elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 04-11-2019 22:48:39

skymobile
elproger
Iz: Siberia
Registrovan: 23-04-2012
Komentari: 112

Golf 4 problem sa osvetljenjem table

Na pomenutom autu imam problem da ne radi osvetljenje kompletne table tj sve sto svetli kad je ukljucena pozicija/farovi(osvetljenje radija, kontrole klime, podizaca prozora, pepeljare itd). Imam negde kratak spoj na masu. Dimer prekidac se greje kad je ukljucen i upaljena pozicija jer izmedju sivoplave zice koja je izlaz iz dimera i mase je kratak spoj. Otkacio sam sve sto je moglo da pravi spoj tj sto ima osvetljenje, tablu, prekidace grejaca sedista i sve ostale koji imaju osvetljenje, upaljac...i dalje imam kratak spoj negde. Instalaciju pregledao, nista nije budzeno, sve fabricko stoji. Naravno probao sam bez dimera direktno da dam struju na sivoplavu zicu i izbaci osigurac momentalno. Imao sam par puta slicne situacije ali obicno bi neki prekidac bio problem ili instalacija na upaljacu i slicno. Ima li neko shemu da vidim gde idu zice sa dimera da ne rasturam celu instalaciju? Ili ako neko ima ideju sta jos bi moglo da pravi problem


When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...

Offline

#2 05-11-2019 12:01:34

rubin_miki
Expert
Iz: Macedonia
Registrovan: 29-08-2009
Komentari: 335

Re: Golf 4 problem sa osvetljenjem table

a dali si pregledao oko radio?

Offline

#3 05-11-2019 12:43:55

skymobile
elproger
Iz: Siberia
Registrovan: 23-04-2012
Komentari: 112

Re: Golf 4 problem sa osvetljenjem table

Jesam, to mi je palo na pamet posle upaljaca i prekidaca koji imaju osvetljenje. Covek kaze da to ne radi nakon zamene seta kvacila mada i on ne zna da li bas tacno od tada. Ne nalazim nikakvu vezu ovoga sa menjacem i skidanjem istog...


When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...

Offline

#4 10-11-2019 14:31:36

WDB...
Premium korisnik
Iz: Istra
Registrovan: 19-09-2013
Komentari: 373

Re: Golf 4 problem sa osvetljenjem table

A ima li  siber?

Offline

#5 11-11-2019 01:52:59

stevanv
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 25-08-2019
Komentari: 6

Re: Golf 4 problem sa osvetljenjem table

A da li je sigurno ta zica isla na dimer?
Jel si pogledao kuda ona vodi?
Ona mi morala da ode na nekakvu "sinu" sa koje se racva ka potrosacima. Tu bi mogao da uocis problem.
Unimer u ruke...

Offline

#6 15-11-2019 16:09:38

skymobile
elproger
Iz: Siberia
Registrovan: 23-04-2012
Komentari: 112

Re: Golf 4 problem sa osvetljenjem table

WDB... napisao:

A ima li  siber?

Nema siber.
@stevanv
Pratio sam instalaciju, sa dimmera ta zica koja je za osvetljenje ide dalje i racva se na par mesta a ti krakovi se takodje posle racvaju. Nisam rasturao celu instalaciju jer je previse vremena potrebno i naravno mnogo bi kostalo a klijent to nece da plati. 
U svakom slucaju hvala svima koji su pomogli


When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...

Offline

Board footer