elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 07-09-2021 22:03:07

The Minister
elproger
Registrovan: 08-02-2010
Komentari: 464

Berlingo 2001 airbag

Pozdrav. Imam interesantnu situaciju sa ovim Berlingom 1.6b 109hp 2001g.  Problem je airbag lampa. Centrala je autoliv 555897200.
Dijagnostikama ne mogu da udjem u modul, ne vidi ga nijedna, a ostale module vide. Ostali moduli nemaju gresku za airbag.
Problem je lampica koja nekad treperi, a nekad je ok. Npr, kad se auto ostavi na suncu, lampica treperi. A nocu, kad se ohladi auto, sve je ok i nema lampice. Ili ako ukljucim grejanje u autu, za 10ak minuta se pali lampica. Ni u jednom rezimu ne mogu da pristupim dijagnostikom.
E sad, u oba rezima sam proverio vrednosti otpora sva 4 pirotehnicka uredjaja i svi su u redu, oko 2 oma, i kad svetli lampica i kad je ok. Pre toga sam proverio napajanje i masu i to je ok i na toplo i na hladno.  Proverio sam prekidac za gasenje suvozacevog jastuka, u oba rezima isto radi (100 oma i 400 oma). Proverio sam kontinuitet k-linije od konektora airbag modula do obd konektora - ima kontinuitet.
Pa sam uzeo da grejem autoliv, ne bih li ga izazvao, ali on ne reaguje na zagrevanje, nije u njemu problem sa lampicom, a mozda je u njemu problem sto ne mogu da mu pristupim.
Imate li neku ideju?

Offline

#2 07-09-2021 22:11:36

Maybach_
elproger
Iz: Sweden
Registrovan: 17-08-2013
Komentari: 597

Re: Berlingo 2001 airbag

Probaj da ugrejes instrument tablu mozda tu nesto nestima


Sto nemas u vuglu potrazi na googlu!

Offline

Board footer