elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 16-09-2009 22:27:54

Nosferatu
Član
Registrovan: 16-09-2009
Komentari: 2

Turbina Peugeot 307 2.0 HDI

Na mom PUG 307 2.0 HDI, juèe je board javio antipollution fault, na instrument tabli se upalila ikonica katalizatora. U Somboru sam otišao u ovlašæeni servis. Prikaèili na aparat i oèitali greške-privremeni poremeæaji:
1. signal turbo tlaka. usklaðenost sa atm. pritiskom
2. signal papuèice gasa 1. signal u kratkom spoju s plusom ili otvoren krug
3. signal meraèa protoka vazduha usklaðenost premali protok vazduha
4. signal papuèice gasa 2. signal u kratkom spoju s plusom ili otvoren krug

Ovlašæeni servis u Somboru nema printer kako bih dobio pisani trag dijagnostike. Sve ovo sam zapisivao, ruèno a oni su naplatili. OK. Posle probne vožnje 10km, više se nisu detektovale nikakve smetnje.
Skrenuo sam pažnju serviserima da sam jutros primetio èudno šuštanje kod motora na 2000-2500 o/min. U vožnji nisam osetio nikakve smetnje. Na izduvu nije bilo èudnih gasova. Podigli su ga dizalicom, gledali i struèno utvrdili da turbina samo što nije "eksplodirala". OK, kažem ja i koliko to košta, 135.000 dinara, a ja na pod. To je 1460 €.
Otišao sam u radionicu u kojoj sam radio veliki i mali servis (ljudi ok, èisti, brzi, i rekao bih kvalitetni-ali rade sva vozila). U garažu, pa u kanal. Zove me dole i pokazuje turbinu: malo je ovlažila od ulja, rekoše to nije ništa, i kada su dodali gas, pokazaše mi da na nekoj èudnoj plastiènoj cevi izmeðu intercoolera i turbine pušta vazduh. To treba da se zameni, rekoše, sve ostalo je OK. Napominjem da sam vlasnik ovog vozila SW varijante od pre 6 meseci, prešao 10.000km, da sam od totalnog skepticizma u poèetku menjao mišljenje i da sam u principu prezadovoljan ovim autom, njegovim performansama, te potrošnjom.
Èitav dan èitam ovaj 4um, nisam našao ništa slièno, pa molim 4umaše da pomognu.

Offline

#2 18-09-2009 23:11:30

apodpecan
elproger
Registrovan: 31-07-2009
Komentari: 50

Re: Turbina Peugeot 307 2.0 HDI

pozdrav, postoji moguænost da se pojave sve te greške ako cijev turba ima puknuæe pa propušta zrak ali ponekad se takve greške javljaju i kad je solenoidni ventil neispravan. ovako ti ne mogu ništa reæi jer treba ispitati vozilo mjeriti referentne vrijednosti. Zauljenost turbine je normalo to se dogaða i kod novih auta nakon nekoliko tisuæa kilometara jer imak se vrti na 150000 km. bilo bi dobro da nam prikažeš ispis mjerenja ili grešaka. pozzz

Offline

#3 23-09-2009 21:48:03

Nosferatu
Član
Registrovan: 16-09-2009
Komentari: 2

Re: Turbina Peugeot 307 2.0 HDI

Problem je upravo rešen. Izmeðu plastiène cevi i turbine se nalazi malo parèe armiranog gumenog creva preènika oko fi-60mm, dužine oko 7cm, koje je napuklo.
Isti komad creva se nalazi i izmeðu plastiènog creva i intercoolera. Hvala mnogo. U Somboru (Serbia) u ovlašæenom servisu Peugeot Komazec, su iz topa rekli turbina, dakle 135.000 din (1.450 €), a ovo me koštalo 18€ sa rukama.

Offline

#4 23-09-2009 23:47:05

luka_d
elproger
Registrovan: 03-09-2009
Komentari: 198

Re: Turbina Peugeot 307 2.0 HDI

Zato   ovlasceni servisi imaju vise love a manje posla ,to ti je kako kod koga prodje

Offline

Board footer