elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#51 08-09-2012 14:29:08

Milance SB
elproger
Iz: Sokobanja
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 183

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Covek, pusti majstora da ti zameni gumice na diznama i veruj mi da resavas oba problema i paljenje i potrosnju ulja, na kraju krajeva skini plovak od rezervoara i vidi kakva ti je nafta, smem u glavu da je crna i puna ulja, jer je takav i filter, svaka cast kolegama koji su sigurno stariji i iskusniji od mene i koji misle da je nemoguce na gumicama da tera ulje u naftu ali sto se tice ovog slucaja 99% je to kvar jer sam imao takav slucaj, na bosch pumpi vp 44 ili psg 16 mi se desavalo da tera naftu u ulje ili da vuce vazduh ali da gura ulje u naftu mislim da je to na pumpi nemoguce, nzm sta o tome misle druge kolege ali ja delim takvo misljenje ....Pozdrav


FORD - Found On Road Dead
FIAT -  Failure In Automotive Technology

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: aca

#52 08-09-2012 17:51:32

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

cast svima koji se trude ovim problemima i tema je zanimljiva,ovolika debata nije potrebna prekrati se i kaze tu i tu su dodirne tacka sa potrosnjom ulja i kraj,ovako samo napucavanje i sl.
momku je receno teraj majstoru da ispita medjutim nista konkretno nije uradjeno....
majstoru-kolegi bi svakako iznio svoje misljenje o tom problemu koji je i mene donekle nasao-iznenadio sa tako velikim gubitkom ulja...
ali cu se drzati po strani imao sam slucaj da musterija cita po netu svasta i to ti donese u radnju i spomene te imenom licnim...


@)).....

Offline

#53 08-09-2012 20:26:11

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Hvala Milance Sb..a gospodine internet majstore,,nijednog momenta nisam spomenuo nicije ime niti ja koga odavde licno znam niti ko mene...Tako da niti koga kudim niti uzdizem,,hvalim ili reklamiram,,auto je odvezen kod majstora i prvo sto sam mu rekao ja licno je da izvadi filter nafte i u rezervoaru da proveri kako je stanje sa naftom,pa cemo dalje...Svima je nelogicno da sam recimo prekjuce zamenio filter,i sipa5.5litara ulja,,presao 50km u lokalu i danas dolio 1,5l ulja...Jeli to normalno i jel moze to na gumicam da ode,,ili je mozda zveknula koja karika,,i to sagoreva..e u tome je problem..sto je ovo zaista ,,ne po mom misljenju vec evo i ovde koji prate i kod ovih kojih sam bio jako cudan problem..nema dima,nema niceg sto bi recimo izgledalo i davalo neki znak da toliko guta prosipa ulje...nenormalno dakle..Jedino ujutru u zadnjih par dana prvo paljeneje ide tesko,,posle toga ok,,ponekad se desi i u toku dana,,recimo danas dok ga nisam parkirao kod coveka u gradu...jer vise nemogu da vozim da nebi doslo do neke vece havarije bojim se...i to ne u Krusevcu..Eto..hvala svim koji daju svoje misljenje i hvala i ovima koji se drze po strani..naravno,,postujem to..Sad ce majstor to da razbuca sve u pm..pa sta bude neka bude i koliko kosta neka kosta iza toga pijaca i pozdrav ,,i nikada vise u mom zivotu opel..To ulje od nekih 12.13litre na 1500km je malo mnogo a??..Ja neznam stqa ga je prgutalo ,,ali nesto jeste..:)..


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#54 08-09-2012 20:57:07

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

gle aco nije problem u tebi nije bilo sa tvoje strane uvrede nikakvih,ja navodim moje iskustvo i koje imam sa musterijama...


@)).....

Offline

#55 08-09-2012 22:48:22

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

'Bem ti sunce,pa to je jako puno ulja.Nisam mehanicar ali me bas zivo zanima gde ode toliko ulje.Kad resis obavezno napisi sta je bilo u pitanju,pa ako ne javno onda mozes na pm ili pod hide...

