elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 23-05-2011 10:30:55

ELTI
elproger
Iz: Rijeka, Hrvatska
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 395

Re: HHO generator ???

Ne razumijem o kakvoj kvaliteti plina govoris....ako je iz destilirane vode onda moze da bude samo HHO i nista vise....ili je plin ili je voda. Mada ja i dalje nikako ne razumijem ljude koji ne mogu matematicki doci do saznanja da nema nikakve ustede u svemu tome.


Ne nastojim biti jeftiniji, nastojim biti bolji!

Offline

#27 08-08-2011 16:35:24

flatline
Član
Registrovan: 13-10-2010
Komentari: 20

Re: HHO generator ???

Zasad je HHO dobar za varenje na mjestima gdje je tesko dopremiti plin, a ima vode i struje...mislim da je to i bila prva komercijalna primjena. rusi i ameri se oko toga jos uvjek sude. inace prve sam pokuse s tm radio 2007e. Nedavno me kolega nagovarao da radimo te jedinice za aute, nemam bas vremena, a i djelim misljenje da je to sranje...bar dok industrija ne uvede vise kontrole i elektronike u to.
Ovako , mislim da je to "đirlo" proizvod :-)
lol

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: nenad65

#28 28-03-2012 00:22:04

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: HHO generator ???

Da malo ozivim temu....

Ovo zadnje vrijeme kako gorivo poskupljuje, opet se pojavljuju novi "majstori" koji, zaboga, tvrde da se hho ugraduje, da to ideko ludo, trosi auto malo,  da ima tamo u "Donjim Seocima...." (primjer) co`jek koji to radi za xxx €, da to ko nebi bilo lose raditi i u "nasoj carsiji".....itd...

Ne mogu vam opisati koliko mi je drago takve prosipati na kafi, kavi (pivi smile ) kad krene rasprava oko toga....  Obicno krepajem od smjeha i ispitujem ih o osnovnim stvarima iz fizike koje su se ucile u skoli smile smile smile  Naravno, mnogi se ne sjecaju da su uopste isli u skolu, a kamo li imali fiziku kao predmet. Mozda jesu "Fizicko" ali ne i "Fiziku":)  Zakone termodinamike tek onako spomenem, da se ima o cemu raspravljati....:) smile smile


Elem, da ne duljim, znam da ce mnogi naletiti na ovaj post guglanjem, pa evo da im skratim muke (plus ustedim vremena i para) :

1. Nemoguce je dobiti vise o ulozenog. Da ne obrazlazem zakon o ocuvanju energije. Da bi proizveli HHO u autu, za to treba energija koju proizvodi alternator, a njega pokrece motor, a motor "to" gorivo.....Perpetumobile.

2. Da je iskoristivost energije alternatora 100% sto je nemoguce u praksi, ponovo se stvaraju gubici pretvaranjem dijela energije u toplotu, dakle trosi se vise od ulozenog za efektivni rad.

3. Izgaranjem HHO dobija se ponovo voda. (Uzgled receno sa visokim temperaturama izgaranja) Tko god tvrdi da to ne steti motoru, neka si nabavi zaprezna kola i vozi se s njima. Konjima ne steti voda....A konji i piju vodu, tako da tu eventualno teorija ima smisla, jer se osim na travu koju konji jedu vozi i na vodu.

4. Dodavanje HHO u postojecu smjesu zraka i goriva, (benzina ili dizela) NE POSPJESUJE SE IZGARANJE KOJE CE HEMJISKOM REAKCIJOM DATI VECU SNAGU fosilnog goriva OD ULOZENE na razdvajanje molekula vode na H i O. To su samo prazne price. Teoreski (bez gubitaka) bi se moglo dobiti samo onoliko koliko je ulozeno na razdvajanje H i O.  Prakticno ne.  Tko god misli drugacije neka se vrati na tacku 3.

5. Kolicina plina koja se proizvede potrosnjom struje iz alternatora, te njegovim izgaranjem tj. pretvaranjem termodinamicke sile u obrtni momenat radilice, sve da je iskoristivost 100%,  nemoguce je dobiti obrtni momenat veci od ulozenog za proizvodnju te iste struje za dobitak iste ili vece kolicine plina zbog toplotnih gubitaka.

Zao mi je samo ljudi koji nasjedaju na, kako neko gore rece, "dzirlo proizvode" s nadom da ce ustediti, a u stvari su bacili pare i motor osudili na skorasnju smrt....

