elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 06-12-2012 00:16:14

DS9
elproger
Iz: Beograda
Registrovan: 20-11-2012
Komentari: 143

Citroen C3 1,4 Hdi - greska P1351 Pre-post heating relay coherence

Citroen 1,4 Hdi 70, 2006. restyle, ubrizgavanje sid 806

Auto ne pravi bitne probleme, osim sto treba nesto malo duze da se zadrzi kljuc pri verglanju da upali. Na displeju u vozilu se ne prijavljuju greske.

Lexia detektuje

Permanent fault - of the lighting stalka button coherence 9C86 (ali sa svetlima nema nekog problema). Takodje se prijavljuje lokalna greska 7157 external temp information, ali jedino sto je sam na displeju u vozilu primetio je da je zbog  2 C spoljnje temperature prijavio risk of ice.


P1351 Pre/Post heating relay coherence
Kada se uradi aktuator test, nakon kliktanja izbaci Short cirquit to -

Ako se radi test - power relay - izbacuje operation completed - no fault detected (iako se nije culo kliktanje)

Inace, ako sam dobro video, nakon paljenja, stoji da je "post heating - active"

Pa, pretpostavljam da treba zameniti relej grejaca.

***

Takodje imam pitanje u vezi  Injection flow correction

U leru su tri dizne na oko 100 % a jedna pokazuje oko 90 %, Ako se doda gas, nakon 1500 Rpm sve dobiju vrednost 100,35%. Nadam se da je to ok.


Uz to, pretpostavljam da je normalno da papucica gasa kada se pritisne do kraja  prikazuje vrednost 80%

Hvala

&pozdrav!

Zadnja izmjena od DS9 (06-12-2012 00:19:54)

Offline

#2 06-12-2012 10:52:43

npero
elproger
Iz: Bajmok
Registrovan: 16-04-2009
Komentari: 180
Website

Re: Citroen C3 1,4 Hdi - greska P1351 Pre-post heating relay coherence

Ovo sa svetlima ne znam sta bi bilo ali ako radi ne treba da te brine, za spoljnu temperaturu verovatno je nekad izgubio kontakt ili nesto slicno ali ako sad prikazuje ne diraj ako pocne da zeza premeri senzor ili instalaciju idu dve zice direktno na jedan od ona gornja tri 40 pinska utikaca. Senzor ne znam napamet vrednost ali imas u dokumentaciji.
Gresku za grejace prijavljuje i kad ne valja neki od grejaca ili kad rele zeza.
Ja bi proverio grejace sve, proverio da li ima napajanja na njima za to batali dijagnostiku.

Dijagnostika je dobra ali bez da zamastis ruke nema da bude nista od tog posla, multimetar u ruke sema i udri.

Pazi kad grejac kade vadis ako su losijeg kvaliteta hoce da pukne pripremi se da ako treablo da ide glava dole.


Inace samo da napomenem ti motor pale dobro i bez grejaca.
Za dizne koliko ajz nam ne vrsi se korekcija ubrizgavanja na vecim obrtajim bar na tom motoru zar ne ?? Mozda se ne secam dobro al sumljam wink

Offline

#3 06-12-2012 11:39:17

DS9
elproger
Iz: Beograda
Registrovan: 20-11-2012
Komentari: 143

Re: Citroen C3 1,4 Hdi - greska P1351 Pre-post heating relay coherence

Hvala ti vrlo, ovo mi puno znaci.  Sa svetlima je svojevremeno bio problem gasenja farova u voznji, ali je to reseno rasklapanjem ablendera i ručice. Van toga desavalo se da je za period od godinu dana dvaput crklo srednje stop svetlo na zadnjim vratima i po jedanput levi i desni far. Takodje, auto je dvaput ostajao bez serva u voznji, ali se to nije ponovilo vise od desetak meseci.
Sve u svemu, bitnih problema nema, tako da ce se provere grejaca vrsiti jedino ukoliko zbog nekog drugog razloga bude trebalo da se čačka u tom prostoru.

Jos jednom, vrlo ti hvala.

Offline

#4 06-12-2012 17:33:21

miskovolvo
Expert
Iz: Aleksinac
Registrovan: 11-04-2010
Komentari: 840

Re: Citroen C3 1,4 Hdi - greska P1351 Pre-post heating relay coherence

A da dodjes do grejaca za zamenu..........j...o si jeza u ledja

Offline

#5 06-12-2012 19:28:48

npero
elproger
Iz: Bajmok
Registrovan: 16-04-2009
Komentari: 180
Website

Re: Citroen C3 1,4 Hdi - greska P1351 Pre-post heating relay coherence

Nije tako strasno smile, posle par puta skida se lako osim kad pukne, onda glava dole. Vratis drugu glavu nazad i teraj big_smile. Bar polovnih delova ima za te 1.4HDI i novih.

Offline

#6 06-12-2012 19:36:14

DS9
elproger
Iz: Beograda
Registrovan: 20-11-2012
Komentari: 143

Re: Citroen C3 1,4 Hdi - greska P1351 Pre-post heating relay coherence

Pa jes` malo  natrpano na malom prostoru tog motora pod haubom. Inace se propustila prilika da se to uradi kada su skidane dizne radi promene njihovih bakarnih podloski. Posto nema vecih konkretnih problema, kad ih bude bilo sledi provera.

Usput, jedan nov Bosch-ov grejac za ovo vozilo kosta 25 evra, dok je NGK 18 evra. Bar se za toliko u maloprodaji nabavljaju kod ovlascenih distributera u Beogradu

Nego - imam jedno pitanje koje se tice reseta servisnog intervala. Uklonio sam simbol kljuca na glavnom displeju, ali mi je na pomocnom ostalo 9999 i to se ne pomera. vec mesec dana (naravno, na pritisak desne rucice se dobijaju informacije o prosecnoj potrosnji itd.).

A nesto i ne mogu da nadjem u Lexiji gde se taj interval podesava.

Hvala

Zadnja izmjena od DS9 (06-12-2012 19:50:16)

Offline

#7 07-12-2012 09:39:05

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Citroen C3 1,4 Hdi - greska P1351 Pre-post heating relay coherence

a sa obzirom da ja ne posedujem nikakva bitna znanja osim možda da tumačim poneke standarde  koji se tiču upotrebe ponekih maziva u automobilima, mislim da ću teško moći da doprinesem ovom forumu korisnim postovima.

Lexia je alat za profesionalce, tako da je tvoja izjava (citirano) u predstavljanju i pisanje u temi kontradiktorno.

Offline

#8 07-12-2012 12:26:51

npero
elproger
Iz: Bajmok
Registrovan: 16-04-2009
Komentari: 180
Website

Re: Citroen C3 1,4 Hdi - greska P1351 Pre-post heating relay coherence

Ne podesava se nigde u Leksiji moze samo da se procita, a kako se resetuje nalazi se u korisnickom upustvu automobila ne u servisnom posto to nije servisna opcija smile.
Inace i to sa kljucem isto NE treba leksija pise u korisnicom upustvu kako se radi, to sve sto pitas su opcije za krajnjeg korisnika za to se leksija ne ukljucuje gubljenje vremena.
Citaj dokumentaciju malo, prvo user manual pa onda docbackup a ako ozbiljnije radis lepo uplatis onaj full pristup serverima, malo obuka i ostalog dobro dodje.

Koliko sam samo toga procitao, probao a uvek se nadje neka fora nova ili nesto sto ne vidis ili peskocis na prvi pogled, ko moze najbolje malo obuke napolju big_smile kosta i vredi.

Offline

Board footer