elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 20-09-2012 18:06:44

binta017
Član
Iz: Vranje
Registrovan: 14-12-2011
Komentari: 20

Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Da li ima neko ocitavanja sa senzora koja bi trebala biti na leru i do koliko ide kad se doda gas.
Skoro je odradjena bosch pumpa a od danas je izgubila snagu i uopste ne pali turbinu pa sumnjam na senzor protoka vazduha.
Kod mene je na leru oko 350 a max ide do 450 mg/strk i to preko 4000 obrtaja.

Offline

#2 20-09-2012 18:15:08

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

prijatelju kod turbo motora se protok ocitava samo u voznji mada moze i na leru kod vecine modela ako zans kako
usput ako ti neradi turbo kako ces ispravno ocitati maf u tvom slucaju???

Offline

#3 20-09-2012 18:54:05

binta017
Član
Iz: Vranje
Registrovan: 14-12-2011
Komentari: 20

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Auto je sinoc radio normalno, a vrednosti ocitavam sa opcomom.

Offline

#4 20-09-2012 19:52:31

miki09
elproger
Iz: Surdulica
Registrovan: 30-11-2008
Komentari: 548
Website

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Work Order Description 

Engine running at idle speed, operating temperature
All consumers turned off
Accelerator pedal briefly actuated to full load stop

Value changing briefly 

Accelerator pedal not actuated  300 ... 450 mg/stroke 

Wait at least 30 s  450 ... 650 mg/stroke

Zadnja izmjena od miki09 (20-09-2012 19:53:21)

Offline

#5 20-09-2012 22:40:50

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Nisam neki strucnjak,,ali sam imao problema,,onako usput..koju ti gresku izbaca na opcom..da nije kojim slucajem P400?..To pokazuje EGR ventil...a uz njega ,,moze da bude bilo koji od ona tri el magnetna,,sam Egr ventil,onda i map..dole na usisu,,ili neko naprslo crevo,vac pumpa....vacum aparat(onaj veliki dobosh)kocioni..pa i sam protkomer...MAF...Sve je to tako lepo povezano jedno sa drugim da je to cudo jedno,,a dijagnostika izbaci..EGR ventil..ili nesto vezano za recirkulaciju..Tako da je to opel po meni lose resio..i jednostavno nemoze da locira pribliznu poziciju kvara,,vec ti nabroji x stavki pa ti lutaj dok ne ubodes...Najjednostavnije je da nadjes nekog sa istim motorom,moze i zafira..i odvijes dve selne..i zameni maf,,i probaj..u voznji,,ako lepo potegne i povuce u voznji,, to je to..ali moze da bude i bilo koji od ovog sto sam pobrojao,a mozda sam nesto i ispustio usput...Kazem opet ja nisam strucnajk,,sam sam imao sl,problema pa...ponesto iz mog iskustva kako sta ,zasto..;)Nadam se da ces da nadjes brzo problem i vozis ok..pozz


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#6 21-09-2012 00:27:38

miki09
elproger
Iz: Surdulica
Registrovan: 30-11-2008
Komentari: 548
Website

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Aco, bez uvrede, ali to je tipicno "lutanje", prema simptomima, uz pracenje parametara, lako se resi problem. wink

Offline

#7 21-09-2012 01:38:28

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Nema uvrede..Meni je pre dva dan jedan jaaaaaaaaaaaaaaak majstor kod njegovog opela rekao da mu je na opcomu izbacilo gresku egr,p400,,seo sam provozao auto,,i skinuo sa mog protokomer i stavio na njegov i to je poletelo.a on je pre toga skidao redom sve el magn,ventile i da ne nabrajam,,a ja sam mu odmah rekao da je protokomer....tako da..kazem samo ,,treba znati i citati parametre naravno,,ukoliko ih pravilno ocitava dijagostika,,i ovaj je sa laptopom ocitavao i nikako da mu pokaze protokomer...ali ok..kazem ja nisam stucnjak,samo pricam ono sto sam imao slucajeva licno,,nista ,cuo od drugog itd..respect miki09..Nisam imao nameru da budem nesto pametan ,jer nisam,bar ne za ovo,,samo sam izneo moje iskustvo,,i sve vezano za ovu vrstu problema i sta se sve manifestuje i kakve simptome auto ima,voznja itd,,...resice se to ..samo lagano ..sto rece jedan to je samo gomila lima,,cuvajte zivce...


