elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 03-05-2009 00:28:12

mikim
elproger
Iz: VŽD
Registrovan: 28-08-2008
Komentari: 86

Tvingo, immo problem

Pozdrav društvo!!
Eto imam problem sa immo blokadom na tvingo 2004 god proizvodnje, naime radi se o tome šta mi immo nakon onog procesa zakjuèavanje - odkljuèavanja ostane blokiran tj. kontrolna led blinka brzo, ECM je EMS3231 a taj je navodno nemoguèe isfleširati da ne traži immo. Kontrolna centrala za immo je takodjer siemens kao i ECU.
Koliko sam primjetio u kuèištu ima eprom 93c66 . Molio bih vas da mi pomognete u vezi s time , te kako da ponovno proradi ovo èudo.
HVALA!!

Offline

#2 05-05-2009 00:25:19

zogldi
Član
Registrovan: 11-07-2008
Komentari: 3

Re: Tvingo, immo problem

Probaj staviti kljuc u bravu stisnuti odkljucavanje na kljucu i brzo okrenuti na verglanje ili opcija dva pritisnuti dugme otkljucavanja/zakljucavanja u vozilu i drzati dok drugi put cujes otkljucavanje vec otkljucane brave tad takodjer brzo zaverglaj kljucem ako upali znaci da ti UCH modul nesalje info da je centralka otkljucala!

Offline

#3 07-05-2009 23:23:19

mikim
elproger
Iz: VŽD
Registrovan: 28-08-2008
Komentari: 86

Re: Tvingo, immo problem

zogldi napisao:

Probaj staviti kljuc u bravu stisnuti odkljucavanje na kljucu i brzo okrenuti na verglanje ili opcija dva pritisnuti dugme otkljucavanja/zakljucavanja u vozilu i drzati dok drugi put cujes otkljucavanje vec otkljucane brave tad takodjer brzo zaverglaj kljucem ako upali znaci da ti UCH modul nesalje info da je centralka otkljucala!

Hvala kolega , dobar savjet , evo ja uspio u meðuvremenu da odklonim grešku, dakle radilo se o tome što mi je DDT2000 oèitavao grešku da nepoznaje kljuè tj . da ga treba prijaviti. Išao sam tim putem pa sam naišao na loše kontakte na zavojnici immo na bravi paljenja. Eto problem riješen. Pozzzz i HVALA

Offline

#4 07-05-2009 23:37:46

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Tvingo, immo problem

kolega kakav interfejs koristis za ddt 2000 ja ga imam ali nemam interfejsa cuo sam da moze od VDS ja pokusavao ali ne ide.

Offline

#5 08-05-2009 22:18:27

mikim
elproger
Iz: VŽD
Registrovan: 28-08-2008
Komentari: 86

Re: Tvingo, immo problem

eli napisao:

kolega kakav interfejs koristis za ddt 2000 ja ga imam ali nemam interfejsa cuo sam da moze od VDS ja pokusavao ali ne ide.

Pozdrav!
KOristim kkl na com port(serial) bitmo je da ima k i L liniju na izlazu , jer samo sa k linijom neke parametre ne oèitava u potpunosti
Pozzzzzzzzz!!!

Offline

Board footer