elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 03-11-2011 10:52:00

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Focus 99. centralno

pozdrav, imam problem s focusom 99. godina, svakih tjedan do dva dana izbije ziherung za daljinsko i centralno zakljucavanje

spajao sam se brain bee-em ali on moze odraditi samo abs, airbag i motor, nema uopce modula comforta ili kako se to vec zove na fordu

dali ste imali slican slucaj s takvim autom, ja predpostavljam da je negdje neka zica  naslonejna na masu jel se desava samo po vlaznom ili jako vrucem vremenu, dali je netko imao slicaj slucaj ili mi ne gine sve rasturiti u unutrasnjosti i pregledati ozicenje

takodjer, moze li poblize objasnjenje gdje se nalazi modul comforta da znam od kud zice idu prema vratima kako bih mogao lakse pratiti

puno hvala


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#2 03-11-2011 11:19:30

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Focus 99. centralno

zove se GEM modul.General Electric Module. preko njega ide sva elektrika ,podizaci,brave,brisaci itd.nalazi se na desnoj strani kod samog ECU crne boje pise SIMENS.Skini kasetu za stvari videces.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: raven_sk

#3 03-11-2011 20:49:12

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Focus 99. centralno

vjerovatno je kabl na preklapanju u vratima negdje pukao i pravi kratak spoj, provjeri prvo to...

Zadnja izmjena od dragan_s (03-11-2011 20:49:29)

Offline

#4 05-11-2011 21:56:50

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Focus 99. centralno

imam informaciju iz ovlastenoga da je navodno problem na tim modelima auta s bravama i da zbog njih izbija osigurac, dali su poznati ti problemi i popravljaju li se uspjesno ili je potrebno cijelu kvaku mijenjati, auto jso nije kod mene, ali volio bih imati sve opcije u rezervi, iduci tjedan radim na tome

hvala


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#5 05-11-2011 22:06:47

leopard
Expert
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 08-01-2009
Komentari: 849

Re: Focus 99. centralno

Pozdrav,
Najbolje je da izmjeriš koliko struje vuče kod zaključavanja -otključavanja pa će mnoge stvari biti jasnije, mogu biti motori ili ožičenje.

Offline

#6 10-11-2011 00:07:15

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Focus 99. centralno

evo auto je dosao kod mene, i problem je rijesen, naime zaista svi strani forumi pisu o tome da mehanizam vrata pocne stekati pa motor povuce vise struje nego bi trebao i zbog toga dolazi do izgarnja osiguraca

ovdje se radi o tome  da je netko kopao po vozacevim vratima i nije popikao vodilice instalacije u odgovarajuce rupe pa je prozor zuljao po buziru instalacije dok nije poderao zicu koja prilikom odkljucavanja dobiva plus, tako da kad se potrefi da od lupanja vratima instalacija nasloni na masu i s korisnik drugi dan dodje odkljucati auto osigurac prasne......


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

Board footer