elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 05-12-2019 01:47:32

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Megan 2006

1.5 dci 78 kw
Reno je izgleda imao fino problema sa vucom,zanima me kako bi se ponasao ako je lose uradzen egr off,posjeduje racune da je radzen egr off i turbo.
Turbo los istekla garancija sad sam mu postsvio novu turbinu al nece da vuce i dslje iako je turbina bila katastrofa.

Zanimljivo da je imao greske za egr i prije moje zamijene turbine a i posle zamjene i to permanent dok malo pregledajuci steker ns egr-u sam uspio izbrisati.
Sad nema nikakvih gresaka al vucu nema.
Vakum sa ventila na turbo i vakum na turbu je ok.
Poizvlacio sam informacije od stranke da je svasta nesto probano prije mene,nema fap ali je neko izbusio obicni kat.

Dok sam testirao auto jednom na ponovnom alenju mi jedva upali dugo verglajuci,kontaktirao sam reparatora turba kaze vjerovatno ostaje otvoren egr i ti modeli imaju problem sa mehanickim djelom egr ventila,ja dam ga ponovo dkinuo i bio je zatvoren,zanimljivo.veceras mi stranka javlja da je prokinuo bio i dobio vucu i ugasio mu se i nije htijeo upaliti,pokazao mu je gresku na displeju provjeri ubrizgavanje u prevodu normslno.

Auto je tek kupljeno takoreci i bio je ok 5-6 dana i izgubio vucu.

Zadnja izmjena od mb73 (05-12-2019 01:54:10)

Offline

#2 05-12-2019 22:17:24

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Megan 2006

Jel zna neko od majstora dali bi pokazivao gresku za egr ako je softverski odradzen i zasto pocne normalno radit turbo kad izbaci gresku chek injection

Offline

#3 06-12-2019 10:04:40

Maybach_
elproger
Iz: Sweden
Registrovan: 17-08-2013
Komentari: 597

Re: Megan 2006

Nebi trebao da prijavljuje gresku ako je izbacen softverski, jesili pogledao da negde ne uvlaci fals vazduh kakvi su parametri protokomera?


Sto nemas u vuglu potrazi na googlu!

Offline

#4 06-12-2019 13:00:17

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Megan 2006

Nisam gledao previse parametre jer je bilo suvise kasno ali sam probao voziti sa iskljucenim protokomjerom i isto sve.
Lik posjeduje racun da je radzen soft egr off i nije mi jasno kako ga ecu vidi ako ga nema u mapi.
Juce mi lik opet javlo da mu se upalio cek injeksen i da je vukso kao lud i posle opet izgubio vucu,moram vidjeti dijagnostikom dali je sta zabiljezio.

Offline

#5 06-12-2019 22:38:03

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Megan 2006

Nebi da pametujem puno, ali me vasa prica oko egr off-ova malo iritira s obzirom da ste dugo u ovom poslu, a neke stvari vam nisu bas jasne.
Pojmovi "ugasen softverski", "kako ga vidi ako je ugasen...", "posjeduje račun" su relativni pojmovi. Sada je trend kod pocetnika u ovom poslu je da misle da sve sto pise u programu za egr/dpf/scr... off (dali bio crack ili original svejedno) da je to tako bogom dano i da su programi i programatori nepogresivi i da ce egr uvijek biti uradjen kako treba i po ps-u. Greska i zabluda teska!

Princip rada EGR-a kod novijih vozila je kompleksna prica i kod novijih vozila nemamo pojam radi/neradi EGR nego se uvodi pojam strategija rada EGR-a sto sama po sebi ova rijec asocira na kompleksnost. Recimo EGR drugacije radi i ima drugacije parametre rada za vrijeme trajanja DPF regeneracije, sto recimo nije bio slucaj na prvim modelima i recimo ne radi isto u ovisnosti od temp.motora...itd itd... Sada kada pricamo o iskljucenju EGR-a pricamo o iskljucenju strategije rada EGR i iskljucivanju njegovog rada u svim uslovima i modovima rada posto se on koristi u vise nezavisnih softverskih cjelina u ECU, a ne samo u jednoj kao u prvim modelima.
Isti pojam strategija rada se odnosi i na DPF.


