elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 25-09-2012 01:32:14

korisnik
elproger
Registrovan: 12-12-2010
Komentari: 116

Peugeot 307 problem :(((

Nekih dva meseca imam Peugeot 307 2.0 16V i problem sa "nestajanjem" goriva u toku voznje na plin.Uredjaj je STAG a ZAVOLI isparivac.Potrosnja goriva sasvim zadovoljavajuca kao i rad na leru pa stoga zakljucujem da to gorivo koje nestane i ne sagoreva nikako u isto vreme kada i plin.Putovao sam skoro iz Italije i za nekih oko 200km potrosio mi je sigurno 5-6L benzina a auto isao na benzin!?Ovo pominjem da ne bude da mi je čok potrosio gorivo u gradskoj voznji.Kada uredjaj prebaci na plin cuje se da i iskljuci pumpu.Gorivo se ne oseca nigde.Auto pregledan vizuelno i nista nije primeceno.Ima li neko ideju sta bi moglo da bude problem?Unapred hvala svima!


Što gušća šuma to bolji Tarzan! ;-)

Offline

#2 25-09-2012 21:22:08

zmigavac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 74

Re: Peugeot 307 problem :(((

gorivo nestaje samo po pokazivacu kolicine goriva, ono u tanku zapravo ne nestaje, potrebno je ugraditi tank floper i problem ce biti rjesen. to je inace problem na psa automobilima

ne znaci da mozda nije pogresno ugrađeno ili doslo do kvara na plinskoj centrali pa ipak trosi oba goriva,ali ako je pumpa iskljucena relejom,nemoguce da trosi benzin

Offline

#3 26-09-2012 08:56:37

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Peugeot 307 problem :(((

Nemas emulator na diznama vec je gorivo  iskljuceno preko benziske pumpe.to sto je iskljucena benziska pumpa neznaci da motor nece trositi benzin dok radi na plin.

Offline

#4 26-09-2012 11:08:37

zmigavac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 74

Re: Peugeot 307 problem :(((

pa bez uvrede ikome,ali ko tako ugradi plin,bez da iskopca dizne, treba mu momentalno zabranit pristup autima, pa nece dizne otvarat na suho bez goriva

Offline

#5 26-09-2012 22:28:20

kerting
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 10-02-2011
Komentari: 79

Re: Peugeot 307 problem :(((

Momci, aj prvo razmislite sto pisete, kod sekventa je malo problem iskljuciti pumpu (nije nemoguce) radi prebacivanja, na plin i obratno. Kako i da se odradi, kod neplaniranog vracanja na benzin postojace trzaj zbog nedostatka benzina dok pumpa digne prtitisak, odnosno dok dostavi benzin do brizgaljke. Da ne govorimo o uredjajima koji kod prebacivanja od benzin na plin pojedinacno iskljucuju benzinske i uljucuju plinske injektore. Kod ovih se pumpa mora iskljuciti neko vreme posle prebacivanju zadnjeg injektora, a opet ce se pojaviti trzaj kod povratka na benzin.
Na kraju krajeva zasto bi iskljucivali pumpu, verovatno zbog skrtica kojima se nedaje pare da napune benzin. Iskljucivao sam pumpe zbog takvih osoba ali samo na obicnim uredjajima, na sekvent NE.

Zadnja izmjena od kerting (26-09-2012 22:32:06)

Offline

#6 26-09-2012 23:43:22

zmigavac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 74

Re: Peugeot 307 problem :(((

pa covjek je napiso da se cuje da iskljuci pumpu, i ja znam da se pumpa u pravilu ne iskljucuje jer nema potrebe,iskljucuju se dizne. ja sam upoznat s problemom kojeg sam opisao.

Offline

#7 27-09-2012 13:51:01

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Peugeot 307 problem :(((

raznih majstora ima

Offline

#8 28-09-2012 09:36:58

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Peugeot 307 problem :(((

Da ne otvaram novu temu, a hteo bi da pitam vezano za pumpu.. Da li je potrebno ili nije potrebno ugradjivati relej za iskljucivanje pumpe kada mottor radi na plin? Pitam iz razloga jer vecina od kojih sam cuo dje a treba iskljucivati pumpu da nebi crkla, neki tvrde da ne mora u zavisnosti kakva je pumpa, dal potapajuca ili neka druga, da li motor ima K glavu ili nema, nemam pojma.. Na mom pezou 406 iamm ugradjen obican venturi sa elektronskim isparivacem, motor je VF38BBFZE.. Nemam pojma kakvu pumpu ima i dal je potrebno ugradjivati uopste taj relej? Unapred zahvalan!

