elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 20-01-2019 11:58:19

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: A3 "štuca" pri jačem gasu

voolandis napisao:

...

Ovih dana kad nadjem vremena cu da skinem usisnu i EGR, ako nisu zacepljeni onda saljrm turbo na ciscenje/reparaciju.


Iz svega sto si napisao moze se zakljuciti sled dogadjaja:

Auto ima problem, ne zelis da ga oteras kod majstora nego hoces da ga sam popravis, uz pomoc vcds-a neko ti kaze da su dizne, ti odes kod bosiste i kazes mu da ih sredi.
On uradi ono sto mu je receno, auto i dalje ima problem.
Ti ga pitas sta bi moglo biti, on predlozi ciscenje rezervoara, sito, filter...
Ti to ocistis, nema rezultata.
Onda probas sa forumom, zamenis strujnu letvicu, protokomer (???), pa odes kod majstora i kazes mu da ti proveri tandem pumpu.
On to uradi, opet isto, ti ga pitas za misljenje sta bi moglo biti, on ti kaze nedostatak vazduha i sad ces ti da skidas usis, egr.. kad nadjes vremena...

Ti nisi otisao kod majstora i rekao mu da ti popravi auto, nego si isao kod majstora da uradi ono sto si mu ti trazio. Jos si dobijao i gratis savet, a posle pricas da ne znaju naci kvar.

Ovakav nacin popravke je obicno skuplji, a sigurno duzi, uz mogucnost da rasturanjem svega i svacega napravis dodatni problem.

Skrati sebi muke, oteraj auto kod majstora da ga popravi.

Offline

9 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: predingli, alexa2406, skyline-GTR, internet majstor, speed007, LuxBih, voolandis, mb73, acom

#27 25-01-2019 14:52:32

voolandis
Član
Iz: Herceg Novi
Registrovan: 08-01-2019
Komentari: 16

Re: A3 "štuca" pri jačem gasu

Konačno izbacio gresku!

Boost Pressure Regulation
P0234 Limit Exceeded (Overboost Condition) Intermittent
RPM 3024
Load 100%
2019.6 mbar
2519.4 mbar

Offline

#28 25-01-2019 15:00:12

voolandis
Član
Iz: Herceg Novi
Registrovan: 08-01-2019
Komentari: 16

Re: A3 "štuca" pri jačem gasu

drz napisao:
voolandis napisao:

...

Ovih dana kad nadjem vremena cu da skinem usisnu i EGR, ako nisu zacepljeni onda saljrm turbo na ciscenje/reparaciju.


Iz svega sto si napisao moze se zakljuciti sled dogadjaja:

Auto ima problem, ne zelis da ga oteras kod majstora nego hoces da ga sam popravis, uz pomoc vcds-a neko ti kaze da su dizne, ti odes kod bosiste i kazes mu da ih sredi.
On uradi ono sto mu je receno, auto i dalje ima problem.
Ti ga pitas sta bi moglo biti, on predlozi ciscenje rezervoara, sito, filter...
Ti to ocistis, nema rezultata.
Onda probas sa forumom, zamenis strujnu letvicu, protokomer (???), pa odes kod majstora i kazes mu da ti proveri tandem pumpu.
On to uradi, opet isto, ti ga pitas za misljenje sta bi moglo biti, on ti kaze nedostatak vazduha i sad ces ti da skidas usis, egr.. kad nadjes vremena...

Ti nisi otisao kod majstora i rekao mu da ti popravi auto, nego si isao kod majstora da uradi ono sto si mu ti trazio. Jos si dobijao i gratis savet, a posle pricas da ne znaju naci kvar.

Ovakav nacin popravke je obicno skuplji, a sigurno duzi, uz mogucnost da rasturanjem svega i svacega napravis dodatni problem.

Skrati sebi muke, oteraj auto kod majstora da ga popravi.