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#8 21-09-2012 01:57:26

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Puno znas o astri i slicnim opelima s obzirom na to da ne posjedujes dijagnostiku i da si samo "obican" vlasnik opela koji je nazalost imao dosta problema s jednom astrom........naravno da ti nisi majstor ali kada nemas dijagnostiku a zelis nesto da pogledas onda je to put ka rjesenju, ne bas tako lak, koji si ti otprilike opisao obilazeci sve ventile i senzore vezano za to, i to su izmedju ostalog dijelovi koji mogu biti uzrok.....

Zadnja izmjena od dragan_s (21-09-2012 01:58:04)

Offline

#9 21-09-2012 07:21:48

AP-klima
elproger
Iz: okolica ZG
Registrovan: 26-08-2011
Komentari: 599

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

ako auto ne pali turbinu i ne vuće trebala bi biti zabilježena greška ,a iz parametara tlaka turba,maf senzora, egr-a i provjerom vakuma brzo se locira kvar kod tog opela ,znaći najbolje je kod nekog majstora sa iskustvom da locira kvar ,a da se ne mijenjaju nepotrebno dijelovi

Offline

#10 21-09-2012 08:49:26

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

cela dijagnostika sa vakum pumpom-vakumetrom traje 3min

Offline

#11 21-09-2012 13:31:12

binta017
Član
Iz: Vranje
Registrovan: 14-12-2011
Komentari: 20

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Pretpostavio sam da je MAF senzor zato sto sam vec imao jednom problem sa njim, isti simptomi.
Tada sam ga oprao i posle toga je auto isao kao lud.
Gore je link od ocitavanja i vidi se da max protokomera iznosi 470 sto je maltene na leru normalno. Kasnije mi stize protkomer i posle zamene cu vam javiti sta je bilo.
A da bio je izbacio gresku P0400.

Offline

#12 21-09-2012 15:02:43

binta017
Član
Iz: Vranje
Registrovan: 14-12-2011
Komentari: 20

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Kasnije se odlaže za ponedeljak.

Offline

#13 21-09-2012 22:40:01

carbon
Član
Registrovan: 05-10-2011
Komentari: 7

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Jedan savet pre nego sto promenis MAF.Upali auto i proveri onu stanglicu koja ide sa vakuuma do turbine dali je nategnuta u pravcu vakuuma.Ako jeste menjaj MAF , a ako nije onda proveri vakuum creva i ispitaj vakuum pumpu.Govorim ti iz licnog iskustva.POZZ