Offline

#56 08-09-2012 23:38:27

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

50 km a dolijes 1.5l ulja nema logike da nema dima na auspuhu,ti vozis vise na ilje nego na naftu.

Offline

#57 08-09-2012 23:39:32

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

gdje god da uzima ulje bilo na gumice dizni pa preko nafte u cilindre ili na karike mora biti dima ili ti je auspuh  i cat. zacepljen u sta ne vjerujem.

Offline

#58 09-09-2012 00:52:48

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Ljudi,,dragi.dima nema,,nigde,,verujte ,,vozio sam u opelov ovlasceni servis i kada sam im rekao o kojoj se potrosnji ulja radi ..ovaj ko iz topa to mora turbina na ispitivanje,,ja mu kazem bio sam na kontrolu turbine,,covek garantuje za nju..nema dima ni plavicastog,,jedino gde ga ima to je u filteru za gorivo....:)..Malopre sam kod ovog jednog majstora u Nisu rasturao,,on jedan auto ja nemam sta da radim pa uz njegovu pomoc i ukazivanje rasturio do bregaste i tu smo stali..ispod same bregaste postoje neki nosaci metalni sto se izvlace vani a na njih se kace ona crna mala crevca sa racvama..i ispod tog nosaca kako da ga nazovem tu ima neki prsten sa gumicom..valjda je to ta gumica koja sprecava da ide u povratni vod i u rezervoar,,verovatno,,ne razumem se najbolje strucno da vam kazem kako se to zove..ali sam skinuo taj jedan metalni deo,,tj izvukao ga ispod bregaste,,i na tom delu ima neka mala dizna a ispod bregaste je na tom mestiu taj kao neki prsten sa tom gumicom unutra,,,sada valjda kako mi rece ovaj majstor ,,treba naci gde kupiti ove gumice,,da vrede..a ja neznam..pa cu morati malo da trazim po internetu..predstavu nemam..ni da li je to to...A sto pitas u vezi dima mb73..nema nigde dima..auto vuce i ide ,koliko mu das gas,,da je nesto zacepljeno,,nebi islo..znam kada sam imao vectru pa mi se katalizator zacepio,,2000 obrtaja i kraj,,ovo ne,,ovo radi kao sat a trosi ulje kao tenk..:)Sada cu da pokusam negde da pronadjem i da kupim ove gumice,da sve to lepo spakujem nalijem ulje ,i da probam,,pa cemo videti..ako ne,,onda ide dizanje glave pa karike ,cilindri itd..pa sta bude od toga,,nadam se da cu sa ovim po recima nekih odavde ,dobrih ljudi resiti ovaj problem..A Internet majstore nisam ja nista licno shvatio sto si ti napisao..naravno,,verujem da te je nesto povredilo pa imas razloga za ..komentar koji si ostavio..I naravno ako budemi kada budem resio,,tj majstor,,problem do detalja cu opisati u cemu je bio stos,,da znaju svi ovde o cemu se radi ukoliko ih snadje ista muka..naravno ako se to ne kosi sa nekim pravilima na forumu pa me admin ...opomene ili ban..valjda nece..mislim nebi trebalo jer necu reklamirati bilo koga samo pomoci ljudima kao sto meni ovde pomazu da dodjem do dijagnoze,,,,onda je lako i popraviti...Ali ovo je zaista malo specifican sucaj...videcemo...


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#59 09-09-2012 00:55:32

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

sta ima da trazis??? Te gumice stavi iz originala. Pa njih barem ima na tone


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#60 09-09-2012 10:06:49

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

tvoj motor ima sistem za recirkulaciju dima iz auspuha i vrati  nazad u motor da sagorijeva opet i nemoj da te cudi sto nema dima uopste i te majstore koje obidjes i njima je to zacudo veruj mi...  big_smile


@)).....

Offline

#61 09-09-2012 16:16:43

kalimero
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 14-06-2010
Komentari: 346

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

u zg malo više od 10e komad.

