elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 10-04-2011 10:57:02

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Autokalibracija - problem STAG 200

Imam pezoa 406 1.6 motor od 65kw i ugradjen sekvent uredjaj za plin tipa STAG 200. Vozio dve godine bukvalno bez ikakvih problema i bio prezadovoljan, dobro ne bukvalno, bili su sitni problemi koji se daju resiti i to uglavnom sa brizgaljkama koji su jednoomski zute boje. Skoro sam nabavio interfejs i program i zelim ga sam stelovati a ne da za svaku sitnicu idem kod majstora. Elem, problem je u sledecem: Tokom autokalibracije motor hoce da trokira i da se ugasi u sred procesa.. Moram napomenuti da i ovako tokom rada motor neravnomerno radi na plinu i hoce da trza u toku voznje. Izvrsio sam reparaciju brizgaljki, zamenio ceo set i ne verujem da je problem u njima.. Naravno vodio sam racuna i o promeru dizni, brzini otvaranja mlaznice i dalje.. (nisam na komparator) Uspelo mi je za rukom da sam samo jednom uspeo da kalibrisem plinski ECU ali na jedvite jade, a za mapu i da ne pricam, katastrofa.. Postoji li drugi nacin da se kalibrise plinski ECU (rucno) i kako se podesava mapa tj. kako se uklanjaju razlike izmedju benziske i plinske mape da budu skoro identicne?

Offline

#2 10-04-2011 12:02:10

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

A da, zaboravih.. Napon na lambda sondi mi prikazuje 3.8V konstantno.. Da li je to normalno?

Offline

#3 27-04-2011 00:21:51

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Neznam da li je kasno...ali stag 200 ne podržava dizne tipa valtek 1omske-žute. Može doći do otkazivanja izlaznog stepena za upravljanje gasnim diznama.
Takođe,reparacija bez korišćenja komparatera u cilju podešavanja hoda dizni je totalno kontraproduktivna.

Možda je kasno,ali možda nekome i pomogne.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: araps

#4 30-04-2011 03:33:30

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Puno hvala na odgovoru, bar sad znam sta mi je raditi.. ;-) Mozes li mi reci koji tip dizni idu za stag 200..? (brzina otvaranja benz.dizni je 2.0-2.1ms na 700-800rpm)

Offline

#5 08-05-2011 02:37:10

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Uspeo sam delimično da rešim problem.. U pitanju je bio promer dizni, stavio sam manji promer i odradio autokalibraciju bez problema. Da li neko zna koji tačno promer ide za motor jačine 65kw od 1600ccm? Konkretno ja sam stavio promer od 1.5mm a pritisak u reduktoru je 1.3bar i evo rezultat mape..

Offline

#6 08-05-2011 10:40:17

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Stag dvesta je predviđen za 3omske dizne. Manji otpor preopterećuje izlazni stepen iz gasnog ecu i potencijalna je opasnost za otkaz istog.
Što se problema tiče,moje iskustvo je sledeće: dizne si stavio suviše male a pritisak ti je prevelik. Dalje,stag 200 vrlo teško prati rad tvog benzinskog ecu (trebalo bi da je sagem 96,ako se dobro sećam) i prva manifestacija je nestabilan ler i povećana potrošnja.
Moj predlog je sledeći: smanji pritisak na oko 1 bar i povećaj dizne na 1,8mm za početak.Autokalibraciju uradi kada je motor na radnoj temperaturi. Temperatura reduktora tada treba da je nešto niža nego što je temperatura motora,a temperatura gasa bi trebalo da bude 50*C i više,a nikako manje od 35*C.

Da,taj log što si postavio...ne znači skoro ništa kada se ne vide ostali podatci sa monitora.

Zadnja izmjena od stratos (08-05-2011 10:41:16)

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: araps

#7 08-05-2011 10:46:47

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Pročitah ponovo temu.
Auto ti je radio dve godine dobro,što znači da si problem sam izazvao.
Verovatno je uzrok nepodešen hod dizni,na koji je ova konfiguracija koju imaš vrlo osetljiva zbog brzih benzinskih dizni i suviše glupog/previše pametnog (:o) benzinskog računara.
Pre svega podesi pravilan hod odgovarajućim alatom.

