elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 10-05-2009 11:28:12

makkki79
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 25-03-2009
Komentari: 767

Problem sa centralnim na citroen saxo 1.2 2001.god

Dakle imam problem sa centralnim na ovom autu, covek je imao problem sa radiom u kolima tako sto bi kad se otvore vrata izgubi ton na radiu, problem je bio u dzeku od vrata do zvucnika, skunuo sam tapacir dosao do zvucnika skinuo dzek ocistio vratio nazad i problem je resen sto se tice radia, medjutim covek je otisao i vraca se kaze nece da mu zakljuca vrata ja probam ono stvarno zakljuca i odmah otkljuca, kad probam iznutra rukom isto se ponasa, moze li mi neko pomoci u cemu je problem ili pak semu ovog centralnog ako neko ima?
Pozdrav!!!


Nije je znanje znati i za sebe ga zadrzati, vec je znanje znati i potrebnima ga podeliti!!!

Offline

#2 10-05-2009 19:08:15

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Problem sa centralnim na citroen saxo 1.2 2001.god

makkki79 napisao:

Dakle imam problem sa centralnim na ovom autu, covek je imao problem sa radiom u kolima tako sto bi kad se otvore vrata izgubi ton na radiu, problem je bio u dzeku od vrata do zvucnika, skunuo sam tapacir dosao do zvucnika skinuo dzek ocistio vratio nazad i problem je resen sto se tice radia, medjutim covek je otisao i vraca se kaze nece da mu zakljuca vrata ja probam ono stvarno zakljuca i odmah otkljuca, kad probam iznutra rukom isto se ponasa, moze li mi neko pomoci u cemu je problem ili pak semu ovog centralnog ako neko ima?
Pozdrav!!!

Pogledaj na vratima, tamo gdje se žice pregibaju kad otvaraš i zatvaraš vrata,izolacija na žici je cijela a unutra zna žica imati prekid, par sluèajeva sam imao na raznim vozilima, ili na zadnjim vratima ista stvar


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#3 13-05-2009 15:01:57

pesimist
elproger
Iz: Istra
Registrovan: 13-03-2009
Komentari: 219

Re: Problem sa centralnim na citroen saxo 1.2 2001.god

Elektronska jedinica centralnog zakljuèavanja ti na tom autu dobija krivi signal sa brave na vratima. U mehanizmu brave imaš jedan mikro prekidaè koji ovisno o položaju zakljuèano-otkljuèano daje signal(masu ili plus) na odreðenu žicu. Vjerojatno je upravljanje minusom. Može biti da su ti žice negdje puknute ali i da diraju karoseriju(masu). Problem ti je na prednjiv vratima jer samo nba njima imaš te mikroprekidaèe tj. motoriæe sa 5 žica. 2 žice pogone motoriæ, a ostale 3n žice su sa mikroprekidaèa.

Offline

#4 30-05-2009 17:33:53

moonbgd
Član
Registrovan: 30-05-2009
Komentari: 2

Re: Problem sa centralnim na citroen saxo 1.2 2001.god

makkki79 Da li si resio problem? Ja sam od skoro vlasnik saxa 2001 i imam isti problem sa centralnom ali imam utisak da negde glavi jer ako ga zeznem rukom onda proradi normalno

Offline

#5 23-05-2016 09:10:12

moonbgdd
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 01-05-2016
Komentari: 30

Re: Problem sa centralnim na citroen saxo 1.2 2001.god

da odgovorim smile preblem je bio mehanicke prirode ne samo na jednoj vec na sve cetiri brave mucile su me od 2009 vise puta skidane podmazivane i sta sve vec.Na moju radost pre mesec dana saxo nasao novog vlasnika smile)

Offline

#6 23-05-2016 22:21:23

jugot
elproger
Iz: Rudo
Registrovan: 02-10-2009
Komentari: 818

Re: Problem sa centralnim na citroen saxo 1.2 2001.god

e nek je sa srecom navozo si se lol

Offline

Board footer