elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 25-04-2020 00:29:25

Alexaaa
Član
Iz: Beograd - Obrenovac
Registrovan: 24-04-2020
Komentari: 6

Izbor dijagnostike za Audi

Pozdrav!

Sada zaista ne znam da li postoji ovakva tema, ali  bih zeleo da mi neko da par korisnih saveta u vezi dijagnostike za Audi.Naime radi se o Audiu A6 iz 2001 g na kome bih trebao dekodirati instrument tablu.Stara je bila JEGER Francuska, a novu kada stavim trazi kod.U pitanju je VDO Nemacka tabla.

Kojom dijagnostikom bih mogao da ocitam kod sa table, i da programiram kljuceve?
Za takav posao mi u BGD traze 50 eura, pa kontam da bih mogao za slican novac da kupim neku dijagnosiku koja bi mi vrsila posao.
Preporucili su mi neku VAG COM 19,6 koja ima u sebi i WAG CoMander i VCDS .
Inace kada upalim auto sa starom tablom, i onda dok motor radi skinem staru tablu i stavim novu sve na njoj radi osim sto svetli lampica za kod kljuc irucnu kocnicu.
Svaki savet je dobrodosao i unapred se zahvaljujem.


Ukoliko nisi deo rešenja, onda si deo problema

Offline

#2 25-04-2020 03:40:08

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Izbor dijagnostike za Audi

izgubices mnogo vremena i dosta truda ce otici sam to da uradis...na kraju ce biti pojeo ćar vajdu. Ima dosta nacina da se to resi i alata...ali mislim da ti to i nije bas za DIY opciju.
cuby


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#3 25-04-2020 09:55:40

Alexaaa
Član
Iz: Beograd - Obrenovac
Registrovan: 24-04-2020
Komentari: 6

Re: Izbor dijagnostike za Audi

Hvala na odgovoru.Doduse ocekivao sam jos nekog da se javi ali...
Bitno je da moze posto su mi neki tvrdili da na mestu gde je bila tabla jednog proivodjaca kod mene Jeger mora se zameniti, istom (što bi znacilo da VDO ne moze.
Šta misliš o opciji immo of ? Vidim da su neki tako resili problem.
I ako moze neka preporuka koju dijagnostiku da kupim?


Ukoliko nisi deo rešenja, onda si deo problema

Offline

#4 25-04-2020 12:20:42

petar
elproger
Iz: Hercegovina
Registrovan: 26-04-2009
Komentari: 464

Re: Izbor dijagnostike za Audi

cubica ti je dobar savjet dao otjeraj nekom da ti to napravi naj jeftinije ćeš proći to ti je kao da kupiš slušalice i misliš da si doktor

Offline

#5 25-04-2020 14:29:08

alme94
elproger
Iz: Tesanj
Registrovan: 06-07-2018
Komentari: 144

Re: Izbor dijagnostike za Audi

mali hint, ako ces raditi sam sebi immo off, nisi daleko ni od pina .. na forumu imas odlicnih stvari za nauciti, samo je do tebe koliko ces istrazivati, jos ako napravis par korisnih postova pa te promaknu u novu titulu, jos dosta vise smile

Offline

#6 25-04-2020 19:56:20

Alexaaa
Član
Iz: Beograd - Obrenovac
Registrovan: 24-04-2020
Komentari: 6

Re: Izbor dijagnostike za Audi

Covek se uci dok je ziv.No, racunam da ovi forumi i sluze da se ljudima pomaze i razmenjuju iskustva.
Svakako hvala vam i na ovim savetima, apsolutno verujem da su dobronamerni.


Ukoliko nisi deo rešenja, onda si deo problema

Offline

#7 30-04-2020 18:11:09

Alexaaa
Član
Iz: Beograd - Obrenovac
Registrovan: 24-04-2020
Komentari: 6

Re: Izbor dijagnostike za Audi

Tabla uspesno kodirana i postavljena.Posao od 10 min.Dodati i hrom prstenovi.Zahvaljujem se svima na savetima  bilo ih je jako malo.Na forumu sa toliko doktora, specijalista i primarijusa ocekivao sam neki odredjen odgovor.Ukoliko bilo ko bude imao slican problem, rado cu podeliti svoje iskustvo sa njim.Pozdrav.


