elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 16-04-2011 00:48:54

Njuhe
elproger
Iz: Holandija
Registrovan: 01-06-2009
Komentari: 90

Peugeot 307 ABS

2004 g Hdi
Kad dodje do brzine oko 50km pali se lampica od ABS.Dijagnostika pokazuje povremeni poremecaj prednji desni senzor.USKLADJENOST.Stavio sam novi senzor i ponova ista stvar.

pozdrav

Offline

#2 16-04-2011 13:06:02

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Peugeot 307 ABS

moras na pps pa u voznji ici na aktuatore pa tamo vidis pojedinacno brzinu sva 4 tocka. vjerovatno prednji desni laze brzinu ili ima prekide kad salje signal. probaj ocistiti lezaj. provjeri instalaciju. provjeri konektor na abs pumpi (voda, oksidacija). ako nije nista od toga onda ti je na elektronici abs pumpe problem.

Njuhe napisao:

2004 g Hdi
Kad dodje do brzine oko 50km pali se lampica od ABS.Dijagnostika pokazuje povremeni poremecaj prednji desni senzor.USKLADJENOST.Stavio sam novi senzor i ponova ista stvar.

pozdrav

Offline

#3 16-04-2011 20:15:13

sava-plus
elproger
Iz: Niksic
Registrovan: 03-05-2009
Komentari: 135

Re: Peugeot 307 ABS

Da nijesi kojim slucajem mijenjao lezaj pa ti se posle toga upalilo?

Offline

#4 16-04-2011 20:55:36

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Peugeot 307 ABS

ma bukvalno moze biti svasta. od gluposti do ozbiljnog problema. odvuci nekome sa foruma pa neka pogleda.

Offline

#5 16-04-2011 21:37:55

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Peugeot 307 ABS

covek je u holandiji,i aktivan i na drgim forumima vidi ovo sto nam savetova nedim ociraj sa dijagom brzine sensora tockova...ako koji zeza vidis odma gledao sam ljudi da stave profile guma razlicite....


@)).....

Offline

#6 16-04-2011 22:05:08

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Peugeot 307 ABS

sad obratih paznju: holandija. pa onda u servis. valjda u holandiji imaju servise.

reuf napisao:

covek je u holandiji,i aktivan i na drgim forumima vidi ovo sto nam savetova nedim ociraj sa dijagom brzine sensora tockova...ako koji zeza vidis odma gledao sam ljudi da stave profile guma razlicite....

Offline

#7 17-04-2011 12:26:44

Njuhe
elproger
Iz: Holandija
Registrovan: 01-06-2009
Komentari: 90

Re: Peugeot 307 ABS

Pa kad bi slao musterije u druge servise sta bi ja zaradio,,,hahaaa malo sale
Problem je rijese.
Posto su se javili oni i za koje sam ocekivao za vase iskustvo ubuduce.u mjernim blokovima se ponasao normalno do 50km a onda bi brzina isla dole po 2-3km i ponovo normalno.
ponovo sam skinuo senzor i ustanovio da je opruga koja zateze lezaj izasla 1mm vise nego sto treba i nije senzor mogao dobro da legne vracena opruga na mjesto i pr.rijesen sve OK.nazovem vlasnika i pitam ga kad je mjenjao lezaj ,prije 5 mjeseci,,,Kako je senzor mjerio brzinu do sad neznam

Pozdrav
Z

nedim napisao:

sad obratih paznju: holandija. pa onda u servis. valjda u holandiji imaju servise.

reuf napisao:

covek je u holandiji,i aktivan i na drgim forumima vidi ovo sto nam savetova nedim ociraj sa dijagom brzine sensora tockova...ako koji zeza vidis odma gledao sam ljudi da stave profile guma razlicite....

Offline

#8 17-04-2011 16:13:42

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Peugeot 307 ABS

nije nista zlonamjerno smile

Njuhe napisao:

Pa kad bi slao musterije u druge servise sta bi ja zaradio,,,hahaaa malo sale
Problem je rijese.
Posto su se javili oni i za koje sam ocekivao za vase iskustvo ubuduce.u mjernim blokovima se ponasao normalno do 50km a onda bi brzina isla dole po 2-3km i ponovo normalno.
ponovo sam skinuo senzor i ustanovio da je opruga koja zateze lezaj izasla 1mm vise nego sto treba i nije senzor mogao dobro da legne vracena opruga na mjesto i pr.rijesen sve OK.nazovem vlasnika i pitam ga kad je mjenjao lezaj ,prije 5 mjeseci,,,Kako je senzor mjerio brzinu do sad neznam

Pozdrav
Z

nedim napisao:

sad obratih paznju: holandija. pa onda u servis. valjda u holandiji imaju servise.

reuf napisao:

covek je u holandiji,i aktivan i na drgim forumima vidi ovo sto nam savetova nedim ociraj sa dijagom brzine sensora tockova...ako koji zeza vidis odma gledao sam ljudi da stave profile guma razlicite....

Offline

Board footer