elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 08-10-2013 18:51:35

Golf21
elproger
Iz: BiH -
Registrovan: 17-01-2013
Komentari: 270

Opel Vectra 2.2

Pozdrav svima.

Imam jedan zagonetan problem bar za mene.
Rijec je opel vectri 2.2 benzin motor (108 kw) 2002 godina.
Radio sam joj donji dio motora (blok sa radilocom) izbacio a ubacio drugi ostalo nista nije dirano.
Nakon pakovanja i kompletiranja svega stavljam akumuluator da je palim ali cim sam drugu klemu (spojku) naslonio auto je poceo samo da "vergla"
Odspojim normalno akumuluator da vidim zbog cega je.
Sve detaljno pregledam  i sve je dobro skopcano sto se instalacije tice.
Kablovi na starteru (alanseru) svi vraceni kako su bili,mase sve pokopcane.
Vratim akumuluator u auto kad onda vise se ne pali sam ali kad udjem u auto dam kontakt na kljuc nece da pali.
Na tabli ispod haube gdije se nalaze releji od 2 zuta nadjem jedan da se grije i promjenim ga dzaba opet isto.

Kopcam je na dijagnostiku izbaci mi gresku P0615-00 Starter Relay Cicuit Malfulction
Promjenim sve releje jer nisam znao koji je to relej ali opet isto.
Pregledam sve osigurace one ispod haube,osigurace kod vozacevih vrata i osigurace u gepeku sve i jedan je odlican.
Tad su mi rekli da je tabla ta ispod haube izgorila promjenim i nju ali opet isto.

Sta da radim ovo vec pocinje prelaziti u ozbiljan problem a do prije radjenja motora normalno je palio na kljuc.
Nadam se da sam vam dobro objasnio i da ce mi neko pomoci da rijesim ovaj problem.

Hvala i prijatno.


Citav zivot mi sole pamet i na kraju umrem od secera.!

Offline

#2 08-10-2013 18:59:02

Diagnostic-service
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 20-03-2011
Komentari: 477

Re: Opel Vectra 2.2

Golf21 napisao:

Pozdrav svima.

Imam jedan zagonetan problem bar za mene.
Rijec je opel vectri 2.2 benzin motor (108 kw) 2002 godina.
Radio sam joj donji dio motora (blok sa radilocom) izbacio a ubacio drugi ostalo nista nije dirano.
Nakon pakovanja i kompletiranja svega stavljam akumuluator da je palim ali cim sam drugu klemu (spojku) naslonio auto je poceo samo da "vergla"
Odspojim normalno akumuluator da vidim zbog cega je.
Sve detaljno pregledam  i sve je dobro skopcano sto se instalacije tice.
Kablovi na starteru (alanseru) svi vraceni kako su bili,mase sve pokopcane.
Vratim akumuluator u auto kad onda vise se ne pali sam ali kad udjem u auto dam kontakt na kljuc nece da pali.
Na tabli ispod haube gdije se nalaze releji od 2 zuta nadjem jedan da se grije i promjenim ga dzaba opet isto.

Kopcam je na dijagnostiku izbaci mi gresku P0615-00 Starter Relay Cicuit Malfulction
Promjenim sve releje jer nisam znao koji je to relej ali opet isto.
Pregledam sve osigurace one ispod haube,osigurace kod vozacevih vrata i osigurace u gepeku sve i jedan je odlican.
Tad su mi rekli da je tabla ta ispod haube izgorila promjenim i nju ali opet isto.

Sta da radim ovo vec pocinje prelaziti u ozbiljan problem a do prije radjenja motora normalno je palio na kljuc.
Nadam se da sam vam dobro objasnio i da ce mi neko pomoci da rijesim ovaj problem.

Hvala i prijatno.

Jel bude kljuc u bravi kad se to desava, jesil probao da izvadis kljuc iz brave, onda izvadi relej startera i idi u parametre i vidi sta tako kaze CIM i Motor

pa se cujemo

Offline

#3 08-10-2013 19:01:31

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Opel Vectra 2.2

Na tom autu je sistem startovanja motora jednostavan tako da ces ga sigurno resiti.Ili te zeza kontakt brava,relej startera ili automat na samom starteru.Pregledaj sve redom i nacices problem.