EGR off se moze uraditi na vise nacina:

1. Da je kompletno izbacena njegova strategija rada. EGR je bez funkcije/zatvoren, svi ostali softverski moduli nevide EGR i ne oslanjaju se vise na njega, vozilo se ponasa uredno, ne izbacuje nikakve greske vezano za EGR u svim modovima rada: hladan, topal, vruc, regeneracija itd... i obicno je moguce da dzek od EGR ventila moze biti iskljucen.
Ova opcija je najbolja, ali je problem sto su te solucije ogranicene na uzak broj ljudi i nisu dostupne siroj javnosti kroz programe legalne ili crackovane i isto tako su ogranicene modelom samog ECU-a gdje na nekim modelima nije moguce izvesti iskljucenje na ovakav nacin.

2. Egr se blokira u nultom polozaju, tj softverski se naredi da bude u svim uslovima zatvoren. Ova opcija isto nije losa ako se uradi, stim da je cesto kod ove opcije uslov sama elektricna ispravnost EGR ventila i cesto se samo moze uraditi dok je EGR ventil ispravan. Posto se tada blokira u nulti polozaj, poznato je ono pravilo, ako nesto ne radi tj. ne pokrece se mala je vjerovatnoca da ce se pokvariti, ali uvijek postoji mogucnost elektricne greske recimo kroz pucanje zica instalacije i sl. sto bi dovodilo do pojave greaka vezanih za EGR.

3. Brisanje gresaka vezanih za rad EGR-a, vozac nema gresaka na tabli, strategija rada EGR-a nije prekinuta, sve izgleda Ok, a u stvari nije. Drugi softverski moduli u ECU vide EGR i recimo desava se cesto da se greska vezana za EGR na ECU gdje je softverski iskljucen ne pojavljuje do momenta gdje DPF- strategija prozove EGR ventil i kada ga prozove tada se upali lampica na tabli, a da pri tom nije registrovana greska u memoriji. Cesto iz ovog razloga ako se radi EGR off je preporuceno uraditi i DPF-off, mada ovo nije jedini razlog. Drugi razlog je u tome kada se iskljuci EGR, dolazi do kasnjenja regeneracija zbog sporijeg podizanja temperature, tako da relativno kratko nakon iskljucenja EGR-a dolazi do naglog zacepljenja DPF-a, ali to je sad druga tema...


Ove gore nabrojane stavke su pod pretpostavkom da je sve uradjeno korektno i ispravno. Medjutim u praksi imamo razne druge slucajeve, a to su najcesce:
Da pored iskljucene strategije rada EGRa imamo i "iskljucene" sve greske tako da je vozilo na nivou Golf-a 2 ili jos gora opcija da su iskljucene sve greske, a strategija rada je i dalje aktivna i imamo situaciju da nemamo gresaka u ECU ali MIL lampica uredno je prikazana. Imamo slucajeve gdje su izmjenjene zone programa od potpuno neke druge mape cija izmjena dovodi do nepravilnog rada motora.

Kako utvrditi da imate u radioni auto sa potencijalno pogresno uradjenim EGR Off-m?

Auto ima probleme, ali nema nikakvih gresaka u ECU, obicno kako sam gore spomenuo vrsni majstori "ubiju" sve greske i recimo iskljucenjem nekih od senzora (npr MAF) mozemo vidjeti dali se radi o takvom vozilu. Otpajanje pod kontaktom nekih od kljucnih senzora mora biti zabiljezeno, ukoliko nije zna se ...
Ukoliko nema greska u ECU (vozilo na radnoj temp.) u leru ako je polozaj EGR-a razlicit od 0 (ili 100% ovisno o modelu) i to isto vidimo na rekopiji polozaja EGR-a znaci da EGR strategija je aktivna i nije iskljucena. I ovo je gore odgovor na pitanje kako ga dijag. vidi ako je iskljucen. Dijagnostika ce uvijek vidjeti EGR i vidjet ce ga kao zatvorenog u polozaju 0 ( ili 100% ovisno o modelu vozila) , osim par izuzetaka ECU-a sa kojima sam se sreo kao npr. Delphi DCM3.4 gdje mozemo vidjeti polje "EGR prisutan : DA/NE", ali kazem to su izuzetci, a ne pravilo ...