Offline

#8 08-05-2011 13:12:06

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Nestabilan ler se kasnije pojavio vremenom (benzinski ECU je magneti mareli IAW 8P 12V=) Slazem se da Stag 200 ne podrzava 1omske dizne (sto sam skoro i procitao isto to u uputstvu ;-( to je trebalo jos u startu moj majstor da zna ali... koliko vidim za moj motor su i potrebne 1omske dizne bas zbog brzih benzinskih dizni sto znaci da mozda treba da promenim plinski ECU.. stag 300 ili neki drugi, ali sada sta je tu je. Sve je to sta bi bilo kad bi bilo, ne znam ali to mi je apsolutno neisplativo.. Nego, u  medjuvremenu sam smanjio pritisak reduktora na 1.1bar, promer dizni nisam dirao (i dalje je 1.5mm) ali sam povecao korekciju plinskih injektora na maksimum (+25%), za sada radi dobro, uradio autokalibraciju, mape se skoro poklapaju, potrosnja je 11.3 lit u gradu. Za sada sam zadovoljan ali cu poslusati tvoj savet, javicu sta se zbiva i postavicu nove mape sa svim podacima na monitoru.. Jos jednom puno hvala puno na savetu.. Veliki pozdrav!

Offline

#9 08-05-2011 20:55:25

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Nema na čemu.( Zaista nema potrebe da se toliko zahvaljuješ;) )
Tvoje poslednje podešavanje za posledicu ima previsok množilac/korektivni faktor tj narandžasta linija ti je verovatno previsoka.
Za probu može,ali takva konfiguracija takođe ima neke negativne osobine.
Postavi fotku sa mapama,čisto da vidimo kako izgleda.
Pozdrav i tebi:)

Offline

#10 09-05-2011 00:07:27

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

evo mape, samo ne znam kako se vidi jer ja uopste ne mogu da vidim postavljenu sliku jer nemam dovoljno postova.. iz mape se vidi da plinski ECU nije uspeo da iscrta parabolu ni posle 20-tak predjenih kilometara, verovatno zbog tog brljanja na leru sto se u mapi i vidi.. Mnozilac nije previsok, zelene tackice se vecim delom skoro poklapaju sa plavom parabolom i to na vecim brojevima obrtaja sto uslovljava manju potrosnju (11.5 litara umesto 20) a moze i manje.. Ponavljam, to je sa promerom dizni od 1.5mm, pritiskom od 1.1bar i korekcijom plinskih dizni od +25% sve cetri. Postavicu ovih dana i nove mape da se vidi kako se ponasa sa promerom od 1.8mm cim nabavim tolicne burgijice ;-) Pozdrav!

Offline

#11 09-05-2011 00:08:28

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

..