Offline

#4 08-10-2013 19:04:55

Golf21
elproger
Iz: BiH -
Registrovan: 17-01-2013
Komentari: 270

Re: Opel Vectra 2.2

Ne desava se vise da samo auto od sebe pali sad samo nece da pali na kljuc.
Koji je od onih svih releja "relej starta" koje je boje.2 zuta,2 smedja i jedan crveni imaju na ploci ispod haube a jos dva zuta imaju ispod volana sa lijeve strane.
Kada rastavim jedan zuti relej ispod haube i dodirnem ga auto odmah upali ali nece na bravi ni da vergla.

Diagnostic-service napisao:
Golf21 napisao:

Pozdrav svima.

Imam jedan zagonetan problem bar za mene.
Rijec je opel vectri 2.2 benzin motor (108 kw) 2002 godina.
Radio sam joj donji dio motora (blok sa radilocom) izbacio a ubacio drugi ostalo nista nije dirano.
Nakon pakovanja i kompletiranja svega stavljam akumuluator da je palim ali cim sam drugu klemu (spojku) naslonio auto je poceo samo da "vergla"
Odspojim normalno akumuluator da vidim zbog cega je.
Sve detaljno pregledam  i sve je dobro skopcano sto se instalacije tice.
Kablovi na starteru (alanseru) svi vraceni kako su bili,mase sve pokopcane.
Vratim akumuluator u auto kad onda vise se ne pali sam ali kad udjem u auto dam kontakt na kljuc nece da pali.
Na tabli ispod haube gdije se nalaze releji od 2 zuta nadjem jedan da se grije i promjenim ga dzaba opet isto.

Kopcam je na dijagnostiku izbaci mi gresku P0615-00 Starter Relay Cicuit Malfulction
Promjenim sve releje jer nisam znao koji je to relej ali opet isto.
Pregledam sve osigurace one ispod haube,osigurace kod vozacevih vrata i osigurace u gepeku sve i jedan je odlican.
Tad su mi rekli da je tabla ta ispod haube izgorila promjenim i nju ali opet isto.

Sta da radim ovo vec pocinje prelaziti u ozbiljan problem a do prije radjenja motora normalno je palio na kljuc.
Nadam se da sam vam dobro objasnio i da ce mi neko pomoci da rijesim ovaj problem.

Hvala i prijatno.

Jel bude kljuc u bravi kad se to desava, jesil probao da izvadis kljuc iz brave, onda izvadi relej startera i idi u parametre i vidi sta tako kaze CIM i Motor

pa se cujemo


Citav zivot mi sole pamet i na kraju umrem od secera.!

Offline

#5 08-10-2013 19:07:37

Diagnostic-service
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 20-03-2011
Komentari: 477

Re: Opel Vectra 2.2

Golf21 napisao:

Ne desava se vise da samo auto od sebe pali sad samo nece da pali na kljuc.
Koji je od onih svih releja "relej starta" koje je boje.2 zuta,2 smedja i jedan crveni imaju na ploci ispod haube a jos dva zuta imaju ispod volana sa lijeve strane.
Kada rastavim jedan zuti relej ispod haube i dodirnem ga auto odmah upali ali nece na bravi ni da vergla.

Diagnostic-service napisao:
Golf21 napisao:

Pozdrav svima.

Imam jedan zagonetan problem bar za mene.
Rijec je opel vectri 2.2 benzin motor (108 kw) 2002 godina.
Radio sam joj donji dio motora (blok sa radilocom) izbacio a ubacio drugi ostalo nista nije dirano.
Nakon pakovanja i kompletiranja svega stavljam akumuluator da je palim ali cim sam drugu klemu (spojku) naslonio auto je poceo samo da "vergla"
Odspojim normalno akumuluator da vidim zbog cega je.
Sve detaljno pregledam  i sve je dobro skopcano sto se instalacije tice.
Kablovi na starteru (alanseru) svi vraceni kako su bili,mase sve pokopcane.
Vratim akumuluator u auto kad onda vise se ne pali sam ali kad udjem u auto dam kontakt na kljuc nece da pali.
Na tabli ispod haube gdije se nalaze releji od 2 zuta nadjem jedan da se grije i promjenim ga dzaba opet isto.

