elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 06-10-2018 20:01:13

kristina990
elproger
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 99

Elektroerozivna obrada(EDM) kao rešenje za balansnu osovinu modula

Elektroerozivna obrada(EDM) kao rešenje za balansnu osovinu modula uljne pumpe 2.0 TDI PD

Radi se o tome da se produbi ležiste šestougaone osovine,naravno svima je poznato,ali o tome nema ništa konkretno,ni jedna mašinska radionica ne nudi ili ja nisam naišao na to,ovakvu vrstu usluge.Koliko mi je poznato  da na obradljivost nekog materijala elektroerozijom utiče samo hemijski sastav,a tvrdoća i druga mehanička svojstva praktično nemaju nikakvog uticaja,te se zadržava postojeća struktura.

Koliko mogu videti to je popularno u poljskoj,gde se produbljuje ležiste balansne osovine i stavlja osovinic od 100 mm,čak i promer šestougane rupe u balansnoj osovini povećavaju i stavljaju deblju osovinicu.





Englezi čak prodaju nove balansne osovine(ZED performance UK) e sad kakve su one,to verovatno kod nas nije niko ugrađivao.

Može li neki komentar sa stručne strane,da li je to dobro,dugotrajno rešenje ili i ovi noviji motori sa dužom osovinicom imaju problema nakon izvesnog vremena.

Offline

#2 06-10-2018 21:49:58

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Elektroerozivna obrada(EDM) kao rešenje za balansnu osovinu modula

Naravno da toga ima i kod nas... Moj strugar i glodac mi na zahtev odrade osovinici od 100mm...
Nasi masinci svih krajeva ex yu su iznad tih poljskih....
Sreca poljaka je da su sacuvali fabrike i industriju od ratova...
Da je nasa industrija ostala bilo bi svega nazalost je sve iz petoljetke prodato na kilo uz veliki lopovluk ovih vlastodrzaca ex yu..


@)).....

Offline

#3 07-10-2018 21:23:53

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Elektroerozivna obrada(EDM) kao rešenje za balansnu osovinu modula

Ma to odavno svi rade


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#4 14-10-2018 21:01:26

SDI_racer
elproger
Registrovan: 21-12-2011
Komentari: 752

Re: Elektroerozivna obrada(EDM) kao rešenje za balansnu osovinu modula

Ja imam drugi sistem odradio sam ih 5 komada do sada i mjerilo mi je taksist koji je s tim okrenuo več 150+ tkm još je modul stari tip na lanac.

Offline

Board footer