elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 12-01-2020 03:08:45

daniel tdi
elproger
Iz: makedonija
Registrovan: 16-06-2012
Komentari: 1,245

tecnost za testiranja izgorelih gasova u hladjenje

pozdrav uzeo sam od nedavno ovaj hemijski sastav za testiranja izduvnih gasova u sistemu za hladenje (combustion block tester),pa me zanima kako ide cuvanje i skladiranje na ova tekucina koju sam vec iskoristio dali se moze reciklirati ili ide u otpad,ja sam vise dve pakovanja potrosio i uzimam trecu pa neznam dali gresim sto ovo vec upotrebeno bacam u otpadne fluidi? hvala na svaka sugestija pozdrav

Offline

#2 13-01-2020 16:26:26

SDI_racer
elproger
Registrovan: 21-12-2011
Komentari: 752

Re: tecnost za testiranja izgorelih gasova u hladjenje

Kad jednom odreagira , požuti , možeš je slobodno baciti.

Offline

#3 14-01-2020 01:00:12

daniel tdi
elproger
Iz: makedonija
Registrovan: 16-06-2012
Komentari: 1,245

Re: tecnost za testiranja izgorelih gasova u hladjenje

da zato sam i pitao,nedavno sam ekperimentirao sa vec pozutenu boju da sacuvam nekoliko dana i vratila se joj boja kao i kad je bila u fabrickoj boci,pa zato me zanimalo dali se moze ponovo koristiti ili kao i do sad da je bacam i uzimam nova,hvala

Offline

#4 08-02-2020 08:26:50

Nemanja zr
elproger
Iz: ----
Registrovan: 07-10-2010
Komentari: 152
Website

Re: tecnost za testiranja izgorelih gasova u hladjenje

Ako se boja vratla mozes tecnost koristiti opet.


Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Offline

#5 21-04-2020 22:16:19

pele59
elproger
Iz: Herceg Novi
Registrovan: 23-08-2016
Komentari: 82

Re: tecnost za testiranja izgorelih gasova u hladjenje

Zavisi od kontaminacije tecnosti sa gasovima iz motora. Ja se drzim pravila kada tecnost pozuti onda cisti vazduh nekoliko puta povucem pumpicom i ako se vrati u plavo, moze se opet koristiti.
Ali kada su u pitanju veliki dizel motori, kamionski motori, moram naglasiti da imstrument grijesi. U vecini slucajeva ne pokaze prisutvo gasova, a naknadnim skidanjem glave se utvrdi da isti prolaze u vodu. Ali to je samo za kamionske motore, za mala auta je ekstra alat.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: konislav

Board footer