Offline

#12 09-05-2011 11:31:41

opaki
elproger
Registrovan: 24-08-2008
Komentari: 66

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

hm,ne kužim se previše ali ukoliko je to slično kao i stag 300,probaj ovako vidim da imaš isti program 1.14 kao i ja za stag 300
prvo ta vremena ubrizgavanja  su ti katastrofa,a baš ti ne prati plinska krivulja benzinsku,čak mi se čini da je niti nema iscrtane a to znači da nije pohvatao sve režime rada.Ja ću da ti ukratko opišem kako sam ja to odradio na picassu sa stag 300 plinskim ecu,i valtek 3 ohm dine typ30
dakle prvo i osnovno bez čega nema dobro podešenog plina dotjerat vožnju na benzin da radi ok
znači li izvozat jedno vrjeme da radi na isključivo benzin ili reset benzinskog ecu i to na način kod citroena vrlo bitno radi bsi isto i kod peugeota isključiš kontakt izvadiš ljuč ostaviš najmanje tri minute da auto odstoji onda iskopčaš akumulator ovo je potrebno da bi bsi otišao u safe mode da ne brka poslije .nakon toga uključi svjetlo ili žmigavac da se isprazni struja koja "zaostaje" sad ideš u proceduru rekonekcije baterije znači prikopčaš plus,sačekaj 10 sek,kontakt,izgasi kontakt,onda kontakt i drži gumb za otvaranje 10sek,iskopčaj kontakt,upali auto nek radi na leru na benzinu dok ne okrene ventilator.Da sad bi trebalo da ako je i poremetio benzinske mape da se vrati na tvorničku postavku i ako je sve ok da radi dobro na leru,ako ne gledaj kablove,svjećice,brizgaljke...
Pretpostavimo da sad radi mirno na benzinu
Prikopčaš dijagnostiku AC ver.1.14 i odeš na gumb reset na tvorničke postavke,on pobriše sve i ide na početne postavke,ovdje dotjeraš potrebno recimao lambda,injektori tip,min.temp. itd
pređeš na autokalibraciju znači rad na benzin i start autokalibracije,pustiš da odradi svoje on će sam prebacivat s benza na plin za svaki injektor zasebno i na kraju dobiješ poruku autokalibracija uspješna(ili ne i zašto) i ideš na vožnju,ja osobno odem na autocestu jer je najmanja gužva i onda 10km iako je dovoljno 4km odvozim na benzinu ako pratiš na mapi će se u jednom trenutku iscrtat plava krivulja,to je ujedno znak da je zapisao dovoljno podataka za mapu benzina.Sistem je provjereno nqajbolje recimo ideš 4 brzinom od konstano bez nekih egzibicija sa gasom jednostavno svako malo ga stisneš do kraja i gledaš da se ona plava kockica giba po cjeloj krivulji.
E sad ono bitno hoćeš preć radit plinsku mapu,ok ali puno ljudi grješi baš ovdje,okrenu se pa nazad i tu je greška treba se vratit u tih 10km do polazne točke i ponovit ""isti PUT"" na plinu pod podjednakim uslovima znači tamo i nazad na plinu odvozit po istoj dionici i opterećenjima.Znači sad je i plinska krivulja ispisala svoje pojavi se zelena kriva koja bi idealno pratila plavu ako ti zelena kriva ide ispod plave znači da ti je smjesa u tom djelu siromašna (prekratko ubrizgavanje plina-rješenje digni množilac)jer će ti to spalit motor i palit chek engine, ako pak ide iznad plave linije nije strašno ali ćeš imat veliku potrošnju prebogata smjesa(rješenje je množilac skidaš)isto tako može lampica da gori zbog smjese.Sad navodno plinski ecu može korigirat ta odstupanja u mapama do +-10% to provjeri na gumbu koji je za defleksiju mape ispod onog gumba map ima još jedan aktivan je tek kad se iscrtaju krivulje.evo tu primjeri kako to kod mene izgleda na mom autu
parametri

prva mapa

defleksija mape

drugo nakon korekcije množioca

defleksija nove mape

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: araps, KurblaNS

#13 09-05-2011 11:38:58

opaki
elproger
Registrovan: 24-08-2008
Komentari: 66

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

kao što možeš vidjet razlika između ove dvije mape je mala i u biti i jedna i druga su zadovolajvajuće,međutim cilje defleksija ispod ili bliže 0% zato korekcija,sad finta kod staga je da ima ili zaključanu ili otvorenu benzinsku mapu,mislim da zaključavanje nema smisla ako radi na benzin kako treba ali zato na autima koja su u klincu kod rada na benzinu onda i ima jer će na plin radit po zadanaj mapi i radit će u biti OK.stvar osobne procjene i još da napomenem da nisam neki stručnjak već uradi sam majstor
znači kod mene ti je vrjeme na leru oko 3,0-3,2 ms to ti ovisi i od zagrijanosti motora itd....znači najbolje je radit podešavanje kad je zagrijan dobro i po meni kad se zagrije vožnjom ne radom na leru,i tad dolaze u obzir ovi 3 omski injektori valtek inače ako je vrjeme kraće,onda mora ići žuti jedan omski valtek,jer su vremena kraća i itd........
nadam se da sam pomogao.