Zadnja izmjena od Nike (28-03-2012 00:34:49)

Offline

#29 28-03-2012 01:28:59

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: HHO generator ???

mogao sam dobiti hho generator na probu da ugradim i da vidim ustedu ali nisam se latio tog posla iz razloga st vjerujem i da ima ustede to je minimalna zbog koje se ne vrijedi truditi ali moje je pitanje zasto i na koji nacin bi stetio taj plin motoru,on samo blago obogati smjesu i izgara tamo gdje mu je mjesto,koliko je to u procentima nije sad bitno ali licno mislim da ne moze nastetiti motoru.

Nike napisao:

Da malo ozivim temu....

Ovo zadnje vrijeme kako gorivo poskupljuje, opet se pojavljuju novi "majstori" koji, zaboga, tvrde da se hho ugraduje, da to ideko ludo, trosi auto malo,  da ima tamo u "Donjim Seocima...." (primjer) co`jek koji to radi za xxx €, da to ko nebi bilo lose raditi i u "nasoj carsiji".....itd...

Ne mogu vam opisati koliko mi je drago takve prosipati na kafi, kavi (pivi smile ) kad krene rasprava oko toga....  Obicno krepajem od smjeha i ispitujem ih o osnovnim stvarima iz fizike koje su se ucile u skoli smile smile smile  Naravno, mnogi se ne sjecaju da su uopste isli u skolu, a kamo li imali fiziku kao predmet. Mozda jesu "Fizicko" ali ne i "Fiziku":)  Zakone termodinamike tek onako spomenem, da se ima o cemu raspravljati....:) smile smile


Elem, da ne duljim, znam da ce mnogi naletiti na ovaj post guglanjem, pa evo da im skratim muke (plus ustedim vremena i para) :

1. Nemoguce je dobiti vise o ulozenog. Da ne obrazlazem zakon o ocuvanju energije. Da bi proizveli HHO u autu, za to treba energija koju proizvodi alternator, a njega pokrece motor, a motor "to" gorivo.....Perpetumobile.

2. Da je iskoristivost energije alternatora 100% sto je nemoguce u praksi, ponovo se stvaraju gubici pretvaranjem dijela energije u toplotu, dakle trosi se vise od ulozenog za efektivni rad.

3. Izgaranjem HHO dobija se ponovo voda. (Uzgled receno sa visokim temperaturama izgaranja) Tko god tvrdi da to ne steti motoru, neka si nabavi zaprezna kola i vozi se s njima. Konjima ne steti voda....A konji i piju vodu, tako da tu eventualno teorija ima smisla, jer se osim na travu koju konji jedu vozi i na vodu.

4. Dodavanje HHO u postojecu smjesu zraka i goriva, (benzina ili dizela) NE POSPJESUJE SE IZGARANJE KOJE CE HEMJISKOM REAKCIJOM DATI VECU SNAGU fosilnog goriva OD ULOZENE na razdvajanje molekula vode na H i O. To su samo prazne price. Teoreski (bez gubitaka) bi se moglo dobiti samo onoliko koliko je ulozeno na razdvajanje H i O.  Prakticno ne.  Tko god misli drugacije neka se vrati na tacku 3.

5. Kolicina plina koja se proizvede potrosnjom struje iz alternatora, te njegovim izgaranjem tj. pretvaranjem termodinamicke sile u obrtni momenat radilice, sve da je iskoristivost 100%,  nemoguce je dobiti obrtni momenat veci od ulozenog za proizvodnju te iste struje za dobitak iste ili vece kolicine plina zbog toplotnih gubitaka.

Zao mi je samo ljudi koji nasjedaju na, kako neko gore rece, "dzirlo proizvode" s nadom da ce ustediti, a u stvari su bacili pare i motor osudili na skorasnju smrt....

Offline

#30 28-03-2012 01:58:00

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: HHO generator ???

Pa stvar je jednostavna, koliko god neki mislili da nema veze:

Kao prvo spajanjem HiO unutar cilindra dobija se procenat vode tj. pare.. U stvari HHO se u konacnici ponovo pretvara u vodu. (paru) Ta voda mora izaci nekuda, a to su ventili prvi na udaru. Dalje slijedi izduvna grana.
Svakako, duljom upotrebom ta voda sigurno nece izaci sva napolje nego ce se vremenom skupljati po stublinama, izmedu karika, i karike "zguljvaci" ce taj dio vode gurati nazad sa uljem.  To ce svakako smanjiti ucinkovitost podmazivanja stublina. Kako (mali) dio izduvnih gasova svakako dospjeva u karter motora tako ce i taj dio vode takoder dospjeti dole.  Zaustavljanjem rada motora, stvarat ce se svaki put dio kondenza koji ce naravno dospjeti u karter. Da ne govorimo o tome da HHO ima veliku temperaturu izgaranja, mnogo vecu nego benzin ili dizel.