Offline

#14 21-09-2012 23:04:37

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

..;),,eh ta P0400...cudna je to boljka ....a naravno da se ko ima merac za vacum ,,odradi merenje za par minuta,,ali sama dijagnostika nece pokazati ,kao sto ni ovde nije,,konkretno sta je,,ja sam o tome pricao,,dok WV ,,bukvalno ti kaze ..otisao senzor u pumpi ulja a ne crkla pumpa,,dok ovde ..ova P0400..ti izbaci bar desetak stavki koje moras da proveravas ,,pa makar bio expert,,to nemoj niko da prica ,,jer i samo pracenje parametara ,,opet laze..verujte ljudi osedeo sam sa P0400...A cela prica  i jeste ta sto MN026 kaze da se locira kvar..ili g.dragan-s...kada ga lociras,,odvijes par srafova i zamenis  i to je to..ali ok..samo sam hteo reci da je opel mnogo lose resio to dijagostikovaje problema ,,narocito oko ove greske P0400....P1635 ,,reci ce da je pumpa vp otisla,,a u stvari zna da ode oring gumica...ili bakarna podloska,uvlaci vazduh i prijavljuje kvar na pumpi,,crkla,kraj,,vadi,,a moze se odviti jedan p...ni sraf i zameniti uz malo muke na licu mesta i dovidjenja...nego..ok,,sto kazem i ja sam a i drugi ja sam samo neko ko je imao probleme ove prirode i na mojem licnom iskustvu,,a i iskustvu drugih koje znam sa ovim autom,,znam kako je ko pa i ja resio probleme..nista vise..daleko od toga da delim pametne ili kako ce ko da razume ..savete,predloge ..a najmanje od svega mi nije namera da majstorima uzmem parce hleba iz ruke..ali samo ih molim da budu posteni,prvo prema sebi,,pa onda prema musterijama,jer na tudjoj ,muci se ne zaradjuje,,(mislim tada se zaradjuje novac)ali se i zaradjuje nesto sto znas da nisi uradio ispravno,,jer si,,nesto nekom na silu uzeo a nisi morao,,e to je savest,to je ono sto nam generalno danas svima hvali,,makar po malo,,i meni naravno..Lociraj, popravi, naplati posteno,ali nemora da se naplati 300e ako je kvar 50e..Mene je umalo trebalo da kosta preko 1000e..a kostalo me oko..100e..to je vec deset put vise..mnogo je slozicemo se svi..e sada,,necu reci da je neko znao tacno o cemu se radi kod mene ,pa...ili zaista nije pa...to..nek ostane na tome..samo budimo ljudi,,kapiram ja da je,,glupo reci coveku iz tvog kraja ovde reci e uradi to i to i resio si problem,,,postavlja se pitanje ,,pa od cega cemo mi majstori da zivimo ako im kazemo..ok,je,,ali neko ko je iz Beograda a zna,, a ja i Vranja,,zasto mi nebi rekao,,ili ja nekom?..mislim da se to moze uraditi i pozivom na tel ili mailom,,ili sl..U svakom slucaju..pomozite ljudima,,pomogli ste i sami sebi,,verujte mi,,mnogo sam toga kroz zivot uradio ,,da sam na kraju shvatio da jedino ako pomognem drugom,,pomogao sam i sebi..kada sam god nekog,nenamrno zavrnuo,presao,ili namerno,,platio sam to x20..na drugom mestu,,a o dusi da ne pricam,,jer ja znam,,drugi nemora niko...mir ,i spokoj nema cenu..A tek udobna voznja opelom koji nema da svetli od gresaka kao svemirski brod ,,da ne pricam;)...hahahaha..pozdrav svima,,molim bez ljutnje ili sl..ipak je to zaista samo gomila gvozdja od kog se nerviramo i ,,kasnije obolimo,,a nije vredno toga,,zaista nije vredno..


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#15 21-09-2012 23:13:17

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Puno price o P0400, ta greska se rijesi za 5 min. i imas jedan ventil viska i cistu usisnu granu.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#16 21-09-2012 23:16:39

dizel servis
elproger
Iz: PRIJEDOR
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 318
Website

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

P0400 je greska koju majstori popravljaju a to sa protokomjerom da je rijesen problemsumnjam ali aj kao sto kazes kod WV kad ti ode protokomjer nikad ga nece prijaviti al kod opela mora