Offline

#14 09-05-2011 17:37:59

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

@ opaki
I stag 200 i pug iz priče su nešto sasvim drugo u odnosu na tvoje iskustvo. Kao neko ko se profesionalno bavi autogasom moram reći da si to kod sebe odradio za 5 smile

@araps
Da li si množilac korigovao funkcijom za korekciju ubrizgavanja svake dizne posebno? Ako jesi,onda za 25% povećaj poprečni presek dizne,a to ti je negde oko fi 1,7mm sa sada aktuelnom vrednošću pritiska,  iliti fi 1,8mm sa pritiskom oko  1,0 bara.

Vreme ubrizgavanja gasnih dizni na leru ti je na samoj donjoj granici i za žute (brze) dizne.

Ponoviću ti još jednom: našteluj hod alatom na neophodnu vrednost. Bez pravilne podešenosti hoda dizni,ovakve konfiguracije nikada ne rade stabilno i nemožeš imati dobar rezultat.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: araps

#15 10-05-2011 00:26:21

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Mogu li da dignem promer dizni na 2.0mm a da pri tom smanjim pritisak na reduktoru a ostalo da ne diram nista..? Ako moze onda koliko da smanjim a da imam dobar rezultat..? Moze li da ide pritisak ispod 1bara sobzirom da mi je reduktor tomasetto tipa AT-09 Artic? Pitam iz razloga zato sto ne mogu da povecam promer dizni na 1.7 ili 1.8 jer nemam burgijice takvog promera, imam od 1.5, 2.0 i 2.5mm ;-((((((

Offline

#16 10-05-2011 22:48:00

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

@opaki
Hvala na savetu, imacu tvoje iskustvo u vidu..


@stratos
Sa duznim postovanjem ti se obracam jer iz prve vidim da se profesionalno bavis auto-plinom pa te molim za komentar i slobodno me sugerisi ako previse radim na svoju ruku..

Evo sta sam ja uradio,  sobzirom da nemam aparat za komparaciju plinskih brizgaljki morao sam malo da se poigram i pomucim a da ne idem kod majstora da mi to odradi i plus da me odere po dzepu.. verujem da nije skupo ali niko nece da uradi samo to a ja sve ostalo nego.. Sto je i normalno,  a i nekako se lepse osecam kad to ja uradim ;-) Dakle ovako, promer dizni sam prosirio na 2.0mm, pritisak u reduktoru smanjio koliko sam god mogao na 0.8bara (ne moze manje) a hod dizni sam smanjio maltene na minimum. Evo zasto: menjao sam u zavisnosti od uspeha autokalibracije jer sa vecim hodom dizni program ne moze da odradi autokalibraciju do kraja a da ne prijavi gresku ili se auto ne ugasi u toku procesa a to mi se cesto desavalo, tako da sa najmanjim hodom dizni uspeo je da odradi autokalblblblbl bez greske i to u veoma kratkom periodu (manje od 5minuta rada) nego inace sto mi je trebalo.. al moram da napomenem i to da racunar nije pustao jednu po jednu plinsku diznu tokom procesa autokal. nego sve cetri odjednom, stvarno ne znam zasto? Onda prebacivao na benzin i ponovo tako jos dva, tri puta i kraj.. odradio je bez ikakve greske, onda sam se pridrzavao saveta @opakog i napravio dijagram benzinske i plinske krivulje. Evo kako to  sada izgleda kod mene:

Offline

#17 10-05-2011 22:53:31

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Znaci, prva mapa je odmah posle autokalibracije i prve voznje (slika gore), pocetak mnozioca pocinje tacno izmedju 1 i 1.5 i ide dalje, dakle uzmimo da je otprilike 1.25.. ne znam koliko se to dobro vidi,  dijagram zelene krivulje ide nesto malo iznad plave. Onda sam smanjio ceo mnozioc (tj celu narandzastu liniju tako da mu je pocetak sada na 1.1 ili nijansu manje) onda zeleni reset, pa druga voznja na plinu po istoj deonici i evo druge mape (postavio sam dve slike, mozda se prva lose vidi zbog svetlosti).. deonica je ravan put bez krivina. Znaci zelena i plava kriva se skoro preklapaju. A ja prezadovoljan,  ali...... ;-((( bio sam suvise radoznao pa sam probao da iscrta zelenu krivu sa voznjom po gradu bas da vidim kako ce to da izgleda, znaci lupio ponovo zeleni reset i dao se na voznju.. i naravno upao u beogradsku guzvu u spicu, zelene krive i nema, zelene tackice su svuda i iznad a samo ne na plavoj krivulji, blaga katastrofa.. da li je to normalno sa voznjom po gradu ili..? Znam da se plinska kriva menja u toku voznje i da je plinski ECU stalno koriguje.. Da li da se vratim i ponovo odradim plinsku krivu kao prvi put i da nista ne diram..?
Ocekujem komentar koji ce mi puno znaciti.. Veliki  POZDRAV



Offline

#18 10-05-2011 23:35:07

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

A da, zaboravih bitno.. za celu ovu pricu radio sam sa korekcijom dizni od -25%.. Prvo sam probao sa 0% ali mi je na kraju kalibracije prikazivao poruku "LPG nozzles too big". Onda sam spustio na -25% i odradio ovo gore sto sam napisao bez problema

Offline

#19 10-05-2011 23:47:39

opaki
elproger
Registrovan: 24-08-2008
Komentari: 66

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

ma ti si kralj čovječe,jel si uopće shvatio bit tih mapa?
kako misliš da izvedeš da ti se poklapa"benzinska mapa" s otvorene ceste i plinska u gradskoj špici???? se sjećaš onog "isti put za obje mape,isti uvjeti",
početni množioc postavi ručno na 1,25-1,3 pa kreni dalje redom,zanči kad vozilo krene treba nešto više plina,kad je na max,treba manje doziranja,manjimnožioc....
sad na ovoj zadnjoh ti je minimum negdje na 1,75ms i malo ti je plin mršav slabija smjesa,to korigiraj na onim žutim lopticama,L-D pomičeš je po liniji,kursor gore dodaješ,dolje oduzimaš,ne moraš brisat mapu,odvezi jedan krug pa provjeri kako se poklapa,ali moja preporuka daj ti probaj ponovit sve ponovo i ako imaš odstupanja do +-5% ne čačkaj dalje,mapa koju si gledao kasnije nakon "početne mape" su ustvari adaptacije koje uređaj radi jer ima tkz žive mape i nisu mjerilo po kojem ga štelaš,znači ako preferiraš gradsku vožnju onda radi prvo podešavanje u gradu,ali to je posao za iskusnije mislim neš se snać u podešavanju 90% ćeš brljavit zato ja preferiram otvorenu cestu ipak je tu puno lakše uparit mape,ostala prilagođavanja će radit stag ecu po nekoj svojoj programiranoj logici.

BTW baš me zanima kako vi to podešavate pritisak isparivača,gdje isčitate vrjednost tog pritiska sa programa gore desno ili imate neki poseban uređaj-manometar,jasno mi je mjesto gdje se podešava na at09 bi trebao bit neki imbus na sred isparivača i onda ono ljevo desno +-,

Offline

#20 12-05-2011 00:41:29

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Prevideo si dve vrlo bitne stvari :

-Bez mehaničke podešenosti dizne nema dobrih rezultata,ma koliko ignorisao tu činjenicu,

-Korekcija koju si podešavao na + ili - 25% se ne koristi za te namene i kalibracija koju radiš sa tako podešenom korekcijom dizni je kao da gledaš film u sineplexu ali kroz majicu. Doduše tanku,letnju,pamučnu...

