elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 05-07-2013 16:53:32

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

Picasso bsi

Pred nekih 2 mj radio sam jedan picasso i bio je u kvaru motoric otvaranja zadnje haube i kupe svjetlo. Izgorio motoric i njegov drajver u bsi-u koji ujedno odradjuje i kupe svjetlo. Nabavio sam polovni bsi i iz njega mi jedan nas kolega elektronicar prebacio samo drajver. Prije ugradnje sam provjerio instalaciju i jos za sveki slucaj na pobudu motorica smontirao dodatni osigurac. Sve je bilo ok tih nekih 2 mj. Sad je opet to isto crklo, al se nije nista spusilo nit je osigurac pregorio. Kad se skine pa ponovno stavi klema, opet sve proradi do prvog otvaranja vrata. Tad ponovno otkaze. Sad vise nemam ideje. Meni sve smrdi na softversku gresku u bsi-u. Htio bih cut misljene nekog tko je imao slicnih iskustava.

Offline

#2 05-07-2013 17:53:06

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Picasso bsi

Zaboravi na softverske greske, to je mit. Softver ili radi ili ne radi, a da je greska bila bi onda masovna na milion vozila, sto ipak nije slucaj. Ocigledno da prvi puta nije rijesen uzrok problema zasto se to desavalo, tako da ti savjetujem opet sve ponvo da provjeris instalacije prema ta 2 mjesta ili na bsi nije problem bio samo u drajveru.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#3 05-07-2013 21:21:07

misa015
elproger
Registrovan: 21-11-2010
Komentari: 719

Re: Picasso bsi

sta kaze dijagnostika,pogledaj malo parametre polozaja brave gepeka

Offline

#4 06-07-2013 00:11:23

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

Re: Picasso bsi

Slazem se. Drajver je bio cista posljedica. Nista, moram u ponedjeljak posudit lexiu i sve u detalj provjerit. Prvi put je stradao drajver i motoric jer je nesto dalo naredbu drajveru da konstantno daje masu motoricu. Taman da se i cjelo vrijeme drzi taster zadnjih vrata, motoric samo na kratko dobije jednokratno masu na oko sekundu j to je to. Vidit cu, mozda nesto skontam u ponedjeljak pa javim rezultate.

Offline

#5 11-07-2013 23:58:02

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

Re: Picasso bsi

Malo sam bio u zabludi. Nakon sto smo ponovno zamjenili drajver, opet je sve u redu. Vidi se na ploci ispod njega da se jako grijao. Rjec je o drajveru sa cetri izlaza koji salje plus na trosilo. Ispitao sam trosila i instalacijui to je sve ok. Jedino nisamo tocno odredili jedan izlaz sa drajvera, tako da je jedino on jos upitan. No za vrijeme testiranja funkcija i rada oko pola sata na mjestu BSI se nije ni malo grijao. Moram napomenut da je prilikom dijagnoze BSI uredno citao ulaze i diktirao izlaze i njega, no motoric vrata nije reagirao. Ostaje mi jos da potrazim taj jedan izlaz pa da i njega ispitam. Toliko za sad.

Zadnja izmjena od schuba (11-07-2013 23:59:25)

Offline

Board footer