Sad tek vidim ovaj komentar. Svjestan sam da djeluje ovako kako jeste, ali vjeruj mi, prvi put sam odvezao auto kod majstora, objasnio mu sta je problem, covjek mislio da su dizne, uradio ih, naplatio i nista se nije poboljsalo. Nakon "reklamacije" me je uputio na drugog majstora da isperem rezervoar i zamjenim filtere, pa da vidimo kako ce se ponasati. Nije pomoglo.
Onda sam mu ga ponovo ostavio na nekoliko dana, covjek je promjenio sve sto si nabrojao gore i nije otklonio kvar. Vratio mi je auto, rekao da ne zna sta je u pitanju i da sumnja da je nesto vezano za dotok zraka, ali kako nema greske ne zna sta da radi niti odakle da pocne. Sugerisao je na ciscenje EGR-a, usisne grane i turbine.
Nadam se da nisam drzak niti mi je namjera, ali ja JESAM ostavljao kola kod majstora po nekoliko dana i nisu nikakav pomak napravili u cijeloj prici i to me je do sada kostalo 250 eura. Nisam mu ni na koji nacin sugerisao sta da radi niti kako da radi

Momci vama hvala velika sto imate strpljenja i volje da pomognete oko ovoga, zaista sam zahvalan na svakom komentaru, pa i na onim cinicnim i ironicnim

<3

Offline

#29 25-01-2019 18:30:42

kalimero
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 14-06-2010
Komentari: 346

Re: A3 "štuca" pri jačem gasu

probaj premostiti filter goriva može te kućište zajebavat

Offline

#30 25-01-2019 19:35:41

Rocky
elproger
Iz: BIH
Registrovan: 09-03-2009
Komentari: 1,134

Re: A3 "štuca" pri jačem gasu

Auto da stuca ili trzne zbog turba teško bar ja do sada nisam imao taj slučaj

Offline

#31 25-01-2019 21:15:00

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: A3 "štuca" pri jačem gasu

Mislim da je tu problem oko struje,a sta jbg.cupati redom i svaki dzek pogledati stegnuti stopicu

Zadnja izmjena od alexa2406 (25-01-2019 21:16:09)


drvena kajla je zakon

Offline

#32 25-01-2019 22:44:30

jugot
elproger
Iz: Rudo
Registrovan: 02-10-2009
Komentari: 818

Re: A3 "štuca" pri jačem gasu

po ovoj gresci skidaj turbinu al dal ce to biti resenje svih problema to nije sigurno

Offline

#33 29-01-2019 03:48:14

voolandis
Član
Iz: Herceg Novi
Registrovan: 08-01-2019
Komentari: 16

Re: A3 "štuca" pri jačem gasu

kalimero napisao:

probaj premostiti filter goriva može te kućište zajebavat

Samo crijeva da spojim?

Offline

#34 29-01-2019 21:50:08

kalimero
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 14-06-2010
Komentari: 346

Re: A3 "štuca" pri jačem gasu

da

Offline

#35 11-02-2019 21:14:49

voolandis
Član
Iz: Herceg Novi
Registrovan: 08-01-2019
Komentari: 16

Re: A3 "štuca" pri jačem gasu

Turbina reparirana komplet u turbo centru Podgorica.
Opran interkuler.
Zamijenjeno ulje i svi filteri.

Upravo sam ga pokupio od majstora/montera i cekam da se ohladi da vidim kako ce se ponasati.
Gori Check Engine zbog paljenja sa raskopcanim protokomjerom, to cu sad obrisati. Ovako kako je sad, auto dosta lakse povlaci i zavrti.
Neka ga parkiranog par sati, pa javljam sta je i kako.

Hvala svima jos jednom!

Offline

#36 12-02-2019 17:59:13

voolandis
Član
Iz: Herceg Novi
Registrovan: 08-01-2019
Komentari: 16

Re: A3 "štuca" pri jačem gasu

I to bi bilo to.
Svaka čast momcima što su odmah rekli da je do turba. Malo više od planiranog sam potrošio, ali eto barem je sad sve 1/1.

Živjeli, pa se čujemo sa idućim problemom ?

Offline

Board footer