Kopcam je na dijagnostiku izbaci mi gresku P0615-00 Starter Relay Cicuit Malfulction
Promjenim sve releje jer nisam znao koji je to relej ali opet isto.
Pregledam sve osigurace one ispod haube,osigurace kod vozacevih vrata i osigurace u gepeku sve i jedan je odlican.
Tad su mi rekli da je tabla ta ispod haube izgorila promjenim i nju ali opet isto.

Sta da radim ovo vec pocinje prelaziti u ozbiljan problem a do prije radjenja motora normalno je palio na kljuc.
Nadam se da sam vam dobro objasnio i da ce mi neko pomoci da rijesim ovaj problem.

Hvala i prijatno.

Jel bude kljuc u bravi kad se to desava, jesil probao da izvadis kljuc iz brave, onda izvadi relej startera i idi u parametre i vidi sta tako kaze CIM i Motor

pa se cujemo


pa imas li gresaka

Offline

#6 08-10-2013 19:11:38

Golf21
elproger
Iz: BiH -
Registrovan: 17-01-2013
Komentari: 270

Re: Opel Vectra 2.2

gdije je druze tacno taj relej starta da ga promjenim opet da pokusam.
poz

Kele napisao:

Na tom autu je sistem startovanja motora jednostavan tako da ces ga sigurno resiti.Ili te zeza kontakt brava,relej startera ili automat na samom starteru.Pregledaj sve redom i nacices problem.


Citav zivot mi sole pamet i na kraju umrem od secera.!

Offline

#7 08-10-2013 19:13:53

Golf21
elproger
Iz: BiH -
Registrovan: 17-01-2013
Komentari: 270

Re: Opel Vectra 2.2

jedina greska je P0615-00 taj starter relej
kada okrenem kljuc u bravi da pokusam upaliti "kucka tad relej ispod volana znaci do njega dolazi struja ali ne prenosi struju dalje do druge table ispod haube.
mjenjao sam i taj relej isto sto se cuje ali bezuspjesno.

Diagnostic-service napisao:
Golf21 napisao:

Ne desava se vise da samo auto od sebe pali sad samo nece da pali na kljuc.
Koji je od onih svih releja "relej starta" koje je boje.2 zuta,2 smedja i jedan crveni imaju na ploci ispod haube a jos dva zuta imaju ispod volana sa lijeve strane.
Kada rastavim jedan zuti relej ispod haube i dodirnem ga auto odmah upali ali nece na bravi ni da vergla.

Diagnostic-service napisao:

Jel bude kljuc u bravi kad se to desava, jesil probao da izvadis kljuc iz brave, onda izvadi relej startera i idi u parametre i vidi sta tako kaze CIM i Motor

pa se cujemo


pa imas li gresaka


Citav zivot mi sole pamet i na kraju umrem od secera.!

Offline

#8 08-10-2013 19:14:36

Diagnostic-service
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 20-03-2011
Komentari: 477

Re: Opel Vectra 2.2

Golf21 napisao:

gdije je druze tacno taj relej starta da ga promjenim opet da pokusam.
poz

Kele napisao:

Na tom autu je sistem startovanja motora jednostavan tako da ces ga sigurno resiti.Ili te zeza kontakt brava,relej startera ili automat na samom starteru.Pregledaj sve redom i nacices problem.

taj sto si nasao ispod haube gdje su osiguraci to je taj koji vergla

Offline

#9 08-10-2013 19:21:12

Golf21
elproger
Iz: BiH -
Registrovan: 17-01-2013
Komentari: 270

Re: Opel Vectra 2.2

sa brave struja dolazi do table sa 2 releja ispod volana.
ali onda dalje ne prenosi struju do table ispod haube pa ni na kablu na alnaseru nema struje.

