elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 30-05-2016 16:02:52

hirurg
elproger
Iz: Banjaluka
Registrovan: 15-01-2015
Komentari: 37

Plinski uredjaj sa OBD konekcijom

Pozdrav. imam uredjaj AC  STAG qbox plus uredjaj sa OBD konekcijom. Slabo sam nasao na netu oko poddesavanja istog. pa bi ovde volio da malo polemisemo i iznesemo iskustva. nije bitno ciji je proizvodjac vjerujem da su osnovna podesavanja ista. Konkretno me zanima na koliko da se podesi temperatura kad pocinje trimovanje. na sta obratiti paznju. Da li je ova funkcija dobra i koje su koristi i mane. Nadam se da ce tema biti pricljiva

Offline

#2 03-06-2016 12:12:40

hirurg
elproger
Iz: Banjaluka
Registrovan: 15-01-2015
Komentari: 37

Re: Plinski uredjaj sa OBD konekcijom

nije valjda da niko nema iskustvo ili pomoc?

Offline

#3 06-06-2016 19:24:32

speedplus
elproger
Iz: Lazarevac
Registrovan: 14-10-2015
Komentari: 16

Re: Plinski uredjaj sa OBD konekcijom

Imam ja. Recimo da OBD korekcija, ponekad zna zadati glavobolju,ali u većini slučajeva(kod Q-BOX,Q-NEXT,Q-MAX) zna biti korisna.Najbitnije je imati precizne dizne i dobar reduktor.Inače što se tiče minimalne temperature neophodne za adaptaciju, najbolje je ići po default-u(70c).

Zadnja izmjena od speedplus (06-06-2016 19:25:38)

Offline

#4 07-06-2016 15:53:04

hirurg
elproger
Iz: Banjaluka
Registrovan: 15-01-2015
Komentari: 37

Re: Plinski uredjaj sa OBD konekcijom

a reci mi kad radis autokalibraciju. da li to radis kad ukljucis u opcijama autoadaptaciju ili ne? ja recimo napracim idealnu mapu rucno....i LTFT bude maksimalno 10....nemam problema sa lampicom CE. kad ukljucim auto adaptaciju nema sanse da se lampica ne upali nakon 50 70km..ne znam sta se desava... da li je od kakve koristi ISA3 mod? sta se desava kod njega? na benzinu nemam problema sa CE

Offline

#5 23-06-2016 17:42:06

speedplus
elproger
Iz: Lazarevac
Registrovan: 14-10-2015
Komentari: 16

Re: Plinski uredjaj sa OBD konekcijom

Vidi, ISA3 je kao i ISA2 u većini slučajeva,glavobolja.
A što se tiče OBD adaptacije, u većini slučajeva je OK, ali Valtek type 30 i slični elektroventili(namerno pišem elektroventili) s lakoćom dovedu plinske korektore u pogrešnu stranu.Iz tog razloga plinske dizne moraju biti brze i precizne,mada u određenom broju slučajeva ni to ne pomaže(oko 20% vozila,po mom iskustvu).Način nakoji ti to radiš je skroz ispravan,jer onda ne teraš korektore na velike oscilacije,koje mogu dati probleme praveći ogromne na pragovima odstupanja u određenim režimima opterećenja

Offline

Board footer