elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 18-08-2011 13:20:10

tomislav
elproger
Iz: beograd-lestane
Registrovan: 18-02-2009
Komentari: 174
Website

A klasa 168 140 benzin

nema memorisanih gresaka ,auto dok je vruc radi normalno ali kad se ohladi upali i ugasi se i tako 30 puta dok malo nedigne temperaturu,kad malo digne temperaturu onda upali i radi 5-6 sekundi i onda pocne da obara ler i i obara dok se neugasi i onda opet tako 20tak paljenja dok jos malo nedigne temperaturu i onda upali i prima gas normalno,gresaka nema ,napon na protokomeru dobar ,filter za gorivo promenjen i pritisak goriva ispitan ,kad udjem u akuzaciju i odatle mu obogatim smesu za nekih 25 posto onda upali i radi mnogo bolje,prvo sam sumljao na dizne ali kad sam ih skinuo vidim da su ciscene,i promenjen je senzor temerature,probao sam i u korekciji da mu dinem kolicinu ubrizgavanja ali nema nikakve razlike.
svakla ideja mi je dobor dosla.

Offline

#2 18-08-2011 19:17:31

tomislav
elproger
Iz: beograd-lestane
Registrovan: 18-02-2009
Komentari: 174
Website

Re: A klasa 168 140 benzin

novi razvoj situacija,
skinem ja dizne za svaki slucaj i operem,proverim na menzurama sve ok ,vratim dizne na auto i resetujem mu korekciju smese ,verglam ,palim 50 puta dok nedigne temperaturu i sad nece ni kad je vruc ,od 20 paljeja jedno se prevari i radi ali odmah upali chek engine lampicu i u memoriji i se pojavilja kao trernutna greska P0100-001 protokomer sporadicna greska,i sad i kad je vruc moram da mu samaram gas da bih ga prevario da proradi ako mu nedrzim gas nema sanse da sastavi rad.
u aktuelnim vrednostima napon protokomera mi je oko 1,7V a protok vazuha oko 8 kg/h.

Offline

#3 18-08-2011 20:01:17

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: A klasa 168 140 benzin

je napisao skrivenu poruku za korisnika: tomislav



@)).....

Offline

Board footer