Offline

#17 22-09-2012 00:49:05

binta017
Član
Iz: Vranje
Registrovan: 14-12-2011
Komentari: 20

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Protokomer pozajmljujem od druga da proverim jel do njega, ne zelim da kupim novi dok ne budem 100% da je do toga.
Ali danas sam proverio jos par stvari:
Vakum pumpom smo proverili egr ventil i on ne pusta i sva creva su ok. Tad smo primetili da je nesto radjeno pre nego sam ja auto kupio.
Na vacum pumpi na donjem prikljucku nije nista povezano (mislim da je to nekako zapuseno) vec je napravljena racva na gornjem prikljucku i odatle ide na ventil za turbo i na ventil za egr. Ali ventil za one leptirice u usisnoj grani nije dobijao vakum, postoji crevo sa tog ventila do prikljucka na usisnoj grani (OUT ali ne i IN) tako da kod mene nisu ni bili u funkciji ti leptirici.
Napominjem da je to tako radilo godinu dana.
Nemam semu kako to treba tacno povezati pa ukoliko neko ima bio bih zahvalan.
Za sada preostaje provera same vakum pumpe, elektroventila i MAF senzora.

Offline

#18 22-09-2012 01:34:37

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Disel servis..evo pre dve veceri,,moj prijatelj koji ima opel zafiru,i original opeltech..dijagnostiku,i,koji radi mnogo jace aute od opela...njemu je crko protokomer,,i nije mu uopste prijavilo gresku da je bas on crko,,vec p0400..tako da..ok i ti su u pravu i ja sam u pravu i svi sa svoje tacke gledista,,a taj moj komsija je inace mehanicar,,koji resava mnogo kompleksnije probleme od ovog..Ali je ipak morao da luta i meri i vacum,i redom da eliminise jedno po jedno dok na karju nije stavio sa moje astre MAF i to je proradilo..ponavljam da ima orig,,provereno dobru dijagnostiku..A ovo sto kaze binta,,da mu je vac pumpa dole zatvorena i da su mu leptiri van funkcije,,nije mi bas jasno,,ok moze da se nabudzi kao sto i jeste u ovom slucaju,,ali egr i te leptire ,,sam kompjuter regulise,,ja sam pokusavao tj mislio da moze da se egr zapusi,,medjutim,,jedan prijatelj iz okoline varvarina koji radi dijagnostiku,,mi je rekao da na ovom autu nije moguce iskljuciti egr jer mu komandu daje glavni kompjuter,,na nekima je moguce,,tako kazu,neznam,,mozda i on gresi pa je moguce i na ovom,,cuo sam da rade razna premoscavanja,zaobilazenja,,itd..ali ..ok ,,A provera vac pumpe je ,,laka,,merac vac. koji ide u minus,,zakacis i vidis koliko poteze..i isto sa el mag ventilima,,samo nab,crevo na vacum  merac i odmah vidis da li povlaaci u minus i da li dovoljno ili jedva.....onda je ok...bar na ovom sto sam ja merio..on zakuca skroz u minus onu skalu,,tako da je to ok..Jedno crevo na vac pumpi dolazi skroz od el magn,ventila sivog gore kod turbine,,,,a drugo dolazi od crnog el magn,ventila kod akumulatora,,i ta dva su spojena racvom i idu ka usisnoj grani,,map.senzor koji regulise to vac otvar,i zatvaranje,,leptira,i egr..to bi trebalo da bude dole na vac pumpi..nije problem ni da se slika i postavi slika ovde..ali najlakse je da parkiras pored druge i uporedis,,moguce je da ti sve to stvorilo problem bas zbog toga..jer bi inace to trebalo da bude ukljuceno a ne premosceno,,ali ok,,ima i drugih ,pametnijih ,iskusnijih  ljudi koji znaju vise o ovome od mene pa..ako zele i hoce ,,javice se..;)..Samo dobar majstor,malo strpljenja i resavas problem...saveti odavde ,pomazu mnogo jer su od razlicitih ljudi i iskustava i misljenja,,pa..uostalom zato i jeste ovaj forum..da se poprica ,pojasni,,pomogne savetom..i lepom recju ako ne drugacije,,nemam nameru da nikome spustam,prebacujem podsmevam,pravim se pametan i budem samo obican vozac astre..jer mnogo vise znam nego sto pisem,i drzao sam tu dijagnostiku u rukama pre 5 god,,tako da...nesto nabudziti i zbaciti pola delova kao nepotrebnih je po meni srpski nacin resavanja problema,,pa nije nemac bio budala kada je to sve stavio tamo i tako povezao..verovatno je vise desetina ing i to vrhunskih radilo na tom motoru,,koji nije namerno napravljen da bude savrsen,,od cega bi ziveli..ali opet..pok..mozda moze i benzinac bez svecica da radi ,,i to sam cuo..verujte mi..tuzno ali istinito..e sada dali je taj sto je to pricao lud ili je hteo da nesto dokaze,,recimo da je mesec sunce ja neznam ali covek je tvrdio da je upalio tamo neki motor bez svecica..i sta dalje da se prica...sve je moguce i nista nije nemoguce kod nas..;););)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#19 22-09-2012 09:58:39