Ostalo bitno je izneo Opaki.

Pažnja!!! Posledice ovakvih hobi igrarija mogu biti izgoreli ventili pa čak i klipovi.
Ipak bih ti preporučio odlazak kod derikože i prevaranta mister Majstora.

Zadnja izmjena od stratos (12-05-2011 00:42:00)

Offline

#21 15-07-2011 15:58:25

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Ipak je bio problem u motornom benz. ECU koji je definitivno crko.. Moje je pitanje sledece: Sobzirom da ne mogu da nadjem isti takav benz.ECU tipa mareli IAW 8P.14 koji je za motor od 1.6ccm, da li postoji mogucnost da ugradim drugi benz.ECU, a da plinski ECU radi po svom rezimu odnosno po svojoj mapi koju joj ja zadam..? Korekcije mape pri autokalibraciji trebaju da budu minimalne to znam i ako je po pogucstvu sto blize jedinici ali je to verovatno sa drugim benz.ECU skoro nemoguce jer je za drugi, jaci motor od mog. (nasao sam benz.ECU istog tipa ali je za motor od 2.0ccm i on dobro radi, ler gas je dobar-sto je kod starog meni i bio problem, nema cimanja pri voznji ali su naravno i mape drugacije sto rezultira i drugacijom potrosnjom benzina). POzzz

Zadnja izmjena od araps (15-07-2011 16:02:21)

Offline

#22 22-02-2012 13:09:02

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Primetio sam kad MAP predje vrednost 0.5 ler varira, kao da radi na tri cilindra, a kad ide ispod 0.5 onda je ler dobar. Kod mene MAP varira od 0.4 do 0.6. Ne znam dal je kod mene to normalna vrednost ili mora da ide jos nize. Kod kolege @opakog vidim da je MAP 0.29. Jel zna neko sta moze da utice na podpritisak u usisnoj grani..? Zamenio sam bobinu, kablove, svecice, ocistio leptir i prostor oko usisa, predihtovao ceo usis, zamenio filter vazduha.. sumnjao sam da ne vuce negde fals vazduh ali opet ista prica.. Otud i ono trzakanje pri voznji itd.. pezo 406 96god 1.6ccm 65kw VF38BBFZE STAG 200
Unapred hvala!

Zadnja izmjena od araps (22-02-2012 13:14:48)

Offline

#23 23-02-2012 00:12:35

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Vrednost MAP do 0,4bar može se reći da je OK. To što ide do 0,6 je indikacija neke nepravilnosti u radu.
Govorim vrednost u barima.
Ako je sve navedeno sigurno u redu (

Zamenio sam bobinu, kablove, svecice, ocistio leptir i prostor oko usisa, predihtovao ceo usis, zamenio filter vazduha.. sumnjao sam da ne vuce negde fals vazduh ali opet ista prica..

) , onda proveri fazu motora,zaptivanje ventila kao i osnovno podešavanje leptira gasa.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: araps

#24 23-02-2012 00:14:54

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

da li postoji mogucnost da ugradim drugi benz.ECU, a da plinski ECU radi po svom rezimu odnosno po svojoj mapi koju joj ja zadam..?

Ugradi koji hoćeš benzinski ECU. Gasni kontroler izmapiraj u vožnji kako odgovara da smeša bude zadovoljavajuća i to je to. Naravno,prilagodi otvor dizni po potrebi.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: araps

#25 23-02-2012 00:17:21

чип
elproger
Iz: zrenjanin
Registrovan: 21-04-2009
Komentari: 163

Re: Autokalibracija - problem STAG 200

Vidiš da ne ide ovako  preko foruma. Nego uzmi nekog dobro majstora a ne filozofa da ti to namesti pa ćeš uštedeti sebi truda i novaca.


Ako hoces iskren odgovor postavi iskreno pitanje

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: araps

Board footer