Offline

#62 09-09-2012 19:33:05

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Znaju oni Internet majstore za E
GR ventil  tj taj za recirkulaciju ,,a znam i ja jer cim sam je uzeo ,,posle 1000km sam morao da ga menjam...ali on kada crkne auto nema vuchu,,mtrtav konj,,ne pali turbinu..jer nema zatvoreni vakum sistem..da potegne turbinu,,jednostavno,pukne membrana,ili ljudi ne ociste..pa se nahvata garez dole na onom leptiru ili konosu i nemoze lepo da pridje pa opet nema vuchu,,a i usis sami je bio do dve trecine zatvoren...Sve sam to ja ocistio..A i oni,,,stavili taj EGR da motor od 16v i 74kw uguse do 3000 obrtaja da ponovo vraca izduv na preciscavanje ,,ugusili motor,,jer posle 3000 obrataj taj egr se otvara i vise nema funkciju,,mislim cista glupost,,nego na nekim autima se on moze blokirati,,dok na Astri G,,ovoj nemoze,,jer ECU mu komanduje i nemozes ga iskljuciti...mehanicki..e sad U samom kompjuteru,,neznam,,nisam elektronicar..;)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#63 09-09-2012 19:35:06

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Gonza,,mozes li mi u pvt poruci poslati neku adresu gde mogu poruciti te gumice iz originala..Ako ti nije problem i znas gde ima,,i naravno ako to nije nesto protiv pravila ovog foruma,,kao hide poruka,,da drugi nemogu videti posto je zabranjeno reklamiranje..unapred se zahvaljujem...


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#64 09-09-2012 20:02:23

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

je napisao skrivenu poruku za korisnika: aca


Offline

#65 09-09-2012 20:51:45

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Hvala Olivere ,,nadam se da ce ovde imati...


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#66 11-09-2012 09:42:38

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Pozdrav svima...Javio mi se jedan decko koji je imao identican problem na istom motoru,,,samo sto je njemu troslia 1,5l ulja na 100km..covek je mehanicar...uz savete mnogih,,i razmisljanja ,,krenuo je od turbine,,(sam je radio majstorski deo-ruke)dakle nikom nije plati skidanje vracanje,,poslao je turbinu,ili odneo nisam ga razumeo,,platio 250e repariranje mada je bila ok i po njima..sledeca stavka skidaj glavu karike ventili gumice ventila ,klipovi dihtung glave i sve sto uz to ide naravno..oko 500-600e ga je kostalo..a pre toga je 4 ili 5 puta menja filter ulja i komplet ulja ...e..kada je sve ovo gore navedeno,,znaci generalku uradio...sipao je ulje i vozio 100km i opet 1.7l--2l na 100km....a iste simptome je imao na autu kao ja..nema dima vuce ok,itd...Kvar,,TEFLONSKE gumice ispod nosaca dizni koji se nalaza ispod same bregaste....tu ga prosto usisava..a za to je otkrio po pozivu jednog prijatelja iz Bg,,koji mu je rekao da otvori filter goriva ..gde je nasao ulje(kao i ja);;dakle sve ulje u toku voznje ispod te dizne prolazi pored tih rash,,teflonskih gumica i u povratni vod pa u rezervoar..odatel normalno ..lepo podmazuje bosh pump,,ili pumpuVP kako je ko zove ,,lepo to sve smesa sagori i ulja NEMA,,a ko zna ovaj motor on i znba da ovaj motor ima EGR ventil za recirkulaciju izduvih gasova...pa samim tim mu i ono malo sto bi trebalo da zadimi on lepo to preradi i ...to je to..covek otvarao motor za dz...i to sam a zamislite ja da mi majstor uzme samo ,,za rad,plus troskovi za delovi zbog 4 gumice i jednog metra prelivnih creva koja mogu a i nemoram zameniti...znaci preko 1000e..??..To je to u vezi onog Dragane gumice nemaju veze sa potrosnjom ulja...A to nije prvo iskustvo koje ljudi imaju,,ovo je problem kofd ovog auta koji se javlja od 150000-200000km,,zavisi kako kod koga i jak jako bitna stvar,,ULJE..kvalitet i originalnost..sto je danas tesko...Ja danas dobijam te gumice itd,,i sklapam motor..kada budem sve to zavrsio i provozao par stotina km..javicu vam da li sam resio problem..u mom slucaju...nadam se da hocu..dace bog.,,;)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#67 11-09-2012 10:49:52