To jest spor proces i na pocetku ne izgleda strasno jer su kolicine male, ali vrijeme ce uciniti svoje.  Vremenom ce se pojaviti bijeli talog na cepu za dosipanje ulja a to je znak prisustva vode u ulju.


Sve i da zanemarimo ovo gore, opet je nemoguce dobiti vise HHO elektrolizom koju napaja alternator negoli je utroseno za njegovu proizvodnju a koja ce se koristiti za povecanje snage.  Upravo ta snaga koju dobijete potrosit ce se na samu porizvodju HHO sa gubicima.

Sto znaci teoreski:

Dobili ste 30% jaci motor.  Tih 30% je vec utroseno na poizvodnju neke kolicnie HHO koja ce dingnuti snagu motora za 30%. Motor je u tom slucaju 30% vise opterecen jer ga opterecuje alternator.  Bilo to da je sam HHO svojim izgaranjem dao doprinos snazi, ili je doprinjeo hemiskom reakcijom sa foslinim gorivom. Minus toplotni gubici.

Dakle ne moze...

Neka me neko demantira slobodno, nemam nista portiv. Ali neka taj demanti bude podkrijepljen racunicom u skladu sa zakonima termodinamike i zakonu o ocuvanju energije.

Zadnja izmjena od Nike (28-03-2012 02:02:11)

Offline

#31 28-03-2012 12:11:32

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: HHO generator ???

sto se tice ostecenja motora shvatio sam po tvojoj teoriji da je u pitanje procenat vode koji se povo stvara od istog plina prilikom procesa izgaranja ali to je neznatno a isto se desava i bez hho jer se u ulju za motor takodze nalazi procenat vode jer vozaci vecinom nemaju para za kvalitetnija ulja pa sipaju jeftinija losija a za ovu potrosnju koju navodis da je takodze neostvariva ne znam zasto tvorci toliko tvrde da im je vozilo smanjilo potrosnju i do 50% i ja licno ne mogu da vjerujem,ako je tvoja teorija tacna koja kaze da napajanje generatora stoji vise nego sto generator proizvede plina onda nema sanse da se potrosnja smanji sto je i logicno.

kome sad vjerovati teoriji ili praksi.

Offline

#32 28-03-2012 15:16:54

ELTI
elproger
Iz: Rijeka, Hrvatska
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 395

Re: HHO generator ???

Koliko god sam si puta rekao da necu vise komentirati ovakve naprave jer izgleda da nema svrhe, neki ljudi i dalje vjeruju u vjestice i duhove. Nedavno sam negdje na netu naletio na zanimljivu prodaju produznog kabela koji napaja samog sebe, znaci utikač samog produznog kabela je ukljucen u jednu od utičnica na samom produznom kabelu i covjek koji prodaje tvrdi kako je to izvor besplatne energije. Najcudnije je sto taj covjek ipak nadje budale kojima tu pricu uspijeva prodati. To je otprilike slicna stvar kao i sa HHO generatorom. Motor preko generatora proizvodi gorivo na koje taj isti motor radi....


Ne nastojim biti jeftiniji, nastojim biti bolji!

Offline

#33 28-03-2012 15:20:11

SDI_racer
elproger
Registrovan: 21-12-2011
Komentari: 752

Re: HHO generator ???

Nike napisao:

Da malo ozivim temu....

Ovo zadnje vrijeme kako gorivo poskupljuje, opet se pojavljuju novi "majstori" koji, zaboga, tvrde da se hho ugraduje, da to ideko ludo, trosi auto malo,  da ima tamo u "Donjim Seocima...." (primjer) co`jek koji to radi za xxx €, da to ko nebi bilo lose raditi i u "nasoj carsiji".....itd...