Ono sto subjektivno mogu reci (mada ne garantujem da je tako na svim vozilima) da su posljedice otvorenog egr-a obicno oblaci bijelog/crnog dima, iznenadno gubljenje pritiska turbine, sto dovodi do trzanja ali ne onakvog kao kad je gorivo u pitanju, pa do toga da vozilo nemoze upaliti sa vrlo malo otvorenim EGR-om (vidjam to kod novijih vozila). Ove sumnje mozete otkloniti fizickim blokiranjem EGRa i to samo za probu par stotina metara voznje bio on prethdno softverski uklonjen ili ne.

Nadam se da sam malo razjasnio oko ovih EGR iskljucenja mada je ovo samo povrsno i informativno... i da neko moze jos reci koju pametno ako sam sta bitno propustio.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

4 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: speed007, cubica, Maybach_, alme94

#6 06-12-2019 23:05:45

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Megan 2006

Kod ovog megana ocigledno nisu greske iskljucene jer je imao gresku egr i probso sam test voznju bez maf-sto je normalno odmah zabiljezio.
Jedino sto me buni nakon par test voznji sa tako slabom vucom kao bez turba da ne pokaze gresku,normalno propraceno crnim dimom sto je logicno jer nema dovoljno zraka,u mjestu na leru nema nista dima.

Da malko odem u off kad smo kod teme egr a tice se mog golfa 1.6 cr 77 kw,pitanje za acom-a,trenutno vozim sa blokiranim egr ventilom,razradio sam vakum koji je bio zapekao al ga nisam odblokirao,normalno se ponasa u leru i voznji.
E sad kolko moze negativno uticati na motor,ovaj model je bez dpf-a.

Ja nikakvu razliku u voznji i radu motora ne primjetim osim sto povremeno upali cek lampicu i sam je ugasi nakon nekog vremena.

Offline

#7 06-12-2019 23:33:51

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Megan 2006

Samim tim sto se pojavljuju greske od EGR-a imamo sumnju na pogresno uradjen egr-off, da bi dodatno provjerili dali je strategija iskljucena ispravno moze se jos provjeriti u parametrnima dali je npr na radnoj.temp u leru (sa izbrisanim greskama) recimo zadani polozaj egr-a razlicit od 0 (ili 100%), tj. provjeriti dali miruje ili se mijenja na pritisak papucice gasa (na ceste intervale pritiskanja papucice gasa treba da se zatvori!). Ako se nista ne desava tada je softverski zatvoren (ali greske nisu izbrisane), a ako se ovaj podatak mijenja znaci da tu nista nije uradjeno ili je uradjeno nepravilno.
Jos nesto sto sam primjetio kod nekih vozila je to da recimo ako imamo neku privremenu gresku vezanu za EGR u motornom, da EGR ventil ne radi!!! sve dok ne obrisemo greske, zato je uvijek vazno obrisati sve greske prije gledanja parametara za EGR!
To sto ti nema gresaka vezanih za turbo to opet ovisi o tipu ECU, neki odmah registruju gresku, a na nekim se trebas navozati da se pojavi greska ... nije iskljuceno da bi nakon 20-30 km voznje se upalila...

Imam jos jednu viziju to sto dobro ide kada je check lampica upaljena je ta da je neko dirao mape (za normalan rad motora) a da nije stigao "naštimati" mape za "safe mod" tako da se bolje ponasa u safe modu nego pri normalnom radu, za razmisliti i o ovome ...


