elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 26-03-2011 22:50:22

micod
elproger
Iz: Sokolac
Registrovan: 11-12-2010
Komentari: 84

Skidanje senzora ABS

Molim vas da mi date savjet kako da skinem ispravan  ABS sa trombla a da ga ne ostetim.Prije par dana sam probao nazor  sa drugog tocka i nije mi poslo za rukom i polomio sam ga.Posto sam saznao da je jako skup molio bi dobre ljude da me na savjetuju kako da odradim posao a da ne unistim senzor jer je zapeko.pozdrav i hvala

Offline

#2 26-03-2011 23:07:43

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Skidanje senzora ABS

na nekim vozilima lako a na nekim cista sreca...


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: micod

#3 27-03-2011 00:00:45

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Skidanje senzora ABS

astambura je odgovorio dobro cista sreca.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: micod

#4 27-03-2011 00:51:16

micod
elproger
Iz: Sokolac
Registrovan: 11-12-2010
Komentari: 84

Re: Skidanje senzora ABS

hvala na odgovorima, ali mene interesuje sam postupak kako da ga skinem a da ga ne ostetim.prscem ga sa wd- sprejom drugi dan,izvadio sam kineticki zglob da mi sto manje smeta i odvrnuo saraf sto ga drzi i sad me interesuje sljedeci potez ili udarac odozdo ili  sta drugo.pozzz

Offline

#5 27-03-2011 01:52:12

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Skidanje senzora ABS

ma wd nije bas naj za te stvari. uzmi wurthov rost off poprskaj pa malo cekicem po glavcini (oko senzora) da sprej prodre pored senzora i tako x puta...


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: micod, sanac.bo

#6 05-04-2011 08:39:31

valentin
Gost

Re: Skidanje senzora ABS

ako moze neko da mi pomozi da otkriem defektna pezo 307 2.0 hdi 2003  pre dva dana poceo da mi sveti na tablu abs stop esp .na predni tovkovi promeniosam plocice biloje ok a na zadni jos nisam proverio ali pre da mi se upale ove sijalice na tablu za abes stop i esp ponekad kad sam spusto rucnu i kad krenem osetio sam da mi puca na zadni tocak to es da mi nie vracala dobro rucna i  pa sam otiso na diagnostiku za na kopjuter ali na majstor mu nije radio laptop dobro nestomu sporo otvarao pa video sano na kratko da je kod mene zaglaven neki ventil  5385 pa mi je reko da ce me nazvati kad popravi negov lap top ali nista. pa zato vas molim da mi kazete koje taj ventil ili mozda trba da promenim zadne plocice unapred zahvaluem.

#7 05-04-2011 12:46:10

mikikarpa
elproger
Iz: Skoplje
Registrovan: 28-02-2010
Komentari: 41

Re: Skidanje senzora ABS

Moram da te razocaram,ali ABS lampica nesveti od plocice,sa plocicama ne bi resio problem.
Ako si dobro video da je ventil uglavio,to je u pumpi od ABSa i to se menja i jeste mnogo skupo,
tako da Imas dobrog majstora u Ohridu zove se Igor vidi kod njega sta je tacno,jer sve ostalo
je uzalud bacanje novca.
Pozdrav Miki.

Offline

Board footer