elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 25-01-2020 00:22:46

daniel tdi
elproger
Iz: makedonija
Registrovan: 16-06-2012
Komentari: 1,245

a 140 98 godiste nepali

pozdrav postovane,ovaj auto nepali ujutro kad je hladan(znaci bez razlika koji je deo dana prvo paljenje je ovakvo)anlasuje ali kao da lazira malo daje znak da upali pa prekine,kad mu pomognem sa start sprej odmah zapali i prilicno dobro radi,vlasnik kaze da je enjao pumpa i filter za benzina i to pre par dana pre da je dovuce kod mene,sumnjam na pritisak goriva ali posto je rekao da je sve to novo,sumnjao sam na motorni racunar posto i na verglanju zna da baca detonacije.imam moj ali iz a160 racunar immobox i transponder,nisam mogao ni sa njega da upalim bez pomoci spreja,prebacivanjem transpondera ostetio sam negovi originalni transponder bes da se setim na taj rizik i nisam ga prethodno iskopirao na drugi T5 kao rezerva,sad neznam kako to ide bar da vratim negov transponder skinuo sam immo box a imam i xprog,ali kako ide upisivanje sadrzaj na transpondera,nisam ovo radio dosada preko falja,hvala vam i oprostte sto sam dosta opsirnije postavio temu.pozz

Offline

#2 20-04-2020 09:03:52

Asa
Član
Iz: Banja Koviljača
Registrovan: 19-04-2020
Komentari: 2

Re: a 140 98 godiste nepali

Pozdrav,
Da li ste uspeli da rešite problem sa prvim palenjenjem na ovom autu,moj otac ima A140 iz 2001,sa istim problemom,nekada 5 dana pali iz prve bez problema a onda nekoliko dana neće tj vergla ali se ne javlja,ako ne upali u prve 3 sekunde džaba je verglati. 5 ili 6 verglanja od 3 ili 4 sekunde i onda upali,radi neravnomerno a zatim se smiri. Posle pali normalno do sledećeg jutra. U vožnji se ponaša normalno,dobro vuče. To kada neće da upali,primetio sam da se na auspuhu oseća čudan miris nesagorelog benzina.

Zadnja izmjena od Asa (20-04-2020 09:04:29)

Offline

Board footer