Sto se tice tvog g6, ako moze raditi isto bez greske u ECU (osim tih povremenih) onda je ok, posto tvoj nema dpf, ne znaci ti nista sto je zatvoren za regeneracije, bolje ga ne dirati softverski posto ti ECU pcr2.1 nisu se nesto proslavili. Jedino mozda sad na hladnijem vremenu da sporije se grije i trosi nesto vise ... Nebi se zeznuo i da ga odblokiras posto si vakum rijesio ...


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: cubica, speed007

#8 07-12-2019 01:45:24

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Megan 2006

Mnogo korisnih informacija hvala velika.
Sto se tice G6 razmisljao sam dosta oko toga da nece mozda malonpodici potrosnju iako nissm primjetio naravno u zimskim uslovima mora podici potrosnju za razliku od toplog vremena.

Za ovo vrijeme koliko ga vozam ovako sa blokiranim egr zakljucii sam da je mozda bolje za sada da ostane u ovom stanju jer ne pravi probleme a znam da bi ponovo nakupio garezi jer dosta se vozi u loko voznji.na ovaj nacin on obavlja svoj posao i prakticno do daljnjeg ostaje u ovom stanju,netaknutom ispravnom,antifriz mu nece naskodit izduvni gasovi mu nemogu nista,jedino povremeno ecu vidi da nesto nije u redu pa zeza za lampicom.
Dad ionako vozam punta 1.3 multidzet pa ce i prezimiti vise u garazi a za dalje cemo vidjeti.
Sto se tice renoa pozvat cu stranke da malo preletim sa klipom pa cu vidjeti sta je zabiljezio i parametre egr-a,gledao sam ga sa delfi prvi puta.

Offline

#9 07-12-2019 09:05:30

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Megan 2006

Iscitaj posalji Acomu da ti uradi vidjeces sta je posao meni  licno je rijesen problem trzanja na pezou nakon sto je on odradio soft a na autu je bio vec lose uradjen soft

Offline

#10 07-12-2019 23:25:34

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Megan 2006

Cime mogu izcitati.iza nedelje cu se pozabaviti sa meganim.
Treba da mi dodze fvdi.od ovog sto posjedujem neeadi poslove na francuzima.

Offline

#11 08-12-2019 02:54:02

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Megan 2006

Ne igrajte se ljudi sa klonovima, to je vrijeme proslo. Pripremajte se lagano na originalne uredjaje...


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: cubica

#12 08-12-2019 15:29:51

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Megan 2006

Acom sve na mestu i zivotna skola...
Koje bi originale trazili...


@)).....

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: cubica

#13 09-12-2019 22:40:14

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Megan 2006

Bio danas sa megan lik,ide auto ko raketa sa ispisanim chek injection.
Imao sam vremena samo da vidim sa delfi sta je zabiljezio.

Offline

#14 10-12-2019 00:19:00

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Megan 2006

Provjeri instalacuju od egr-a mozda nesto nadjes smile

Offline

#15 10-12-2019 00:33:44

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Megan 2006

Bila je ta greska kad sam upalio posle zamjene turbine istompermanent al kad sam malo provjerio steker obrisao sam je.
Pitanje je zasto je javlja ako je uradzen soft egr off,vjerovatno mapa losa kao sto rece acom.

Offline

#16 10-12-2019 00:44:12

speed007
elproger
Iz: Koprivnica
Registrovan: 15-03-2015
Komentari: 518

Re: Megan 2006

Provjeri ti malo instalaciju i onu cjev sta ide na egr da nije zastopana

Offline

#17 10-12-2019 00:49:09

speed007
elproger
Iz: Koprivnica
Registrovan: 15-03-2015
Komentari: 518

Re: Megan 2006

A sto se tice egr dal je softverski dobro uraden,pa bar je to lako,skini ecu i posalji neka acom rjesi kako treba....sve preporuke za acom-a doktor u svom poslu

Offline

#18 10-12-2019 01:43:36

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Megan 2006

Sto se tice egr sve je prohodno sve sam to skidao,iz vise je djelova i sa vodenim hladzenjem.sve sam morao poskidati kad sam skidao turbinu,egr je bio pun ulja u mehanickom djelu.probat cu mapu iscitati.

Offline

Board footer