elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 28-09-2018 21:21:06

daniel tdi
elproger
Iz: makedonija
Registrovan: 16-06-2012
Komentari: 1,245

terano 99g nema snaga

pozdrav postovane,stigo ovaj terenac i pozalio se vlasnik da nema snaga otkako ga je kupio pre par meseci,konektor za dijagnostiku je stari tip 14 pin (ja ga nemam)posao sam polako jedno po jedno,pregledao turbina,vakumi,interkuler sve je ok,imao sam drugi maf od fiat doblo koj je odgovarajuci na djek,stavio ali razlika nema,nije mi bio i taj siguran pa sam pokusao sa n4148 dioda da fiksiram maf,kad postavim dioda na 4 i 5 pin od maf konektora djip ide ko lud ali samo 150-200 metara,i opet nema snaga jos gore nego bez dioda,ugasim u voznja i opet zapalim i opet ide ko lud slednih 15-200 metara,(valjda nemoze se fiksirati maf na ovaj auto)ima li nacin da ga nekako fiksiram da bi dobro isao ili da uzimam novi maf,kakva je vasa iskustva,posto nemam ovaj konektor za dijagnostiku ima li nacin da povezem preko pinovima sa moj obd 16 jel ide preko k-linija ili koja je shema za komunikacija,hvala vam unapred.pozz

Offline

#2 29-09-2018 02:00:48

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: terano 99g nema snaga

Ako je stara verzija CONSULT konektora onda kodove gresaka mozes izcitati preko lampice na tabli tako sto pod kontaktom spojis pinove 6,7 na kratko i onda nakon 3-4 sekunde raspojis a na tabli pratis blinkanje lampice. Dugo blinkanje je prva cifra kratko druga.  Ako ima vise gresaka onda izmedu postoji pauza do slijedece greske i tako u krug.  Kod "55" znaci da nema zabiljezenih gresaka.

Postoji i verzija gdje je ostavljen conslut konektor ali se koristi kao OBD, pa sad ne znam koja je verzija na tom autu jer je to bio neki prelazni period prelaska na OBD pa je blio i jednih i drugih verzija.

Za svaki slucaj ako nisi siguran da nebi sta spalio, pinove prespoji preko otpora 1K pa vidi dali ces dobiti blinkanje lapice, mada nebi trebalo biti problema niti sa briknom, ali za svaki slucaj....

U prilogu su ti slike.

Zadnja izmjena od Nike (29-09-2018 02:08:46)

Offline

#3 29-09-2018 11:56:34

daniel tdi
elproger
Iz: makedonija
Registrovan: 16-06-2012
Komentari: 1,245

Re: terano 99g nema snaga

hvala ti ovo je od velika korist,evo za kratko vidim pa javim sta je bilo.

Offline

Board footer