elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 18-10-2012 23:31:40

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

MAN TGM EDC7 tlak goriva

Imam problematiku sa navedenim kamionom. Počelo je sa jakim kliktanjem u području glave motora. Mogučnost mehaničkog kvara je eliminirana. Sumnjamo u tlak goriva jer kad ga pratimo preko dijagnostike nema veze s ničim. Dok motor miruje edc očitava zadanu vrijednost tlaka 350 bara a stvarnu 156, koja je fiksna i dok motor radi. Ništa nismo dobili zamjenom senzora tlaka i regulatora. jedino kad je odpojen bilo koji od njih, kliktanje se gubi, a pojavljuje se greška edca. Dobro bi mi došao kakav savjet stručnjaka ili shema instalacije ubrizgavanja da je mogu ispitat.
Moram još napomenut da sam testirao dijagnostiku na istom takvom sustavu na drugom kamionu i parametri se uredno prate, počevši normalno od 0 bara dok motor miruje.

Offline

#2 19-10-2012 00:34:53

dizel servis
elproger
Iz: PRIJEDOR
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 318
Website

Re: MAN TGM EDC7 tlak goriva

bice da je do pumpe

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Shone013

#3 19-10-2012 15:40:30

nerko82
elproger
Iz: doboj
Registrovan: 11-10-2012
Komentari: 21

Re: MAN TGM EDC7 tlak goriva

imas neispravan neki injektor pa ti dolazi do prevelikog gubljenja tlaka u sistemu ispitaj injektore na probnom stolu kod bosiste ali samo onog koji ti moze dati isprintanu listu stanja injektora pozzzz


bolje ga je imati nego nemati smile pa sta god je u pitanju

Offline

#4 19-10-2012 19:46:37

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

Re: MAN TGM EDC7 tlak goriva

Dizne su ispitane, i samo jedna ima odstupanje u granicama. Ostale su ko nove. Naime poprilično sam siguran da sam rješio slučaj. Dao sam si truda i preselio ecu na drugi kamion sa istim motorom, i kad ono ista stvar. Tlakovi identični. Zaključak: neispravan ecu.

Offline

Board footer