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

ucis tatu kako se prave deca. koja je logika da neko skine glavu motora  uradi masinsku obradu glave a nepromeni gumice na diznama i promeni prelivna creva? za tvoju informaciju jasam to prvi put radio pre 10god a dodanas ni sam neznam koliko puta i nikad te gumice nisam menjao zbog potrosnje ulja vec zbog prvog paljena.

Offline

#68 11-09-2012 11:20:02

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Promeni wurth ulje, imam losa iskustva sa njime...to ti je najevtinija varijanta...


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#69 11-09-2012 17:50:47

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Dragane,,vidim da se ljutis,,ja pricam sto i je decko tel rekao,,a zasto on nije menjao gumice nakon svega odradjenog ja to neznam,,kao prvo,,kao drugo kada je sve to uradio,,dakle generalnu po meni njemu je opet trosilo,,e kada je ,,neko mu je rekao za to tj te teflno gumice ,,kada je njih skinuo i stavio nove od tada je vec 17000 nije mu vise gram potrosila,,juce sam sa njime pricao licnoo.na opelovom forumu,,isto jedan jak majstor,mehanicar koga svi hvale tamo,,ja zaista neznam o kome se radi nebih njeog nikname da pominjem,,takodje mi je rekao da je to u 99% slucajeva problem cak i zna i mnogo vecu potrosnju da ima ulja na tim gumicama..kada msam jutros uzeo nove u ovlascenom serv i up[oredio sa mojim ,,na mojima hvali ceo onaj konus odsa obe strane gumice iznad onog metalnog prstena ,,znaci nekih 2mm blizu,,e sada tu se gura ulje i ide povratnim vodom u rezervoar,,i puni filter sa gorivom,,kod mene je pun ulja,,mislim pun,,viidi se brate jako dosta mesavine,,cudo jedno...Opet kazem tosu reci i saveti ljudi koji su imali ovakav problem..nisam imao nameru da tebe nesto uvredim ili kazem da oni vise znaju ili ti..ali ok nije vaznmo,,svi vi zajedno znate vise od mene..a ja poslusam svakog od vas ...pa cemo videti...Jos jednom bez ljutnje,,evo imas br ovde od vlajko ja...pa se mozete cuti vas dvojica licno pa neka ti isprica covek njegovu pricu,,identican problem ja imam...tako da..veliki pozz za tebe i sve dobronamerne ljude koji su ovde,,das posavetuju,pomognu,,i da se ne uvrede,,nedaj boze..;)..A promenio sam ja Marsher wurth 5 puta od kada je ovo pocelo sada imam neki Liqui moly 10w40 sa mos2..ne3kim aditivom protiv habanja motora i nov filter,,i castrol magnatec i ..ma ..ne vredi to guta bre,,..hvala naravno...mozda nisi pratio celu pricu...;)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#70 12-09-2012 03:03:37

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Sklopljen auto ,,zamenjene gumice na diznama,,auto pali,,par prvih puta uz malo verglaanja posle 5 km predjenih odstojala 30 min dok smo polili pice veceras,,i upalila je na pola kljuca,,nalio sam joj ulje do ma i sada ostaje voznja 100/200km i da propratim potrosnju,ulja,,ako ne dira ,,ciscenje rezervoara goriva,zamena filtera goriva i to bi bilo to..inace veceras u oo45h sam ja sa ovim momkom sklopio..u Nisu...i sutra ujutru nadam se da upali iz prve i krecem za ks..pa se cujemo o utisku,,nadam se da ce sve biti ok..,,onda se ove detaaljno iznosi sta se sve manifestvovalo i kako smo dosli do cega je i sta je i koliko kostalo..kao i sto sam rekao ..da cu napisati za buduce clanove ovog po eni veoma jakog foruma,gde se druze zaista jako jako kvalitetni ljudi i majstori,raznih profila..Pozdrav za sve njih kao i za admine..naravno..Nadam se da mi niko nije nesto zamerio u mojim postovima,,i ao sam nesto pogresno rekao,,nije mi bila namera da jednog pravim pametnijeg od drugog,,svako ima prava na svoj stav i misljene o nekom problemu ili bilo cemu,ja samo postujem,prvo sebe pa sve ostale...podjednako...iskreno...kasno je ali sam morao da napisem par reci,,i da sam provozao autic..radi kao satic..;)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#71 12-09-2012 14:51:27

