elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 12-01-2013 13:49:33

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

Druže Coburški, sve se slažem sa tobom, osim jednog:

a i nijedan proizvodjac sistema na TNG ne preporucuje pa cak ni ne spominje iskljucivanje pumpe za gorivo!!!!

Naprotiv, mnogi proizvođači gasnih sistema u uputstvima za ista napominju crvenim krupnim slovima da se benzinska pumpa nikako ne isključuje.
Neki od njih čak imaju upozorenje u prozoru za osnovno podešavanje parametara rada gasnog sistema.




Inače , ne vidim razlog zašto o isključivanju benz pumpe uopšte i razgovarati, posebno ne sa laicima i hobistima.

Offline

#27 12-01-2013 14:10:45

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

i mene zanima a sto se tice iskljucivanje pumpe razlog je rikavanje iste iz razloga sto se vozi auto sam 2l goriva kako neko rece a nemoze se objasniti musteriji da vozi sa 1/2 rezervoara goriva na ovom vremenu kad cjene goriva su rekordne a isto tako kolko znam razlog ugradnje plinskog sistema je "nova" tj. usteda nemogu ni ja vise da kuckam kako rece neko.

drz napisao:
Robert napisao:

... A sto se tice iskljucivanja pumpe u rezervoaru isto tako se NE preporucuje iskljucivanje iste, jor moze da dodje do ozbiljnih ostecenja na vozilu ...

Bas me zanima koja su to ozbiljna ostecenja koja mogu nastati iskljucenjem pumpe.

Offline

#28 13-01-2013 00:21:54

Robert
elproger
Iz: Coburg
Registrovan: 09-02-2009
Komentari: 26
Website

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

@stratos kao prvo pozdrav za tebe komsija ja sam inace iz Zrenjanina,od pre par meseci sam u Coburgu, i slazem se sa tobom da neki insistiraju da se pumpa ne izkljucuje, ja sam samo mislio da ne spominju kao sto je neko napisao da cak ima ECU kabal za izkljucivanje, glupost! Sto se tice ostecenja kao prvo sama pumpa strada ako se izkljuci! Necu da objasnjavam zasto, ali cak i ko se ne bavi plinom zna zasto! E sad sto se tice musterija brate mili treba im reci koje su posledice ako imaju 2 litre goriva pa jbg, nemojte da sami sebe zakopavate jer neko vozi Audi ili Pasatta a nema mesecno da sipa 10-15 litara goriva a predje od 500-700 kilometara, i bicikl je prevozno sredstvo.

Offline

#29 13-01-2013 09:26:33

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

Robert napisao:

Sto se tice ostecenja kao prvo sama pumpa strada ako se izkljuci! Necu da objasnjavam zasto, ali cak i ko se ne bavi plinom zna zasto!


Zasto pumpa strada ako se iskljuci? To znaci da ako auto nema plin, a ne vozi se npr. 6-12 meseci, moze se ocekivati da strada pumpa? Bezveze... ili ja mozda ovde nesto nisam dobro razumeo. I da li ima jos nekih ozbiljnih ostecenja ili je samo pumpa u pitanju?

Offline

#30 13-01-2013 13:29:01

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

"Sto se tice ostecenja kao prvo sama pumpa strada ako se izkljuci!"

pise da sama pumpa strada a neznam ni ja zasto bas me interesuje?
pumpa kolko radi na benzin i kada nema sistema za plin jos vise neradi kada je auto ugaseno pa ne crkne.

Zadnja izmjena od mb73 (13-01-2013 13:29:30)

Offline

#31 13-01-2013 16:26:13

Robert
elproger
Iz: Coburg
Registrovan: 09-02-2009
Komentari: 26
Website

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

Vidis to sam se i ja pitao, zasto su mi dolazile musterije koje su stavljale polovne pumpe, zasto su crkavale te pumpe kad su stajale na polici od 6-12 meseci, pa te pumpe nisu ni radile samo stojale. A i nije mi jasno zasto su dolazile musterije kojima su bile pumpe izkljucene da im auto ne radi, a da su bili oba rezervoara suva, stvarno sam se uvek pitao, pa cak sam se i pitao zasto ljudima crkavaju dizne kad im je pumpa izkljucena pa cak su i mnogi palili automobile samo na plin pogotovu ako im je ugradjen sequent sa mesacem ( ali bilo je bitno da automatski prebacuje ) pa su se raspadale kutije filtera, crkavali protokomeri itd, itd.......

