elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 06-11-2009 03:17:44

segdra
Član
Registrovan: 25-10-2009
Komentari: 9

Senzor oèitavanja spooljne temperature

ne mogu da pronaðem senzor oèitavanja spoljne temperature.Bio sam u ovlaštenom servisu u Mostaru,skidali su oba retrovizora,nisu našli,pa tražili dole oko branika i opet ništa.Šta da radim,kome da se obratim,mislim da to nije neki veliki problem,ali...Druga stvar koja mislim da nije u redu je to što teènost za pranje šoferšajbne prska i prednje i zadnje staklo iako ja dam komandu ruèica prema sebi(iako sam uvjeren da bi trebalo da prska samo iz rupica za prednje staklo),takoðer kada želim oprati samo zadnje staklo(okrenem dva puta vrh ruèice)poènu da prskaju prskalice za oba stakla kao naravno i brisaèi.Šta ovde uraditi jer me baš nervira...

Broj šasije je     VF33CRHSB2270231


UNAPRIJED HVALA

Offline

#2 06-11-2009 09:06:46

npero
elproger
Iz: Bajmok
Registrovan: 16-04-2009
Komentari: 180
Website

Re: Senzor oèitavanja spooljne temperature

Za broj sasije kad unesem prijavi da je neispravan.

Senzor spoljne tempetrature ako je 307 se nalazi i retvovizoru ako si bio u servisu valda imaju katalog da pogledaju gde se nalazi. Lako se primeti imas malu izbocinu dole na retrovizoru to je senzor. Ukoliko nemas elektricne retrovizore onda ni nemas taj senzor. Nije veliki kvar jedino moze da utice na rad klime ali ako ne radi moze da se na dijagnostici iskljuci da ga ne uzima u obzir.
Isti motor pumpa se koristi i za napred i nazad samo menja smer obrtanja polaritet i na taj nacin otvara zatvara ventil odnosno smer, ako ti prska u zajedno problem je motor tj. taj ventil na njemu skini pogledaj sta se desava mozda je prljavo zaglavio ili novi motor.

Offline

#3 06-11-2009 12:27:13

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Senzor oèitavanja spooljne temperature

SONDA TEMP - VANJ POKAZIVAÈ TEMPERATURE ti je u desnom retrovizoru (suvozacev rezrovizor) kod za narucivanje 6445 F9. to za prskanje tecnosti trebalo bi provjeriti telekodiranje com2000 (modul sklopki ispod obruca).

segdra napisao:

ne mogu da pronaðem senzor oèitavanja spoljne temperature.Bio sam u ovlaštenom servisu u Mostaru,skidali su oba retrovizora,nisu našli,pa tražili dole oko branika i opet ništa.Šta da radim,kome da se obratim,mislim da to nije neki veliki problem,ali...Druga stvar koja mislim da nije u redu je to što teènost za pranje šoferšajbne prska i prednje i zadnje staklo iako ja dam komandu ruèica prema sebi(iako sam uvjeren da bi trebalo da prska samo iz rupica za prednje staklo),takoðer kada želim oprati samo zadnje staklo(okrenem dva puta vrh ruèice)poènu da prskaju prskalice za oba stakla kao naravno i brisaèi.Šta ovde uraditi jer me baš nervira...

Broj šasije je     VF33CRHSB2270231


UNAPRIJED HVALA

Offline

#4 06-11-2009 14:53:21

kruno55
elproger
Iz: ivanec, Vžd
Registrovan: 02-04-2009
Komentari: 40

Re: Senzor oèitavanja spooljne temperature

imam i ja jedan problem vezan uz vanjsku temperaturu. ponekad mi pokaže usred ljeta temperaturu -30, da bi nakon par minuta došla temperatura na normalu, pa onda nekoliko dana normalno pokazuje, ponekad mi po dan-dva pokazuje do 10 stupnjeva manju temperaturu od vanjske pa opet nekoliko dana normalna temperatura. usred vožnje mi se samo spusti s normale na -10 stupnjeva itd. da li bi to isto bio problem u senzoru vanjske temperature ili bi mogao biti i drugi problem

Offline

#5 06-11-2009 15:54:33

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Senzor oèitavanja spooljne temperature

nema nista drugo.zamjeni senzor  taj senzor nije samo da ti kaze kolika je temperatura. vidim da je dizel - RHS motor. taj senzor salje i motoru signal kolika je vanjska temperatura. duzina grijanja grijaca ti zavisi od tog senzora itd...

kruno55 napisao:

imam i ja jedan problem vezan uz vanjsku temperaturu. ponekad mi pokaže usred ljeta temperaturu -30, da bi nakon par minuta došla temperatura na normalu, pa onda nekoliko dana normalno pokazuje, ponekad mi po dan-dva pokazuje do 10 stupnjeva manju temperaturu od vanjske pa opet nekoliko dana normalna temperatura. usred vožnje mi se samo spusti s normale na -10 stupnjeva itd. da li bi to isto bio problem u senzoru vanjske temperature ili bi mogao biti i drugi problem

Offline

Board footer