Ukoliko nisi deo rešenja, onda si deo problema

Offline

#8 01-05-2020 01:14:12

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Izbor dijagnostike za Audi

Alexaaa napisao:

Tabla uspesno kodirana i postavljena.Posao od 10 min.Dodati i hrom prstenovi.Zahvaljujem se svima na savetima  bilo ih je jako malo.Na forumu sa toliko doktora, specijalista i primarijusa ocekivao sam neki odredjen odgovor.Ukoliko bilo ko bude imao slican problem, rado cu podeliti svoje iskustvo sa njim.Pozdrav.

Ovdje se ta materija davno izucavala (sad je 2020) pricati o "punoljetnom" vozilu 19 godina starom, ja bi prije rekao da doktori nemaju volje, a ni zelje da se ukljuce u raspravu, vrijeme ih polako gazi wink


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: cubica, petar

#9 01-05-2020 01:34:39

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Izbor dijagnostike za Audi

vala baš tako, ovde je bilo upitno i ekonomski da nadjes resenje i tehnicki i to nekome ko se ne bavi time niti ima alata, što je usložilo sve,,,inače, ja sam Aleksi bio poslao mejl sa idejom sta da uradi..ko zna gde je to otišlo? Našao sam bio vremena...mejl je bio samo ponudjen u profilu, nije imalo PM.
@Alexaa, evo ti slika u prilogu kako sam ja resio mog A6, prošli auto....sto se tice table.

cuby


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

2 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: acom, internet majstor

#10 02-05-2020 21:58:38

skyline-GTR
Moderator
Iz: Bosanska Krupa / BiH
Registrovan: 28-04-2009
Komentari: 1,885

Re: Izbor dijagnostike za Audi

Sta ima tu objasnjavati nekom ko se stiso na 50e ko pi*zda na nove gace, i onda jos kad dodje sa tim "majstor" skup, ocekiva da ce neko ovde od kolega majstora da potrci i iznese kako da on rijesi svoj problem a da ostane ispod 50e budzeta smile

P.S. mali Alme94 je pokusao da objasni al nije skonto da doticni clan nije zeljan skupljanja znanja nego da sacuva 50€ koje bi mu "majstor" uzeo

Zadnja izmjena od skyline-GTR (02-05-2020 22:00:11)


UCOT - Universal Code Off Tool

Offline

4 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: cubica, acom, internet majstor, petar

#11 02-05-2020 23:34:19

leopard
Expert
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 08-01-2009
Komentari: 848

Re: Izbor dijagnostike za Audi

Pozdrav,
skline-GTR u potpunosti si u pravu,
Po njegovom pitanju se moglo jedino zaključiti da nema alat a  ni znanje, pa odmah na programiranje ključeva i zamjenu table it uz par korisnih savjeta.
Bogami i ja bi odmah dao 50 eura da mi to netko napravi da se ja ne zajebavam.
Zbog tih i takvih koji to rade za 50 eura biće sve više ovakvih pitanja.
Za acoma: zaboravio si navesti specijaliste i primarijuse smile

Offline

4 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: cubica, acom, internet majstor, petar

#12 03-05-2020 09:03:24

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Izbor dijagnostike za Audi

Da, skyline je u pravu, nisam vidio u prvom postu, rijec je o 50e, a mi ovdje dodjemo kao jeftinija varijanta. I drugo pored toga "zavaljujemo" kolege u poslu da rade za jos manje novca, vrlo lose ... Sta reci, obratite paznju kome dajete savjete i pomoc.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

7 korisnika je napisalo "Hvala" za ovaj komentar: internet majstor, cubica, leopard, petar, Djukin92, predingli, miskovolvo

Board footer