Ne mogu vam opisati koliko mi je drago takve prosipati na kafi, kavi (pivi smile ) kad krene rasprava oko toga....  Obicno krepajem od smjeha i ispitujem ih o osnovnim stvarima iz fizike koje su se ucile u skoli smile smile smile  Naravno, mnogi se ne sjecaju da su uopste isli u skolu, a kamo li imali fiziku kao predmet. Mozda jesu "Fizicko" ali ne i "Fiziku":)  Zakone termodinamike tek onako spomenem, da se ima o cemu raspravljati....:) smile smile


Elem, da ne duljim, znam da ce mnogi naletiti na ovaj post guglanjem, pa evo da im skratim muke (plus ustedim vremena i para) :

1. Nemoguce je dobiti vise o ulozenog. Da ne obrazlazem zakon o ocuvanju energije. Da bi proizveli HHO u autu, za to treba energija koju proizvodi alternator, a njega pokrece motor, a motor "to" gorivo.....Perpetumobile.

2. Da je iskoristivost energije alternatora 100% sto je nemoguce u praksi, ponovo se stvaraju gubici pretvaranjem dijela energije u toplotu, dakle trosi se vise od ulozenog za efektivni rad.

3. Izgaranjem HHO dobija se ponovo voda. (Uzgled receno sa visokim temperaturama izgaranja) Tko god tvrdi da to ne steti motoru, neka si nabavi zaprezna kola i vozi se s njima. Konjima ne steti voda....A konji i piju vodu, tako da tu eventualno teorija ima smisla, jer se osim na travu koju konji jedu vozi i na vodu.

4. Dodavanje HHO u postojecu smjesu zraka i goriva, (benzina ili dizela) NE POSPJESUJE SE IZGARANJE KOJE CE HEMJISKOM REAKCIJOM DATI VECU SNAGU fosilnog goriva OD ULOZENE na razdvajanje molekula vode na H i O. To su samo prazne price. Teoreski (bez gubitaka) bi se moglo dobiti samo onoliko koliko je ulozeno na razdvajanje H i O.  Prakticno ne.  Tko god misli drugacije neka se vrati na tacku 3.

5. Kolicina plina koja se proizvede potrosnjom struje iz alternatora, te njegovim izgaranjem tj. pretvaranjem termodinamicke sile u obrtni momenat radilice, sve da je iskoristivost 100%,  nemoguce je dobiti obrtni momenat veci od ulozenog za proizvodnju te iste struje za dobitak iste ili vece kolicine plina zbog toplotnih gubitaka.

Zao mi je samo ljudi koji nasjedaju na, kako neko gore rece, "dzirlo proizvode" s nadom da ce ustediti, a u stvari su bacili pare i motor osudili na skorasnju smrt....

U načelu se slažem sa svim navedenim.

Još jedna stvar, motor naj više goriva troši prilikom ubrzanja a kako HHO sistemi nemaju spremnik već produkt elektrolize ide putem tlaka u usisnu granu kako se proizvede, upravo u trenutku kad ga motor naj više treba, HHO je zastupljen u smjesi u promilima.

Offline

#34 23-04-2012 20:53:07

klodovik
elproger
Iz: Medjimurje
Registrovan: 12-03-2010
Komentari: 56
Website

Re: HHO generator ???

ugradio i ja u auto od direktora generator vekiki proizvidnja plina oko 2 l u minuti hho kvalitetnog puca ko petarda , potrošnja struje oko 15 ampera vozilo lada niva za polje u njoj 2,0 l dizel od nisana 2l-d potrošnja 10 l nafte smanjenje potošnje za oko 30 posto nakon 100 dana vozilo troši oko 7 litara nafte usto da nije sve u hho plinu ima nešto u našem mozgu koji kontrolirano odlučuje o potrošnji jer se prilikom proizvodnje plina troši energije motora najbolja efikasnost je DO 2000 okretaja kada nema prevelikog opterečenja alternatora i proizvodnja plina je zadovoljavajuča (da bi bila veča bi bilo bolje) ali šta je tu je  jer za veče okretaje nema dovoljno plina pa se javlja produkt veče potrošne nema dovoljno plina a alternator opterečuje motor mada nije rješjenje voziti do 2000 okkretaja trebalo bi razviti generator bar od 10 l u minuti onda bi to bilo to. prijatelj iz bjelovara je na koncu istraživanje sa generatorom i izmeničnom strujom daleko je došo sad ga čakamo da odradi do kraja  pa da uvrstimo u našu zbirku da probamo. a što se tiče benziski motora tu je mnogo lakše jednostavno mu preko lande sa posebnim urežajem simuliraš u bogatom režimu i modul osirumašuje smjesu  dok hho plin nadoknadi i još nešto ko piše da je to samo mazanje očiju nije u pravu znam to i mogu tvrditi pa da mu ja skinem cijev sa auta pa mu pripalim po nosu ako je to njemu malu onda ima novaca za fosilna goriva ali kad ti dođe seljak koji troši sa njegovim traktorom od 8000 kubika i 250 konja koji na dan potroši oko 400 litara nafte pa mu ja smanjim za 30 posto to ti je 120 l na dan po 10 kuna i računica jednostavna 1200 kn dnevno puta dvadeset dana oranja 28000 kuna jel to za bacit ili nije ako je zavas to mali novac meni nije

Zadnja izmjena od klodovik (23-04-2012 20:56:53)

Offline

#35 24-04-2012 08:30:45

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: HHO generator ???

