elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 13-01-2018 20:47:18

Smart Junior
Član
Iz: Vinkovci (Croatia)
Registrovan: 13-01-2018
Komentari: 3

W176 letva volana

Pozdrav svima,

Vlasnik sam A klase (benzin) 06/2013, kupljen u HR, servisiran isključivo u ovlaštenom servisu, nikad lupan, 75 000 km.

Prije par dana sam se naručio na izvanredni servis zbog nekog čudnog zvuka prilikom okretanja volana, gotovo identičan ovome:


Moj video iz kabine:


Moj snimak zvuka ispod auta:


Osim tog zvuka nemam nikakvih drugih nuspojava.
Pozvali su me u radionicu, auto je bio na dizalici i onda se zakrenuli jedan kotač, zvuk grebanja je dolazio iz dijela električnog motora na letvi volana.
Kažu da se motor mijenja samo u slučaju kada sustav izbacuje grešku(elektronika), u ovom slučaju grebanje/struganje - komplet letva volana se mijenja(2300€).
Zamolio sam ljude u servisu da provjere mogućnost kulance, što su oni i napravili jer nije utvrđeno nikakvo fizičko oštećenje na letvi volana.
Sustav je izbacio da ne postoji mogućnost kulance zbog starosti vozila i puno kilometara?!!


Zadnja solucija mi je promijeniti cijelu letvu volana ako se postojeća tvornička može popraviti.
Trenutno sam u potrazi za drugim mišljenjem, znam da je jako teško dijagnosticirati problem online, ali evo dao sam sve od sebe.
Inače sam iz Vinkovaca, sad me zanima preporuka pouzdanog servisa koji bi mogao pregledati auto. Može Srbija, BiH, nije bitno..

Hvala svima,
Damir

Offline

#2 15-01-2018 18:18:20

Smart Junior
Član
Iz: Vinkovci (Croatia)
Registrovan: 13-01-2018
Komentari: 3

Re: W176 letva volana

Update..

Naručio sam iz Njemačke polovni original elektromotor(2469007515).


Zanima me preporuka servisa koji bi mogao odraditi uslugu ugradnje elektromotora na letvu volana (2464609000) + optika?

Offline

#3 16-01-2018 14:25:07

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: W176 letva volana

Ima kolega ZOKI  u Vinkovcima


drvena kajla je zakon

Offline

Board footer