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

"Tako da je to opel po meni lose resio"
".verovatno je vise desetina ing i to vrhunskih radilo na tom motoru,,koji nije namerno napravljen da bude savrsen"

Vidi se da dosta znas, ali ne znas sve.Nije on to lose resio, samo ti treba jos da proucis sistem i da shvatis zasto je tako reseno.Tacno je da je radilo vise od desetine strucnjaka-vrhunskih, ali svaki auto ima svoju kategoriju, za kog je kupca namenjena prema budzetu.Mogu oni to i vrhunski resiti, ali ce kostati mnogo, tako da verovatno ne bi imao para da ga kupis.
Sad ne znam cime se bavis,koja ti je profesija, ali ako ovo nije tvoja profesija, ja bi tu energiju koju trosis ulozio u svoju profesiju,kako ne bi ti neki zamerili da im nisi nesto odradio kako treba u svojoj profesiji.


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: gonza, internet majstor

#20 22-09-2012 11:33:00

aca
Član
Iz: Krusevac
Registrovan: 10-02-2012
Komentari: 65

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Heeh a ovde ima ljudi koji znaju sve jel da,,bolje nego i sami ovi iz opela u DE...Zato sam i rekao da ga namerno nisu napravili savrseno jer nebi imali od cega da zive ako bi to trajalo 200 godina i nikad da se pokvari..Tacno je da solidno dosta znam,,a moja profesija je...i radim je besprekorno veruj mi...a ovde ,iznesem moje misljenje,kome krivo kome pravo,,nikog na ovakav nacin ne spustam,,recimo kao ti..nikog ne vredjam,velicam ili slicno,,ako nesto mogu nekom da pomognem nekim savetom sitnicom koji ce mu znaciti ok,ako ne ,,opet ok..ali hvala ti u svakom slucaju sto brines za moju energiju...imam je jako puno..;)..Vidim da uglavnom pogadja  sve majstore sto iznesem problem i opisem otprilike kako se treba resiti,,onda se pitam,cemu ovaj forum i dobri ljudi na njemu,,da nesto u rebusima pricamo,,da ne otkrijemo tajnu besmrtnosti,,mislim no comm..ali ok sve zavisi kakv je ko covek i koliko je nesebican ili sebican..i koliko mu treba ,,pa misli da ce odmah i od jedne muke tudje kucu napraviti..meni netreba ,,imam sasvim dovoljno..Za dzabe cu pomoci svakom,,savetom,,a ostalo u svom mestu kod svog majstora pa neka plati coveku sta treba da plati...Jer naravno da majstori treba da zive ali netreba da ....necu dalje..Hvala ti marsher...A covek se uci dok je ziv,,verujem da ti si dosada sve naucio i vise nema potrebe da ucis o mehanici ,elektronivci bilo sta,, A ja znam sistem vrlo dobro..veruj mi...i znam i rekao sam da je to namerno reseno tako da se to na odr.kilometrazi pokvari..nista nije vecno naravno..Nego nije ni vazno,,nemoj mi zameriti ali si mi suvise licno napisao poruku,,bukvalno ,,ispade ti najpametniji a ja najgluplji..,,neka covek resi problem pa po bilo cijem savetu ili kod bilo kog majstora,,da je sam znao ,,nebi ovde trazio pomoc i savet,,isto kao i ja,,pa su mi neki dobri ljudi pomogli,,jer se nisam sretao do sada sa problemom koji je bio kod mene sada zadnji put,,a Egr,vacum.. itd to je..sitna stvar.Tebi licno puno uspeha u radu,,i zaista iskren pozdrav,,nista se nisam naljutio,,naprotiv,,dao si mi savet,,da ne savetujem,,i da ne trosim svoju energiju,,ali nismo svi isti,,ja je imam visak..;);)..A imam para da kupim drugi i kupicu drugi auto,,ustvari vec imam BMW,a planiram da uzmem pasata..i to ovih dana ,a opela cu slatko da prodam..bas zbog ovakvih sitnih gluposti koje me nerviraju...muka mi je vise...A naravno da,,po budzetu je auto i napravljen,,ko ima kesh za Mercedesa on ga vozi,,ali je i popravka skuplja,,shodno tome..i tu se slazemo,samo me nisi lepo razumeo sta sam hteo da kazem u ovoj recenici sto si je citirao u replici ...;)