Offline

#9 28-09-2012 10:04:16

zmigavac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 74

Re: Peugeot 307 problem :(((

ako je pumpa ispravna ona se netreba iskljucivati osim kod sistema sa K glavom,jel kod njih se preko pumpe iskljucuje benzinski sistem. bez obzira jel pumpa potopna ili vanjska, u rezervaru mora biti goriva vise od same rezerve,jel gorivo hladi pumpu, ovi koji se voze na rezervi,njima i rikne pumpa. na venturiju se moze iskljuciti relejom,cisto da ne vrti bezveze

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: araps

#10 01-10-2012 17:02:13

korisnik
elproger
Registrovan: 12-12-2010
Komentari: 116

Re: Peugeot 307 problem :(((

Može li neka preporuka za servis na p.p.?Samo da nije iz mog mesta jer mi je jedini "majstor" ovde rekao da nema pojma o čemu se radi sad Koja je fora sa tim floperom ili kako se vec zove?Definitivni troši auto i gorivo i plin u isto vreme sad(


Što gušća šuma to bolji Tarzan! ;-)

Offline

#11 01-10-2012 20:57:49

zmigavac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 13-09-2012
Komentari: 74

Re: Peugeot 307 problem :(((

ak ti sigurno trosi obadvoje onda kod servisera, ja kazem da je ovo nas znalo mucit i rjesavali smo s tim tank floperom. al auto je samo prividno gubio gorivo,radi board computera, stalno je racunao kolko treba do benzinske i tako je nivo prividno padao,a ustvari goriva ima, ugasis kontakt na malo duze i opet das,opet gorivo na pravom nivou

Offline

#12 02-10-2012 01:09:31

korisnik
elproger
Registrovan: 12-12-2010
Komentari: 116

Re: Peugeot 307 problem :(((

Nema mi druge nego na servis.Postavio sam pitanje ovde da mi ne bi majstori pravili mitologiju od ovoga kako i umeju,hvala Vam svima na savetima!


Što gušća šuma to bolji Tarzan! ;-)

Offline

#13 24-12-2012 00:27:31

korisnik
elproger
Registrovan: 12-12-2010
Komentari: 116

Re: Peugeot 307 problem :(((

Moze li preporuka za neki servis koji mi može resiti taj tank floper ili sta vec?Tacno je problem sto preracunava predjen put sad( Molio bih poruku na p.m. ako uopste mislite da problem mogu resiti,nasuti pola rezervoara i znati sta mi auto troši sad Hvala unapred svima!


Što gušća šuma to bolji Tarzan! ;-)

Offline

#14 12-01-2013 02:36:23

Robert
elproger
Iz: Coburg
Registrovan: 09-02-2009
Komentari: 26
Website

Re: Peugeot 307 problem :(((

Pozz. Koliko sam shvatio tebi realno nestne goriva u rezervoaru!! E ovako sam to nemozes resiti ali otprilike cu ti reci o cemu se radi ali ti za to zaista treba majstor koji ima program za Stag. Naime puno puta mi se desilo da prekidac pokazuje da auto radi na plin ali tokom voznje neprimetno predje na gorivo a da to na prekidacu ne pokaze cak mislim da su taj problem resili sa novom verzijom softera. Dakle naravno ako sam razumeo tvoje pitanje onda teba proveriti senzor temperature vode i plina i isto tako pritisak plina u railu. Naime svremena na vreme dodje do prekida zice u senzoru temperature u racunaru padne temperatura gasa ili isparivaca, racunar prebaci na gorivo a da upste ne obavesti vozaca za to i auto radi na benzin. Znaci to nemoze da se proveri bez diagnostike a ako se ustanovi kvar to se popravi i obavezno flesuje centrala sa novom verzijom softvera i u buduce se to nece desiti. Nadam se da sam pomogao! Ah da zaboravio sam jos da spomenem hoce zavoli isparivac da se zaglavi pa da opdne pritisak pa isto tako da se ponasa mada to mora da registruje kao gresku i da na prekidacu zapisti!

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: korisnik

#15 12-01-2013 16:21:42

korisnik
elproger
Registrovan: 12-12-2010
Komentari: 116

Re: Peugeot 307 problem :(((

Hvala puno na opsirnom i razumljivom odgovoru.Svakako cu napisati sta je bio problem kada ga resim wink


Što gušća šuma to bolji Tarzan! ;-)

Offline

Board footer