elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 09-08-2014 00:51:41

mladen.ns
Član
Iz: Novi Sad
Registrovan: 08-08-2014
Komentari: 3

Punto 1 - problem sa paljenjem kada je zagrejan - tng ili nesto drugo?

Prvo zelim da se zahvalim svima na dobroj volji i vremenu, i da vas zamolim da mi pomognete sa savetom jer polako, ali sigurno, gubim zivce i poverenje u majstore. Poceo sam da aktivno vozim tek pre pet meseci i automobili su mi jos uvek slaba tacka, trudim se da naucim koliko mogu, ali ce to biti malo duzi proces.

Vozim Punto 1.1 1997 godiste.

Od kada sam ga kupio, 03/2014, susreo sam se sa gomilom problema.

Uradjena je polugeneralna, sredjen je alternator, promenjena jedna bobina, promenjene svecice, svi dihtunzi su sredjenji, dizna je nosena na ultrazvucno ciscnje...
Gas je Lovato i u dva servisa za plin kazu da je sve u redu, ali...

Prvo paljenje ujutru uspeva uvek iz prve i na pola kljuca.
Posle malo duze voznje, sat vremena ili stotinjak kilometara, parkiram i kada se vratim da nastavim voznju dimam sledeci problem:
- na kljuc nece da upali
- u sledecem pokusaju dajem gas i pokusavam, ali se "muci" kao da se gusi
- u trecem pokusaju dajem pola gasa i ponekad moram da stisnem papucicu do kraja da bi on polako proradio i poceo da radi normalno.

Sve ovo se desava u polozaju 2 (1 je benzin, 0 je gas, 2 je gas pa prebaci automatski na benizn kada dostigne odredjeni broj obrtaja).

Jedino sto mogu da dodam, ako to pomaze i ako cu objasniti razumljivo:
- na kontrolnoj tabli prilikom ubacivanja kljuca popali sve lampice, a - mislim da se zove check engin lampica - se upali, pa se ugasi.

Ponekad se desi, mozda gresim, ali kada su vece vrucine i kada automobil stoji na suncu, da se check engine lampica ne ugasi nego 3 puta moram da okrecem kljuc pre nego sto nestane.
Poslednjih par dana je automobil bio kod majstora i danas sam ga preuzeo. Nisu hteli novac dok ne isprobam. Nakon probe se desio isti problem.
Ono sto sam ustanovio da je drugacije - prebacivanje sa benizna na plin krece tek nankon duzeg dodavanja gasa - pa pretpostavljam da su podigili vrednost broja obrtaja na kojoj prebacuje na gas.
Filteri za gas su promenjeni pre par nedelja - to sam zaboravio da napisem.
Jos jedna stvar - kada vozim duze - 3-4 sata i kada je toplo, upali se lampica za ulje. Ulja ima dovoljno, proverio sam vise puta, i nigde ne curi posto je detaljno sredjen.

Jos jednom, hvala za svaki savet! big_smile

Offline

#2 13-08-2014 00:38:08

zex
elproger
Iz: B.Luka
Registrovan: 20-02-2009
Komentari: 144

Re: Punto 1 - problem sa paljenjem kada je zagrejan - tng ili nesto drugo?

Prebaci ga na benzin i vozi i onda nam reci zapazanja.Inace kod tvoga auta je potreban relej koji iskljucuje benz.pumpu pri prebacivanju na plin.Ako relej ne odradi svoj posao dolazi do ubrizgavanja i plina i benz. tako da u tim uslovima auto nemoze da radi...To sve vazi ako je motor dobar i ima adekvatnu kompresiju...pozz

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: mladen.ns

#3 13-08-2014 00:44:57

daniel tdi
elproger
Iz: makedonija
Registrovan: 16-06-2012
Komentari: 1,245

Re: Punto 1 - problem sa paljenjem kada je zagrejan - tng ili nesto drugo?

ugradi relej za pumpu tako ces da produzis vek trajanja na pumpa a i resices svog problem .....

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: mladen.ns

#4 13-08-2014 00:59:06

mladen.ns
Član
Iz: Novi Sad
Registrovan: 08-08-2014
Komentari: 3

Re: Punto 1 - problem sa paljenjem kada je zagrejan - tng ili nesto drugo?

@zex i daniel

Na benzinu sam vozio par dana pre nego sto sam ostavio masjtoru, nisam imao problema u voznji i pri paljenju. Kompresija je odlicna, nakon uradjene polugeneralne.
Danas sam preuzeo kola, majstor rece da je promenio relej i da isprobam par dana, nije hteo da naplati dok ne vidim kako se ponasa.
Posto je potrebna duza voznja da bih istestirao, javljam za koji dan kako stoje stvari i da li sam resio.

HVALA! big_smile

Offline

#5 16-08-2014 16:29:08

Jastrebov
elproger
Iz: Bgd
Registrovan: 11-09-2009
Komentari: 513

Re: Punto 1 - problem sa paljenjem kada je zagrejan - tng ili nesto drugo?

Proveri ujedno i pritisak goriva kada ga pokusavas paliti a on nece da pali. Nije cudo da i pumpa za gorivo probije pa ne daje pritisak goriva koliko treba.


Tko Leti Vredi , Taj Vredi I Zimi !!!!

Offline

Board footer