elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 04-05-2009 13:41:18

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Podizac stakla

skoda oktavija prednji desni podizac je u kvaru ali nemogu da nadjem orginal svi nude sa motorom koji ima dvije zice a orinal ima vise pa kako skopcati da to funkcionise

Offline

#2 13-05-2009 12:13:35

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Podizac stakla

Sedin napisao:

skoda oktavija prednji desni podizac je u kvaru ali nemogu da nadjem orginal svi nude sa motorom koji ima dvije zice a orinal ima vise pa kako skopcati da to funkcionise

koji dio podizaca ti je problem motor ili vodilice...

zamjenske vodilice i motore radi Valeo..u hr dila ANET..vodilica kpl bez motora 530 kn...malo je jebada ju postaviti al radi uredno ..motora imas svakakvih..tvoj je vjerojatno onaj sa 4 konektora?

imas unutra 1 dvostruki relej zaduzen za uklapanje motora..otvori tu kutijicu..ostavi konektore gore i poslusaj cujes li relej da skljoca...spule releja su ti na pusu dakle releye pali smd transistor spajanjem na masu ..zna krepat..prekidac voli krepat..definiraj sto je problem pa javi..taj motor je skup..oko 1100 kn...

kad musterija nema volje tolko potrosit prepravi prekidac da salje minuse za upravljanje,otvori kutiju motora nadi izvode za releje koji pale motor i spoji to sa prepravljenim prekidacem..i sve 5 prozor radi..nemas komfort zatvaranje(ono automatski) al zato imas 1100 kn u depu..

ako ti je motor u kurcu..bas sami elektromotor..tesko ces to rjesit da radi na motoru sa 2 zice iako se moze i to ..

ponovi postupak kako sam ti opisao gore ali na toj elektronici moras naci izvode koji idu na cetkice orig.motora i te si izvode izvuci na taj svoj od starijeg modela..

Offline

#3 13-05-2009 13:32:47

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Re: Podizac stakla

motor mi je uredu samo pdizac pukao ali problem je u tome st on nestima na novi podizac a druga vrsta podizaca  sa motorom je sa samo sa dva izvoda a kako sam skinu motor sada mi neradi ni centrala na tim vratima

Zadnja izmjena od Sedin (13-05-2009 13:33:42)

Offline

#4 13-05-2009 14:26:27

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Podizac stakla

Sedin napisao:

motor mi je uredu samo pdizac pukao ali problem je u tome st on nestima na novi podizac a druga vrsta podizaca  sa motorom je sa samo sa dva izvoda a kako sam skinu motor sada mi neradi ni centrala na tim vratima

e da nemozes vodilicu od pametnog motora postaviti na glupi motor i obrnuto ..jebe te onaj zupcanik na kojem je namotana sajla...kod nas imas kompletnu vodilicu sa sajlom i spanerima za kupit za taj tvoj motor..

normalno da neradi na tim vratima nista osim zvucnika...taj sklop na motoru se zove tursteurgerat..oli ti upravljacki uredaj vrata..vidio si one 2 upletene zicice? na konektoru motora..e to je CAN za dogovore izmedu svih tih modula..

provjeri tko u tvom kraju prodaje VALEO dijelove..oni ti imaju te zamjenske vodilice za originalne motore..oko 500-600 kn..80eu..
PROVJERI:
nekad si imao u servisu REPARATURNI SET znaci sve osim motora i limova..dobis sve spanere plastikice sajlu namotanu na zupcanik...bez limova vodilice.. cjena oko 50eu...

mora toga biti i u tvojim krajevima..ipak smo mi svi mala vukojebina

Pozdrav!

Offline

#5 14-05-2009 00:11:44

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Podizac stakla

Sedine jesili iz Bosne javi se za podizac tu se normalno mogu promjeniti samo plastike ako su pukle ako je sajla onda se raznituje podizac od motora i uz novi podizac dodju vijci sa kojima uhvatis podizac nemas potrbe mjenjati motor,

Offline

#6 14-05-2009 19:29:49

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Re: Podizac stakla

jesam iz bosne daj mi adresu gdje to mogu odraditi

Offline

#7 17-05-2009 17:17:12

nermin0-8
elproger
Registrovan: 23-03-2009
Komentari: 88

Re: Podizac stakla

u sarajevu imas kupit komplet podizac krece se oko 100km a iplastike  odnosno vodilice koje kostaju oko 20km

Offline

#8 17-05-2009 23:45:27

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Podizac stakla

nermin0-8 napisao:

u sarajevu imas kupit komplet podizac krece se oko 100km a iplastike  odnosno vodilice koje kostaju oko 20km

e ljudi mozda glupo pitanje al sta je to km ? ebi ga ja sam iz Slavonije hrvatska..mi trgujemo ili kunama ili eurima (100 eu 740kn) nikako mi se ne uklapa km pa bi molio pojasnjenje..

100 necega mi se ne uklapa u nikoju verziju za komplet podizaca? kod nas je mal vise od 100 eu...

sedine esi mudrovao da ubacis onaj komplet podizaca sa motorom sa 2 zice ? pisao sam ti o tome..juce odradio na onom usranom polu koji ima isti motor kao tvoja oktavija,a uvalio sam mu motor od seata sa 2 izvoda po onom postupku koji ti opisah u proslom postu



Pozdrav!

Offline

#9 17-05-2009 23:51:27

sabitvw
Gost

Re: Podizac stakla

Pozdrav  1EURO =1,95KM

#10 18-05-2009 22:27:01

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Podizac stakla

sabitvw napisao:

Pozdrav  1EURO =1,95KM

Hvala na infu...

ma mislim e jesam konj..to je onda neka marka..pa slican je tecaj bio kad je euro zavladao..ono k je kurton ..ili...

onda je kod vas ta tehnika debelo jeftinija nego kod nas....hmmm sansa da pocnemo neku sveru..

Pozdrav!

Offline

Board footer