elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 24-09-2012 19:32:30

sgolub
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 22-09-2012
Komentari: 3

Nagnutost toro boce

Postovane kolege forumaši,

imam par pitanja koja se odnose na položaj tj. nagnutost toro boce za plin, pa bih zamolio za odgovor one sa više iskustva.

1. Da li zbog nagiba može postojati neki problem u radu plinskog uređaja ili multiventila na boci?
2. Da li se pokazivač nivoa plina na multiventilu uvek poklapa sa onim u kabini (Stag 300) tako da se zaokretanjem "satića" menja broj upaljenih lampica na pokazivaču?
3. Koliko nagnutost boce (nekih 10-ak procenata u mom slučaju) može uticati na tačnost pokazivača nivoa plina?
4. Da li je zbog nagnutosti boce onemogućena potrošnja svog plina iz boce? (NAJVAŽNIJE PITANJE ZA MENE)

Izvinjavam se ako su pitanja glupa, ali bi mi odgovori razrešili neke dileme.

Unapred hvala svima.

Offline

#2 24-09-2012 22:22:53

zmigavac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 74

Re: Nagnutost toro boce

prvo i osnovno,dali je toro boca sa multiventilom na 0 stupnjeva ili na 35 stupnjeva.  u principu mala odstupanja nebi smjela utjecati ni na krivo pokazivanje. isto tako,multiventilu nagib moze poremetiti da malo prije ili kasnije zatvori punjenje. zakretanjem satica neces puno dobiti, i te lampice nisu samo tocne,nego odokativna kolicina plina u boci

Offline

#3 25-09-2012 21:22:25

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Re: Nagnutost toro boce

zavisi kako je nagnuta,ako ti je deo gde ti je ventil nizi samo ce ti stajati manje plina u bocu drugih problema neces imati.

Offline

#4 26-09-2012 09:50:14

sgolub
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 22-09-2012
Komentari: 3

Re: Nagnutost toro boce

Hvala na odgovorima.

Nisam siguran da li je toro boca sa multiventilom na 0 stepeni ili na 35. Da li postoji način da ja to sam proverim odokativnom metodom po osnovu neke oznake na multiventilu ili moram da pitam servisera?

E sad, što se tiče veze satića na boci i pokazivača u kabini - da li su oni u direktnoj vezi tako da se količina na satiću (pa i njegovo zaokretanje) automatski reflektuje na lampice na pokazivaču u kabini ili npr. može da se desi da je na satiću pola rezervoara puno a u kabini svetli crvena lampica za rezervu?

Boca je nagnuta u smeru od motora ka zadnjem delu. Ventil je na gornjoj strani boce tj. bliži motoru, što će reći da je na nešto višoj poziciji od drugog dela boce. Baš se zato i pitam da li zbog toga može doći do toga da satić pokazuje manju količinu plina u boci, da li se time utiče na manju/veću količinu punjenja pa samim tim i prividno nižu/višu potrošnju, (ne)mogućnost da se isprazni ceo rezervoar, itd.

Offline

#5 26-09-2012 11:25:09

zmigavac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 74

Re: Nagnutost toro boce

potrosnju najbolje izmjeri na nacin da natocis pun rezervar, potrosis do kraja, i na istoj pumpi natoci pun rezervar. koliko ti stane litara npr. 36 podjeli sa prijedenim kilometrima, npr 320, i dobiveni rezultat 0,1125 pomnozi sa 100, i dobijes potrosnju od 11,25 litara na sto km

ako se ventil vidi sa unutarnje strane vozila znaci da je na 35 stupnjeva, ovi na nula stupnjeva se nalaze sa vanjske strane. pretezno starije varijante

Offline

Board footer