elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 22-01-2019 00:38:40

The Minister
elproger
Registrovan: 08-02-2010
Komentari: 464

RT3 N3 iz C5 izvlaci struju iz aku.

Pozdrav, ako moze neka pomoc,
vlasnik samostalno izvukao ovaj navi-radio iz auta i doneo; kaze, izvlaci struju iz aku ako je povezan (oko 0.7A), pa ujutru auto ne pali. Pre svega bih da pitam iskusnije kolege da li uopste da trazim problem u RT3 ili pre mozda u BSI? Je l moguce d je u pitanju zaglupljivanje BSI pa da je potreban reset? Svaka pomoc dobrodosla.

Zadnja izmjena od The Minister (22-01-2019 01:19:10)

Offline

#2 22-01-2019 04:54:04

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: RT3 N3 iz C5 izvlaci struju iz aku.

Tesko pitanje...na daljinu...i sta je vise sa tim narodom..poceli sami da prckaju po svemu, dodje ti u servis i jos ti kaze sta da radis smile e ovo je poludelo sve..
BSI ju treba ukupno 3 minuta da pogasi sve konekcije i zaspi..i tu se mnogi i elektricari zeznu i mere struju pre nego zaspi BSI...tako da ja mislim da je ipak bolje tom pametnjakovicu da kazes da ti dotera auto..da bi mogao da ispitas kako treba..
Gadan je VANi CAN na PSA, bilo kakva glupost moze zaista da probudi BSI bez razloga i da onda vuce struju, ja sam imao da korozija upadne recimo u konektor vozacevih vrata i preko modula levih vrata probudi bez razloga BSI,..auto popali svetla i izvuce struju..pa sad vidi..
I neka pozuri bolje mu je da to sredi sto pre..dok nije BSI pobrisao eeprom pri tim padovima napona pa ostane i bez kljuceva i cele confg auta..tj. mrtav.
cuby


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: The Minister

#3 22-01-2019 23:49:27

simaservis1108
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 26-08-2013
Komentari: 8

Re: RT3 N3 iz C5 izvlaci struju iz aku.

Moguce je da RT3 izvlaci struju.Bilo je slucajeva.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: The Minister

Board footer