Ma, samo napred, neka te pamte po dobru.
Nego, ne vidim da si napisao nešto o sebi u temi za predstavljanje.

Zadnja izmjena od stratos (24-04-2012 08:34:03)

Offline

#36 24-04-2012 14:36:34

ELTI
elproger
Iz: Rijeka, Hrvatska
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 395

Re: HHO generator ???

Samo naprijed, neka se zna da i ovaj forum ima konja za utrku!


Ne nastojim biti jeftiniji, nastojim biti bolji!

Offline

#37 24-04-2012 15:10:49

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: HHO generator ???

28000kuna nije mala cifra,kupio covek 1 stabilizator za corsu i trgovac mu daje drugi u paru da mijenja, a ne ne jedan  trebam trgovac sta ti je 10eu ,ovaj mu odgovara to mi je 25kg brasna da hranim porodicu.... big_smile sori za off


@)).....

Offline

#38 18-05-2012 03:15:14

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: HHO generator ???

Joooj. Mada mi se ne spava nocas, ipak nemam zivaca nadugo eleborirati vec elaborirano. 

U glavnom ono sto se spominje u jednom od predhodnih postova na nekoliko mjesta demantuje samo sebe, sto se opet preslikava na vec pomenutu stvar: perpetumobile.  O samom stanju motora u takvim uvijetima rada je duga prica.

Usput ima negdje racunica na netu koliko se iz jednog litra vode dobije HHO-a i koliko taj HHO moze dati snage izgaranjem, koju je elaborirao neko debelo potkovan matematikom i fizikom a Boga mi i hemijom.  Koga zanima neka progugla.

Ako i nakon toga jos uvijek ima onih koji vjeruju drugacije, ja ozbiljno razmisljam da krenem praviti te generatore i prodajem ih jer se to ocigledno jos uvijek moze dobro prodati naivcima, a ja nemam para.  smile

Zadnja izmjena od Nike (18-05-2012 03:17:39)

Offline

#39 18-05-2012 11:11:30

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: HHO generator ???

evo ja imam 2 hho generatora u radioni stoje i kupe prasinu cekajuci da naidze naivcina koja hoce dzaba da se voza,dajem za 100 km generator bocu zavodu crijeva sarafe samo nemam instr. za mjerenje potrosnje struje e sad zelim da kazem da to cemu valja postavio bih sebi na autu hebiga.

Offline

#40 03-04-2017 17:37:51

Bogi824
Član
Iz: Kraljevo
Registrovan: 25-03-2017
Komentari: 24
Website

Re: HHO generator ???

Emisija Galilejo, voditelj ove emisije je ugradio HHO generator u svoje privatno vozilo BMW 318i.


I pored ovoga (pošto verujem ovom voditelju) sam veoma skeptičan.
Moje kolege su probale HHO generator i bukvalno ništa nisu dobili, samo da naglasim da je to rađeno u kućnoj radinosti pomoću "štapa i kanapa".

Zadnja izmjena od Bogi824 (03-04-2017 17:38:16)

Offline

#41 03-04-2017 22:14:55

Kirkof
elproger
Iz: cuprija
Registrovan: 25-03-2017
Komentari: 26

Re: HHO generator ???

pozdrav.uredjaj je dobra stvar ,bar tako kazu svi koji su ga ugradili.mozda ih je sramota da kazu da nije ok. vecinu tih uredjaja koje sam video u praksi,radeci svoj posao,bili su ekstra napravljeni.lepi on specijalnog lima,milina ih videti,ali sve ih je mraz pocepao.niko od njih nije ponovo sredio i terao dalje. dobar je za teretna vozila smanjuje cadj. moj prijatelj ga ima na kamionu u svajcarskoj. ali sakriven.to je tamo zabranjeno.da je to toliki dar svi bi to vozili.ne bi ugadjivali metan.ako stvarno zele ustedu.nije to zazivelo onoliko koliko se hvali.

Offline

Board footer