elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 29-11-2010 23:24:50

robert istra
elproger
Iz: poreč
Registrovan: 23-10-2010
Komentari: 156

Analizator ispušnih plinova !

imam prilike dobiti povoljno analizator ispušnih plinova pa me zanima kako i gdje doci do rezervnih djelova za iste ima neki poseban servis za njih ili  ide zpo drukcije !nije neka marka poznata pa me zanima kako ide sa tim ako neko zna?


ne radi ono šta voliš, več voli ono što radiš!

Offline

#2 30-11-2010 00:16:07

pasat-diesel
elproger
Iz: Koprivnica
Registrovan: 12-09-2010
Komentari: 116

Re: Analizator ispušnih plinova !

pitanje koja je firma i ima li servis za njega i mora li se up-date raditi i koliko to košta sve to treba zbrojiti pa vidjeti


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#3 30-11-2010 00:33:41

robert istra
elproger
Iz: poreč
Registrovan: 23-10-2010
Komentari: 156

Re: Analizator ispušnih plinova !

tonic test g.750 to piše na njemu!


ne radi ono šta voliš, več voli ono što radiš!

Offline

#4 30-11-2010 19:14:12

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Analizator ispušnih plinova !

ako nemaš osiguran servis nemoj ga ni uzimati
jer nečeš sam moći raditi kalibraciju i nemaš gdje kupiti lambdu

Offline

#5 07-12-2010 19:03:37

pežoista
elproger
Registrovan: 30-11-2010
Komentari: 41

Re: Analizator ispušnih plinova !

Ja ti imam  analizator ispušnih plinova marke tecno test 488  radi več bez problema več nekih  desetak godina .
te analizatore ti imaju na tehničkim pregledima pa su ti crvene boje ,inače i taj analizator  ti je islužbeni analizator od peugeota samo mora biti plave boje. probaj nači kojeg rabljenog ispravnog  jer novog 488 više ne proizvode.
senzor kisika ti drži  dvije  do tri godine i ima za kupiti.
što se tiče kalibracije on se sam kalibrira .

Offline

#6 07-12-2010 19:55:52

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Analizator ispušnih plinova !

pežoista napisao:

Ja ti imam  analizator ispušnih plinova marke tecno test 488  radi več bez problema več nekih  desetak godina .
te analizatore ti imaju na tehničkim pregledima pa su ti crvene boje ,inače i taj analizator  ti je islužbeni analizator od peugeota samo mora biti plave boje. probaj nači kojeg rabljenog ispravnog  jer novog 488 više ne proizvode.
senzor kisika ti drži  dvije  do tri godine i ima za kupiti.
što se tiče kalibracije on se sam kalibrira .


molim te ako možeš objsniti kako,na koji način se sam kalibrira,jer sam čuo da se kalibracija radi sa nekim plinom.
neznam možda je to netočno što sam čuo.

Offline

#7 08-12-2010 20:39:29

pežoista
elproger
Registrovan: 30-11-2010
Komentari: 41

Re: Analizator ispušnih plinova !

znači upalim  analizator i prvo se zagrijava na radnu temperaturu ,kad se mjerna komora zagrije onda prelazi sam ufazu kalibracije  to analizator vrši sam i zatm  kad se izkalibrira  prelazi u radni mod .
to sa bocom ti rade ovi serviseri koji održavaju  analizatore tj kontrolira točnost analizatora to si nemožeš sam  raditi.
meni ti je došao taj lik koji to radi  zove se gašljevič iz zg  to mi je prekontroliral i aparat je jednostavno  bio točan znači potrebu za tim opče ne trebam ,  jednostavno aparat se sam kalibrira i radi da bi bile kakve smetnje , on bi izbacio kod greške  nepravilnosti da je bilo kakav problem
to  vam pišem za 488 tecno test

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: jabuka

#8 08-12-2010 22:21:32

robert istra
elproger
Iz: poreč
Registrovan: 23-10-2010
Komentari: 156

Re: Analizator ispušnih plinova !

vidio sam poslje da te marke nema kod nas pa sam odustao od tog corava posla! navodno je neka spanjolska firma ali i to je veliki  ?


ne radi ono šta voliš, več voli ono što radiš!

Offline

#9 08-12-2010 23:01:39

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Re: Analizator ispušnih plinova !

evo kada je pokrenuna tema o analizatoru ispusnih plinova htio bi iznijet moje iskustvo sa analizatorom texsa pluri gas kojeg imam vec evo bit ce deseta godina da je u servisu   dakle desio se kvar na printeru  slao sam uredjaj u texsu u italiju uzelimi 450 eu stvar rjesena  dobijem uredjaj printer radio tocno 24 sata ili ti ga 4 printanja zovem u texsu kazu nevalja papir  ...pretvrd je ....:)ok posalju oni drugi papir  odradi opet jedno printanje i gotovo njihovo obrazlozenje  slusajte ovo....da imam vjerovatno previse vlage u garazi i da zato nece printat .....i da ne primaju reklamacju na njihov popravak jer da je kod njih uredjaj radio...tako da su samnom sta se tice analizatora oni zavrsili zauvjek  ja popusio 450 eu uredjaj radi ali ne printa radi vlage:) i sljedeci analizator uzimam od B.B jer mi je servis blizu imam vec neke uredjaje od njih i kada je bilo problema uspjesno je rjeseno svaki put  evo to je moje iskustvo sa tim uredjajima.pozzz


u radu je spas a spasa nema

Offline

#10 09-12-2010 10:49:59

pežoista
elproger
Registrovan: 30-11-2010
Komentari: 41

Re: Analizator ispušnih plinova !

analizator 488 tecno test ti je talijanska firma inače ti analizatori su ti po tehničkim stanicama irade besprijekorno kao i moj i nemaju nikakve probleme jer znaš kolka je ferkvencija eko testa natehničkom pregledu.
jedino rikavaju senzori kisika i drže dvije do tri godine a ne kao na boschovom analizatoru šest mjeseci.

Offline

#11 09-12-2010 23:59:46

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Analizator ispušnih plinova !

da se nadovežem na temu, tecnotestov analizator ispišnih plinova za dizel vozila, imam ga već 5 god. niti jedan kvar, a radi skoro svakodnevno......


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#12 10-12-2010 00:53:59

robert istra
elproger
Iz: poreč
Registrovan: 23-10-2010
Komentari: 156

Re: Analizator ispušnih plinova !

opet ja nasao drugi isto povoljno od tvrtke tecnomotor dali mi neko moze reci nošto o njima kakvi su to, isto talijanski i cinimi se dobar jer ove od tecnotesta  je dosta tesko nac po povoljnoj cjeni!


ne radi ono šta voliš, več voli ono što radiš!

Offline

#13 05-02-2011 16:09:04

vodice
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 30-10-2010
Komentari: 73

Re: Analizator ispušnih plinova !

Može li mi tko reći gdje se može nabaviti senzor kisika za tehnotest 488 analizator ispušnih plinova ili servis za tu marku u Hrvatskoj.

Offline

#14 08-02-2011 01:56:26

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Analizator ispušnih plinova !

je napisao skrivenu poruku za korisnika: vodice



Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: vodice

Board footer