rastavim zuti relej (na tabli ispod haube) spojim mu rukom kontakte auto upali ali kad je pod kontaktom.
sta je zagonetno ovdije

Diagnostic-service napisao:
Golf21 napisao:

gdije je druze tacno taj relej starta da ga promjenim opet da pokusam.
poz

Kele napisao:

Na tom autu je sistem startovanja motora jednostavan tako da ces ga sigurno resiti.Ili te zeza kontakt brava,relej startera ili automat na samom starteru.Pregledaj sve redom i nacices problem.

taj sto si nasao ispod haube gdje su osiguraci to je taj koji vergla


Citav zivot mi sole pamet i na kraju umrem od secera.!

Offline

#10 08-10-2013 19:32:04

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Opel Vectra 2.2

Ne ide to tako ovaj kucka a ne prenosi dalje, niti je sistem tako jednostavan da ide preko brave direktno kao kod starijih modela, ako ne znate princip na tom autu ne lupajte gluposti, taj relej sto si nasao kad rukom dirnes da vergla taj je od anlasera, semu u ruke i vidi nesto oko tog releja ne valja. Napamet pogadjanje zaboravi, semu i pravi, pa zar ti sam nije rekao po toj greski sta da gledas, zar sam nisi nasao relej, majku mu jel nisi mogao to povezati?? pozz

Offline

#11 08-10-2013 19:36:58

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Opel Vectra 2.2

kaze da je mjanjao sve releje al opet isto znaci nesto mu fali tu da nisi odkinuo neku zicu nehotice dok si radio motor bas u toj vezi

Offline

#12 08-10-2013 19:55:40

AP-klima
elproger
Iz: okolica ZG
Registrovan: 26-08-2011
Komentari: 599

Re: Opel Vectra 2.2

pa napisao si da kad  otvoriš relej ispod haube i spojiš rućno da auto vergla i pali znači taj je od paljenja ,ako je riječ o vectri c ispitaš šta fali na tom releju ,dva plusa su preko osiguraća i masa uključuje relej i dolazi iz ECU motora ,signal do ECU ide iz brave preko CIM modula ,to provjeri pa pa češ znati u čemu je problem

Offline

#13 08-10-2013 20:03:04

Golf21
elproger
Iz: BiH -
Registrovan: 17-01-2013
Komentari: 270

Re: Opel Vectra 2.2

zasto da gledam taj relej kad sam ga vec 2 puta mjenjao.
na kraju promjenim citavu tu tablu opet isto greska ista kad skopcam auto na dijagnostiku.

osiguraci svi ispravni provjerio sam 2 puta zice sve pregledao.
dali moze biti do table ispod volana na njoj imaju 2 osiguraca i njih sam mjenjao.
dali je normalno da kada okrecem bravu na paljenju da gornji taj relej na toj ploci kucka,i njega sam mjenjao ali bezuspjesno.


Citav zivot mi sole pamet i na kraju umrem od secera.!

Offline

#14 08-10-2013 20:37:48

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Opel Vectra 2.2

Ja ti fino kazem pogledaj oko tog releja, ne kazem da on ne valja, pa majku mu nisi glup da to ne kontas, takodje nije to vektra iz 1970, ne ide signal posebno od brave preko 5 modula samo preko jedne zice samo za anlaser, zaboravi to, kolega ti takodje rece, imas na jedan kraj namotaja dolazi plus a drugi dobija masu od ecu motora, dalje signale pratiti ovim svojim metodama ne mozes, ako ne mozes ispitati to sto ti je receno, dva napajanja, tj na pinovima 85 i 86 releja onda se mani tog posla elektrike i drzi mehanike jer ocigledno nije za tebe, nemoj se uvrijediti al tako je, realno ti kazem, nacrtamo ti a ti opet po starom!

