elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 12-04-2016 18:53:36

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Detonacije pri startovanju

Nisam znao kako da kategorisem ovu temu al ajd prvo da pitam plinadzije posto malo sumnjam da je problem u plinskom sistemu..
Naime, auto je bmw e36 93god m50 110kw, ugradjen stag 300-6 tomaseto isparivac, valtek dizne 3 oma, presao dosta kilometara na plinu. Desilo mi se par puta da prilikom startovanja auta, bilo hladan ili vruc motor, dogodi se detonacija (ne jaka detonacija nego kao kad neko malo jace prdne i naravno smrdi i zadimi posteno )) Tom prilikom spadne crevo od usisne grane prema motoricu ler gasa jer tu je najslabija karika, i to je to. Vratim crevo, ponovo upalim auto i radi normalno, sve OK. Problema pri radu na benzin i plin nema. Da li je moguce da ostane malo plina u usisnoj grani pa prilikom startovanja pa se desi ovo navedeno..? Cesce se desava kad auto malo odstoji pa pri "prvom paljenju" ima tu detonaciju.. E sad, sumnjam na plinske dizne da mozda malo pustaju ostatak plina u crevu kad je auto ugasen..? Da li je to moguce sobzirom da na plinu radi bez problema? Sa potrosnjom sam zadovoljan.. ili je mozda problem do benzinskih dizni? Napominjem da pri radu na benzin ima malu knedlu prilikom naglog dodavanja gasa, a sobzirom da je puno kilometara presao na plinu mislim da je to normalno i da je vreme ciscenju benzinskih dizni, filter goriva nisam dugo menjao, mozda je problem i u njemu.. Da li je neko imao slican problem? Unapred hvala

Offline

#2 13-04-2016 08:21:27

sehovacnikola
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 23-04-2010
Komentari: 462

Re: Detonacije pri startovanju

Imao sam slucaj na jednom autu da je plin ulazio u usisnu kroz vakum sto ide na isparivac...

Offline

#3 13-04-2016 10:18:48

majstorbob80
elproger
Iz: Ovča-Beograd
Registrovan: 04-06-2012
Komentari: 263

Re: Detonacije pri startovanju

Sam si sebi dao pokretacku tacku. Ja bi krenuo od dizni.


Covek se uci dok je ziv!!!

Offline

#4 14-09-2016 21:07:16

araps
elproger
Registrovan: 27-01-2011
Komentari: 155

Re: Detonacije pri startovanju

reseno, pustao plin preko sigurnosnog ventila u isparivacu, bio zaprljan pa nije zatvarao kako treba.. Hvala svima

Offline

Board footer