dams
elproger
Iz: Gračanica
Registrovan: 10-08-2009
Komentari: 93

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Sa srećom i da obrišeš ovo dole u potpisu smile

Offline

#72 12-09-2012 18:42:35

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Hah za sada je ok presao sam nekih 30 km,,pali iz prve radi lepo,normalno,proveravao sam nivo ulja,,ni milimetar se od sinoc nije pomerila,,nadam se da ce na tome i ostati,,ali kada predjem jeos jedno 50 -70 km,,,videcu pravu sliku,,jer i na ovih 30km mi je pre makar pola litre trosilo...Videcemo kako ce se ponasati ,,pa brisem ovo dole u potpisu,,ipak ja opel vozim od 1999 god,,,ovo mi je treci...


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#73 13-09-2012 01:28:07

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Ceo dan ,,bez problema pali,,pod velikim teretom i usponom,,danas po gradu i van grada,,do sada na predjenih 75km ni mm se nije pomerilo na meracu od onog sto sam sinoc sipao na max...videcemo jos ali,,ranije na 60 km sam vec oko litar morao da dolijem,bukvalno merac suv,,sada hvala bogu,,je na max kao i sinoc...Dakle ,,teflon gumice na diznama,,ispod bregaste,,,to je bio problem i jeste kod ovog motora na 150000-200000km..Kada sam uporedio stare skinute i nove,,fali skoro 2mm konusa iznad onog metalnog prstena,,,sa obe strane po 1mm,,a to je taman toliko,da ima slobodan protok i nafte i ulja u povratni vod i rezervoar...pa nazad u sagorevanje,,evo sada sam je ostavio na min goriva da vidim hoce li poceti da dimi ,,po savetu momka,VLAJKOJA...i pocela je da dimi sto znaci da je sada jaka koncentracija ulja u rezervoaru sto cu sutra da skinem i isperem,,ocistim..i dolijem jedno 20l...i onda da zamenim filter goriva i ...da vozim.Nadam se da ce ostati na ovome i da je to to...i po iskustvu drugih koji su imali problem a i po ponasanju auta do sada,,tj danas celi dan..Cak sto kaze jedan majstor,,na 100km zna da prebaci i preko 2l ulja...bas na ove gumice...,meni je manje..oko 1l..;)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#74 19-09-2012 20:20:18

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

Zamenjen filter goriva..pun ulja,,zamenjene samo te 4 teflon gumice ili (zaptivke dizni)i vozim..vec.........i sipano na max..ulje jos uvek stoji na max..pali iz prve na pola kljuca ujutru..pa ko veruje da moze ili nemoze da posrce na ovim gumicama
toliko ulja i ode povratnim vodom..evo dokaza..moze i to ne samo meni vec i drugima..to je problem kod ovih motora koji se javlja izmedju 140000-200000km..Eto tek da se zna..hvala onima koji su ovako mislili i svima onima koji su slegali ramenima i sumnjali da li je moguce ili nije ili je ovo ili ono ..za sada je sve ok...toliko...za sada zivi i zdravi bili..;)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#75 19-09-2012 22:20:42

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Nenormalna potrosnja ulja na Astri G 2.0dti 2001god

je napisao skrivenu poruku za korisnika: aca



@)).....

Offline

Board footer