Zadnja izmjena od dragan_s (08-10-2013 20:38:14)

Offline

#15 08-10-2013 21:32:16

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Opel Vectra 2.2

pozdrav
ovdje su ti slike sheme
svaka govori 1000 rijeći
ako znaš sa shemama,
složio si auto začas

Zadnja izmjena od sanac.bo (08-10-2013 21:33:09)


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: Golf21

#16 08-10-2013 21:43:29

AP-klima
elproger
Iz: okolica ZG
Registrovan: 26-08-2011
Komentari: 599

Re: Opel Vectra 2.2

dobro ti kaže kolega "Dragan s "ako ti neide čitanje el. shema ili ih nemaš za taj auto ,imaš valjda nekog kolegu električara u blizini da ti to ispita ,ja kad vidm da motor ne pali npr. zbog kompresije zovem mehaničara da to odradi ne pada mi napamet da otvaram motor ,svatko odradi svoj dio posla i svi zadovoljni ,koliko god mi to željeli jedan čovjek nemože raditi sve mehaniku ,elektriku ,limariju,elektroniku itd.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: sanac.bo

#17 09-10-2013 10:38:36

Golf21
elproger
Iz: BiH -
Registrovan: 17-01-2013
Komentari: 270

Re: Opel Vectra 2.2

Danas cu jos pogledati i ispitati to sto ste vec rekli nadam se da ce uspijeti.


Citav zivot mi sole pamet i na kraju umrem od secera.!

Offline

#18 09-10-2013 18:26:20

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Opel Vectra 2.2

dragan_s napisao:

Ne ide to tako ovaj kucka a ne prenosi dalje, niti je sistem tako jednostavan da ide preko brave direktno kao kod starijih modela, ako ne znate princip na tom autu ne lupajte gluposti

Prijatelju,opet ti kao da si najpametniji na svetu a svi ostali sisali vesla.Nego sta nego je jednostavan sistem ako je vektra B u pitanju mada i na vektri C to godiste nije neka mudrost,e jedino problem moze biti ako je automatski menjac a i to je lako resivo.
@Golf21
Druze pretpostavljam da imas znanje iz autoelektrike a ako ga nemas onda je suvisno pisati dalje jer osnova je da znas kako da proveris 4 kontakta koja napajaju relej startera jer bez toga nemozes resiti problem.To sto kazes da kada rukom spojis kontakte na releju znaci ili da ti je pobudni namotaj u releju neispravan ili na namotaj ne dolazi plus ili minus.To se lako utvrdi.Nadji minus zicu na releju(jedna od ove dve oznake 85 ili 86),i prikopcaj je na masu direktno ili proveri ima li spoj sa masom.Ako je ona u redu onda proveri kad postavis bravicu u polozaj za verglanje da li na drugoj zici (jedna od te dve 85 ili 86) da li dobijes plus.Ako nema plusa kad je kljuc u polozaju za verglanje onda ti ne valja bravica ako su ti svi osiguraci ispravni.Reci mi o kojoj vektri je rec,B ili C?

Zadnja izmjena od Kele (09-10-2013 18:32:47)

Offline

#19 09-10-2013 19:07:33

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Opel Vectra 2.2

Ode Kele u ucitelje smile:sml:

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: dragan_s

#20 09-10-2013 19:50:12

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Opel Vectra 2.2

Kele tvoja profesionalnost i majstorluk se vidi iz tvog posta, pises nesto sto nema veze s vezom, imas najmanje 5 fatalnih gresaka koje pokazuju da si nula od majstora u ovoj oblasti a pametujes nesto, kao prvo rijec je o vectri c ocigledno, kao drugo razlika izmedju vectre b i c je nebo i zemlja, kod vektre b ide direktno sa brave a kod vectre c ide preko par modula, povezano je sa immo, ecu motora, cim modulom, i slicno, sledece masa namotaja releja nikada ne dolazi na 86 vec na 85, kao drugo on nema stalne mase na namotaju, kao drugo ako dobija signal sa "brave" tj iz ecu motora u njegovom slucaju ne dobija plus nego minus, tako je oduvijek bilo kad ecu upravlja nekim relejem, nemoj da te ja ucim osnovne stvari, takodje kod njega nema standardne "bravice koja salje plus", ponavljam ne lupaj gluposti, dalje nemam potrebe da nabrajam greske, u sustini, uvijek govorim, ljudi ne lupajte gluposti ako ne znate, savjetujete covjeka a govorite potpuno netacne stvari, naravno pojedinci!!!

