elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 18-02-2011 09:56:16

mirza_nrg
elproger
Iz: Maglaj
Registrovan: 27-05-2009
Komentari: 231

Peugeot 307 tempomat i radio

Pozdrav radni narode,

Sinoc kasno stigao mi je PPS za licnu upotrebu, eh sad tempomat mi nije radio i uspio sam ga prijaviti vrsio testiranje rucice i rade sve 4 tipke tamo je podesen opcija B bez limitatora brzine a koliko sam skontao limitator je ukucan 255 kmh i da je iskljucen, kad se ide npr. 100 kmh upalim temp on samo ocita brzinu na sec i to je to one crtice blinkaju i stoji iznad OFF znaci nesto nisam dobro uradio.
A sto se tice radia normalno je radio, i haman sam ga nedje iskljucio u opcijama ali se nemogu sjetiti gori osvjetljenje tipki ali on nereaguje na paljenje.

Hvala puno svima na pomoci.


Notebook Maniac

Offline

#2 18-02-2011 10:46:59

npero
elproger
Iz: Bajmok
Registrovan: 16-04-2009
Komentari: 180
Website

Re: Peugeot 307 tempomat i radio

Vozi kod nekog ko zna da koristi PPS igrajuci se napravices samo jos vise stete.
Inace za tempomat proveri ozicenje kvacila i kocnice pre ce to da zeza nego rucica.

Ili ovlasecen servis odvezes i nek povuku konfiguraciju sa servera preko broja sasije da sve vrate na fabricko stanje.

Offline

#3 18-02-2011 10:55:04

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Peugeot 307 tempomat i radio

tempomat se stima na dva mjesta. limitator brzine se moze podesiti i pomocu rucice ako je sve ostalo telekodirano kako treba. rucica tome i sluzi. nisi sve nakliko. probaj radio upaliti preko pps. test po racunarima pa tamo imas vise opcija. kod rd3 ima opcija koje moraju biti telekodirane fabricki: "zakrivljenost" i jos neke stvari. inace nece raditi.

mirza_nrg napisao:

Pozdrav radni narode,

Sinoc kasno stigao mi je PPS za licnu upotrebu, eh sad tempomat mi nije radio i uspio sam ga prijaviti vrsio testiranje rucice i rade sve 4 tipke tamo je podesen opcija B bez limitatora brzine a koliko sam skontao limitator je ukucan 255 kmh i da je iskljucen, kad se ide npr. 100 kmh upalim temp on samo ocita brzinu na sec i to je to one crtice blinkaju i stoji iznad OFF znaci nesto nisam dobro uradio.
A sto se tice radia normalno je radio, i haman sam ga nedje iskljucio u opcijama ali se nemogu sjetiti gori osvjetljenje tipki ali on nereaguje na paljenje.

Hvala puno svima na pomoci.

Offline

#4 18-02-2011 11:20:34

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Peugeot 307 tempomat i radio

evo ti parametri za rd3.

mirza_nrg napisao:

Pozdrav radni narode,

Sinoc kasno stigao mi je PPS za licnu upotrebu, eh sad tempomat mi nije radio i uspio sam ga prijaviti vrsio testiranje rucice i rade sve 4 tipke tamo je podesen opcija B bez limitatora brzine a koliko sam skontao limitator je ukucan 255 kmh i da je iskljucen, kad se ide npr. 100 kmh upalim temp on samo ocita brzinu na sec i to je to one crtice blinkaju i stoji iznad OFF znaci nesto nisam dobro uradio.
A sto se tice radia normalno je radio, i haman sam ga nedje iskljucio u opcijama ali se nemogu sjetiti gori osvjetljenje tipki ali on nereaguje na paljenje.

Hvala puno svima na pomoci.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: mirza_nrg

#5 18-02-2011 12:51:02

mirza_nrg
elproger
Iz: Maglaj
Registrovan: 27-05-2009
Komentari: 231

Re: Peugeot 307 tempomat i radio

Radio je sredjen sve radi ok ali tempomat ostaje problem na pedali od kocnice  sam gledao ima konektor sa 3 zice posto sam jos nesto caprkao po google da treba da budu 4 a u mene se javlja znaci kad se ide iznad 40 upalim tempomat on iscita brzinu za nekih 1 sec i samo tri crtice blinkaju ostaje na off tempomat i nista se nedesava


Notebook Maniac

Offline

#6 18-02-2011 12:54:54

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Peugeot 307 tempomat i radio

udji u racunar motora i vidi jeli aktiviran tempomat? i bsi-konfiguracija-opcija stranke. to na kocnici je u redu imas dva prekidaca ili? tu su tri zice ne cetiri. to je ok. iskljuci limitator brzine.

mirza_nrg napisao:

Radio je sredjen sve radi ok ali tempomat ostaje problem na pedali od kocnice  sam gledao ima konektor sa 3 zice posto sam jos nesto caprkao po google da treba da budu 4 a u mene se javlja znaci kad se ide iznad 40 upalim tempomat on iscita brzinu za nekih 1 sec i samo tri crtice blinkaju ostaje na off tempomat i nista se nedesava

Zadnja izmjena od nedim (18-02-2011 13:09:16)

Offline

Board footer