elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 06-03-2011 03:54:06

mixomatic
Član
Registrovan: 06-03-2011
Komentari: 17

Ford Focus CMax problem sa centralnom bravom

Postovane kolege nadam se da mi neko moze pomoci kako da resim problem sa centralnom bravom na Focus Cmax-u. naime problem je sto se brave u voznji i van nje same otkljucavaju i zakljucavaju. probao sam da pokrenem skinem osigurac i da ga vratim ali sve se nakon kratkog vremena ponovi. Pokusao sam i sa sekvencom reprogramiranja preko kontakta po uputstvu iz TecDoka ali nista. kada zakljucam kljucem dogadja se isto a od skoro se i pogorsalo tako da mi je trenutno iskljucena centralna. naime jedne noci je nesto ostelo ukljuceno i ispraznio se akumulator tako da sam ga morao skinuti i napuniti. Po vracanju na auto simptomi su sledeci vecinom se zakljucava a redje otkljucava kada otkljucavam kljucem centralna ne reaguje adaljincem  ni zmigavci, a kad otkljucavam na daljinac zmigavci rade i otkljucava ali na kljuc ne tj otkljucava i zakljucava samo voyaceva vrata(na suvozackim vratima fabricki  nema cilindarza zakljucavanje. Inace prestao je da reaguje i na zakljucavanje i otkljucavanje iznutra na vozacevim vratima.
Unapred zahvalan

P.S. Nisam jos skinuo tapacirung al cu to ovih dana

Zadnja izmjena od mixomatic (06-03-2011 03:56:16)


Nikad ne odbacuj savete, saslusaj i razmisli, ponekad te i sitnica  usmeri na pravi put.

Offline

#2 06-03-2011 13:11:30

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Ford Focus CMax problem sa centralnom bravom

Problem najverovatnije u vozacevim vratima, brava, instalacija...

Offline

#3 06-03-2011 14:07:39

fabia
elproger
Iz: DBK
Registrovan: 21-03-2010
Komentari: 59

Re: Ford Focus CMax problem sa centralnom bravom

Najčešći problem je do same brave vozačevih vrata.

Offline

#4 06-03-2011 16:54:06

sehovacnikola
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 23-04-2010
Komentari: 462

Re: Ford Focus CMax problem sa centralnom bravom

Slazem se sa kolegom provjeriti vozacevu bravu, ali i instalaciju na spojevima izmedju vrata i sasije.

Offline

#5 06-03-2011 16:58:35

misa015
elproger
Registrovan: 21-11-2010
Komentari: 719

Re: Ford Focus CMax problem sa centralnom bravom

ume vlaga dobro da zeza forda,a gde je moras sam naci

Offline

#6 06-03-2011 17:44:29

mixomatic
Član
Registrovan: 06-03-2011
Komentari: 17

Re: Ford Focus CMax problem sa centralnom bravom

To se i pocelo desavati u zimskom periodu, cim skinem i proverim javljam rezultat hvala svima na pomoci.  Svaki savet je uvek dobrodosao.


Nikad ne odbacuj savete, saslusaj i razmisli, ponekad te i sitnica  usmeri na pravi put.

Offline

#7 07-03-2011 02:28:18

mixomatic
Član
Registrovan: 06-03-2011
Komentari: 17

Re: Ford Focus CMax problem sa centralnom bravom

Ovo je najnovije posto je skinut osigurac od centralne vrata vise ne funkcionisu na daljinac, a gepek se otvara preko daljinca posto nema brave, ali sam probao vise puta da ga zakljucam sa daljincem i brava prihvati ali se nakon nekog vremena sama otkljuca i ako ga ne diram ponovo zakljuca i tako u nedogled bez pravilnog vremenskog intervala. Palo mi je na pamet da je sve pocelo sa prijavom  otvorenog gepeka na bordu a kad sam proverio sve je bilo normalno zatvoreno. Nakon toga je pocela igranka. ima li neko semu instalacije i brava za forda ili neki predlog.


Nikad ne odbacuj savete, saslusaj i razmisli, ponekad te i sitnica  usmeri na pravi put.

Offline

#8 07-03-2011 02:52:08

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Ford Focus CMax problem sa centralnom bravom

Nisam bas siguran kako je to kod forda ali otprilike bi trebalo da u bravi imas tastere koji otvaraju/zatvaraju kad je gepek otvoren/zatvoren. Ne treba ti sema za to, videces i sam koje zice idu na bravu, otkaci konektor sa njih i proveri taster(e). Na bordu ces videti kad ti je gepek zatvoren, pa onda testiraj centralno da vidis da li je problem u gepeku ili postoji jos negde.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: mixomatic

#9 27-03-2011 17:32:48

sajso144
elproger
Iz: Podravske Sesvete
Registrovan: 24-03-2011
Komentari: 25

Re: Ford Focus CMax problem sa centralnom bravom

pozdrav,neka žica gubi spoj najvjerovatnije između vrata i šasije jer se te žice stalno gibaju prilikom raspiranja i zapiranja vrata a po zimi kad se bozir zice strdi (jer je od gume) kad se giba onda puca a i žice skupa sa njim napuknu i s vremenom puknu do kraja


sajsooo

Offline

#10 06-04-2011 00:12:23

mixomatic
Član
Registrovan: 06-03-2011
Komentari: 17

Re: Ford Focus CMax problem sa centralnom bravom

postovane kolege evo da se javim i da kazem da sam resio problem, sa kontakt sprejem sam preprskao kontakte na zadnjim parking senzorima i od tad je problem sa centralnom bravom nestao. Sad radi bez problema. skidao sam i tapacirunge proverio prekidace i sve ostalo ali nije dalo rezultate pa sam malo proucio literaturu i shvatio da kod can bus mreze to malo drugacije funkcionise krenuo da proveravam kontakte na magistrali i posle ciscenja zadnjih senzora sistem se vratio u normalu. to je to za sad ako bude nesto novo javljam. hvala svim kolegama na sugestijama.


Nikad ne odbacuj savete, saslusaj i razmisli, ponekad te i sitnica  usmeri na pravi put.

Offline

Board footer