Offline

#21 09-10-2013 20:31:40

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Opel Vectra 2.2

Ti si prijatelju popio svu pamet ovog sveta a mi ostali smo nule od majstora.Ponavljam ta vektra nije enterprajz na kvantni pogon da je mi obicni smrtnici ne bi mogli popravljati I veoma je lako resiti ovaj problem koji covek ima.Ako ces se praviti pametan I nabijati postove otvori sebi jednu temu pa tamo lupetaj sta god hoces.Sto se tice majstorluka nisi kompetentan da ti nekog ocenjujes a u Prijedoru sam bio pre 2 nedelje I koga god sam pitao za tebe,niko te ne poznaje.Toliko o tome.
Sto se tice ove vektre njoj plus ide sa brave sve do releja a preko 2 osiguraca.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: mb73

#22 09-10-2013 20:50:34

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Opel Vectra 2.2

Prvo zna me velika vecina u Prijedoru, a koga si pitao ja ne znam niti mi je bitno, vjerujem da mi ne znas ni prezime a kamoli sta drugo, po imenu me malo ko poznaje, a vjerujem i da lazes da si bio al nebitno, necemo sada o tome ovdje, mogu ti samo reci da si potvrdio svoj majstorluk, osim toga nisi ni inace sastavio jer ti si i dalje siguran u svoje tvrdnje a znas da lupas gluposti, ako si majstor onda trebas imati i neke seme, pa otvori semu za vectru c i procitaj ako uopste i to znas, ja nisam rekao da su svi glupi i nule od majstora ali na takve kao ti sam alergican, glume majstora a nemaju pojma i jos sire gluposti ovuda, kao npr to o plusu koji ide direktno sa bravena relej anlasera na vektri c, aman jesi li lud, kakav direktan plus, ocigledno nemas pojma sta se nalazi u cim modulu a kamoli kako komunicira sa ecu motora ili sta drugo!!!

Ja ne nabijam postove vec pisem korisne postove i pomazem covjeku i fino sam rekao sta da pogleda, a ti sto pises gluposti i samo ga skreces s pravog puta tvoj je problem, ne znam zasto se spustam na tvoj nivo i raspravljam s tobom!

Zadnja izmjena od dragan_s (09-10-2013 20:52:35)

Offline

#23 09-10-2013 21:10:38

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Opel Vectra 2.2

@dragan_s
majstore otvori opeltis ako mi ne vjeruješ
ali ecu spaja masu na relej preko pina 86
85 je 12V releja preko kontakta
a 85ica dobiva struju preko osiguraća br.7
a osigurać br.7 dobiva struju pod kontaktom preko ....


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

#24 09-10-2013 21:28:26

dragan_s
Expert
Iz: Prijedor
Registrovan: 24-09-2011
Komentari: 2,327

Re: Opel Vectra 2.2

Ma ok to, mada je malo nelogicno zbog pojedinih releja koji imaju zastitnu diodu kojoj je anoda na 86 al ajd, eto i to je moguce da su spojili 85 na plus a 86 na minus, to nije toliko ni bitno koliko odakle dolazi signal jer radice i tako i ovako smile, a signal dolazi sa ecu motora preko mase, a na ecu motora vjerovatno preko can-a, a znam sigurno da sa brave ne dobija plus, ako si kad rastavljao cim onda znas svu pricu smile

Offline

#25 09-10-2013 21:50:45

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Opel Vectra 2.2

Dragan je expert ,on najbolje zna gde je masa a gde plus.Mi ostali nismo njegov nivo .Moj prijatelju bio sam u Prijedoru i to sa ekipom najboljih ljudi i majstora sa Balkana ali eto nemoj mi verovati jer ja sam nula od majstora samo sto ne volim da se pravim pametan kao ti.
Nego da ne kvarim coveku temu,ako ima tis I autodatu neka pogleda semu I sve ce mu biti jasno I videce da se relej napaja preko osiguraca f7 I f2.

Offline

Board footer