Offline

#32 13-01-2013 16:29:31

Robert
elproger
Iz: Coburg
Registrovan: 09-02-2009
Komentari: 26
Website

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

Cak sam dva puta imao da se razbila usina grana a da je auto imao Sekvent ugradjen.....cudno ali istinito! Naravno plasticna usisna!

Offline

#33 13-01-2013 16:39:52

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

Pitao si se i pitao ali odgovora nigde.

Robert napisao:

Sto se tice ostecenja kao prvo sama pumpa strada ako se izkljuci! Necu da objasnjavam zasto, ali cak i ko se ne bavi plinom zna zasto!

A ako je u pitanju ironija, onda bi moj komentar izgledao drugacije.

Offline

#34 13-01-2013 22:18:17

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

kao prvo pozdrav za tebe komsija

Pozdrav!

Offline

#35 13-01-2013 22:36:23

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

za ovo prvo ok pumpe kada stoje na policama a polovne naravno da brzo crknu jer su suhe a znamo sta sve ima od supstanci u benzinu sto negativno utice na njih ali i ovo ostalo ne pije vodu a i ovo sto si napisao nije bilo za pitanje,upitnik je zasto crkavaju pumpe kod benzinaca kod kojih je ugradzen plin a vrlo malo il nikako se ne vozi na benzin a odgovor je sa moje strane zato sto pumpa radi u rezervoaru sa par litara goriva a to je vrlomalo goriva da bih je hladilo i rezultat je da se pregrije i rikne,rjesenje je iskljucenje iste,ne moze riknut ako ima par litara goriva u rezervoaru a ne radi,to sto kazes da je rezervoar totalno suh pa rikne to je nesto drugo.pozdrav.

Robert napisao:

Vidis to sam se i ja pitao, zasto su mi dolazile musterije koje su stavljale polovne pumpe, zasto su crkavale te pumpe kad su stajale na polici od 6-12 meseci, pa te pumpe nisu ni radile samo stojale. A i nije mi jasno zasto su dolazile musterije kojima su bile pumpe izkljucene da im auto ne radi, a da su bili oba rezervoara suva, stvarno sam se uvek pitao, pa cak sam se i pitao zasto ljudima crkavaju dizne kad im je pumpa izkljucena pa cak su i mnogi palili automobile samo na plin pogotovu ako im je ugradjen sequent sa mesacem ( ali bilo je bitno da automatski prebacuje ) pa su se raspadale kutije filtera, crkavali protokomeri itd, itd.......

Offline

#36 14-01-2013 01:46:25

kerting
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 10-02-2011
Komentari: 79

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

Robert napisao:

Cak sam dva puta imao da se razbila usina grana a da je auto imao Sekvent ugradjen.....cudno ali istinito! Naravno plasticna usisna!

Kolega, znam slucaje gda je pukla usisna grana (jedna aluminska), a auto uopste nema plinski uredjaj

Offline

#37 14-01-2013 19:35:07

djole
Član
Iz: Novog Sada
Registrovan: 27-07-2010
Komentari: 15

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

Hoćemo konačno čuti odgovor ?

Offline

#38 27-01-2013 21:34:02

kerting
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 10-02-2011
Komentari: 79

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

djole@
Kakav odgovor zelis cuti ??

Offline

#39 28-01-2013 15:36:37

djole
Član
Iz: Novog Sada
Registrovan: 27-07-2010
Komentari: 15

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

Zasto pumpa strada ako se iskljuci ?

Offline

#40 31-01-2013 11:44:49

kerting
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 10-02-2011
Komentari: 79

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

Zato sto je tebi tesko da procitas temu.

Offline

#41 31-01-2013 16:46:34

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

e vidis za to nisam znao,skidam kapu majstore

Offline

#42 31-01-2013 19:54:34

kerting
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 10-02-2011
Komentari: 79

Re: Kako prekinuti rad benziske pumpe kad prebaci na plin

Mirko pa sta drugo da mu kazem, ljudi razbise tastature kucajuci da objasne sta se desava ako se pumpa iskljuci, a na svemu tome opet pitanje jer mu tesko da procita temu

Offline

Board footer