elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 04-12-2010 21:44:30

dinci
elproger
Iz: Cazin
Registrovan: 13-04-2010
Komentari: 38

Plin u volvu 440 radi na tri klipa, na benzinu normalno bez problem...

Pozdravljam,

Imam specifičan problem u svom volvu 440, motor je 2.0 od renoa u njemu. Skoro sam ga kupio i pukao mi je zupčasti remen na njemu, kad ga je mehaničar sastavio vidio sam da mi na plinu radi na tri klipa, na većim obrtajima dobije normalan zvuk, na benzinu radi bez problema. Njemu to nije izgledalo nista strasno, konta da su svjecice, kablovi ili tako neka sitnica...Mene to zivcira pa sam odlucio sam da to rijesim, skontao sam da mi ne radi 4 klip (ili 1 kod francuza posto je reno motor), vidio sam da je razvodna kapa katastrofa, promijenio je i nista. Svjećice sam stavio druge, opet ništa, našao sam kabl drugi, probao i opet ništa. Znači struja radi bez problema. Danas sam opet mehaničaru rekao za taj problem i čudno mi je jer struja je ok, plin dobija kroz usisnu granu trebalo bi biti ok, ali nije. Izmjerio mi je kompresiju, ona je srećom ok. Ja sam došao do zaključka da ventili ne rade kako treba, ventili su inače novi postavljeni i trebali bi biti ok, mozda su podizači ventila slabi ili tako nešto. Uglavnom ostavio sam ga kod njega da on proba skontati, on mi je rekao da najvjerovatnije treba preštelati ventile na tom motoru, i da će se tad dobiti ravnomjeran rad.

Eh sad mene zanima šta vi mislite šta je problem? hmm i usput gdje bi mogao posuditi ili nabaviti pločice za štelanje jer ih on nema za renoa....

Unaprijed hvala...:)

Offline

#2 04-12-2010 21:51:45

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Plin u volvu 440 radi na tri klipa, na benzinu normalno bez problem...

nisi napisao koji ti je plin i koji sustav je unutra ali po ovome kaj si opisao mozda ti na tom 4-om cilindu vuce negdje malo fals zraka,a posto je plin osjetljiviji od benzina onda ti odmah javlja simptome da ti ne radi taj cilindar....prekontroliraj si dali ti vakum crijevo od kocnica nije napuklo ili dali ti na dihtungu usisne grane ne vuce fals zrak...a to najbolje prekontroliras da dok motor radi malo pospricas sumnjiva mjesta sa start sprejom....ako auto onda dize broj okretaja tu negdje vuce fals zrak....

Offline

#3 04-12-2010 21:56:23

dinci
elproger
Iz: Cazin
Registrovan: 13-04-2010
Komentari: 38

Re: Plin u volvu 440 radi na tri klipa, na benzinu normalno bez problem...

joj neznam koja je instalacija, mislim da je neka poznatije marka, turske proizvodnje, uglavnom idu dva crijeva od isparivača na usis od zraka....

Hvala ti, pokušaću to vidjeti gdje vuče zrak....

Offline

#4 04-12-2010 23:27:45

dinci
elproger
Iz: Cazin
Registrovan: 13-04-2010
Komentari: 38

Re: Plin u volvu 440 radi na tri klipa, na benzinu normalno bez problem...

E hvala ti još jednom, probao sam to sa sprejom, i baš mi vuče zrak na dizni. Poveća gas kad sprej pospricam po četvrtoj dizni...

Ali i ventile moram prestelati svakako, previše se čuju...

Offline

Board footer