Za sve postoji resenje...ako neznas sam ,ti pitaj druge koji HOCE da ti kazu!

Offline

#21 22-09-2012 11:46:30

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

ecu registrira grešku P 0400 onda kada u zadatom trenutku treba da padne (a ne padne iz pojedinih razloga) protok zraka aktiviranjem AGR ventila..i ako ecu aktivira AGR a to ne vidi padom protoka zraka kojeg mjeri mjerač protoka pali se lampica i bilježi grešku...najčešče je puknuta membrana na AGR-u, puknuta vakumska creva ili sam elektromagnetski ventil kojim upravlja ecu...može biti čak i da nema dovoljno vakuma na sistemu..uglavnom za 10 minuta se sve lijepo ispita i nema tu nikakve filozofije..jednostavno ko pekmez na kruh

Zadnja izmjena od tomy.virje (22-09-2012 11:48:33)

Offline

#22 22-09-2012 12:03:33

binta017
Član
Iz: Vranje
Registrovan: 14-12-2011
Komentari: 20

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Povezao sam sva vakum creva kako treba i krenuo opet u proveru vakuma.
Merio sam vakum na svim ventilima i na ventilu za turbo uvlaci vazduh na onom odusku odozdo, zapusio ga samo radi provere i auto ide normalno.

Offline

#23 22-09-2012 13:06:32

miki09
elproger
Iz: Surdulica
Registrovan: 30-11-2008
Komentari: 548
Website

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Komso,sad posto vec imas Zafiru na raspolaganju, ostavi se protokomera, nego lepo zameni taj EPW koji aktivira turbinu, i vidi kako ce se ponasati...auto ce zivnuti, a ti otvoreni prikljuci i treba da budu otvoreni...ako te interesuje vise o EPW posalji mi mail da ti posaljem nesto...

Offline

#24 22-09-2012 14:25:58

binta017
Član
Iz: Vranje
Registrovan: 14-12-2011
Komentari: 20

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

Da prvo cu to zameniti, samo mora da sacekam prijatelja da se vrati sa puta zbog delova.
A inace proverio sam opet ocitavanja na MAF senzoru i sad su OK, idu do 700 mg/stroke.
Javicu kako se auto ponasa kad zamenim ventil, a do tada ce onaj odusak biti zatvoren. Vozio sam malo po gradu i auto ide ok.

Hvala svima na pomoci,

Offline

#25 22-09-2012 14:38:34

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Astra G Y20DTH protokomer vazduha

je napisao skrivenu poruku za korisnika: binta017


Offline

Board footer