elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 16-11-2009 18:41:04

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

pozdrav ekipa! evo kao što naslov kaže zaribali leteæi lageri na treæem cilindru,popucali šrafi i naravno probili blok. imam i slike pa ak koga zanima pošaljem mu na mejl..vidio sam temu od predinglia ali to je novi sprinter tj. dvojka a ovaj je iz 2000.godine 208cdi. prije kojih 2200km mjenjal sam mu karike,leteæe,sredila se glava i svi dihtunzi naravno. moguæe da su tako loši ti leteæi bili? zamjenski marke szakall metal te sam stavil pa sad ne znam kaj reæi više..da se kanal zaštopal baš na tom cilindru? hvala na odazivu:)


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#2 16-11-2009 20:22:14

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

Kakve ležaje si stavio ? Tu se stavljaju pojaèani ili "Sputter" ležaji. Ja sam imao 2 sluèaja da se to dogodilo ali ti motori nisu bili prije rastavljani isto zaribali leteæi ležaji.
A na jednom sprinteru 312 su kolege  mjenjali karike i stavili obiène ležaje zato kaj ih trgovac uvjeravao da nema veze kaj su gore sputterl ežaji i nakon 1200 km ležaji zaribali pa da vidiš kakvo sranje ispali, mislim da završilo na sudu,a ljepo sam im govori da nebu bilo dobro !


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#3 16-11-2009 21:28:23

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

nisam siguran dali su pojaèani tj "sputter" ležajevi sutra æu pogledati. stvarno mi je èudno da se to dogodilo ne znam,a stvarno sam ljiepo složil mašinu i išel je jako dobro a sad eto sranje od posla. takoðer ne bi htel da budem kriv zbog loših ležajeva,tak da mogu objasniti situaciju šefu il ko me pita veæ. predingli hvala na javljanju stvarno si okej osoba:)


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#4 16-11-2009 21:45:42

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

Piše ti na ležaju sa vanjske strane kod oznake debljine ako je sputter, a isto tako na nekim ležajima su samo gornji ležaji sputter tako da treba paziti kod montaže da se stave u gornju polutku klipnjaèe


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#5 16-11-2009 21:55:17

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

da znam i to da jaèi idu na gornju stranu,a ako sam i to dobro stavil onda jedino preostaje da su loši ležajevi ili zaèepljen kanal uljni..


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#6 16-11-2009 22:08:10

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

Ima još jedna solucija, takav problem sam imao na jednom MAN-u, mjenjao sam sklopove i usput budemo promjenili leteæe ležaje pošto su bili malo poderani a radilica je izgledala dobro i bili su std ležaji gore Glyco, stavim nove ležaje Kolbenschmid, stavim sklopove i upalim motor i nakon 1/2 sata sranje, bolje da sam ostavio stare ležaje. Okrenuli se ležaji na radilici i ljepo onda motor van i brušenje radilice, problem je bio u tome kaj je radilica bila malo poderana a Kolbenschmid ležaji su napravljeni sa malo veæom tolerancijom i okrenuli se na radilici, kasnije smo usporeðivali i mjerili ležaje i videli u èemu je bio problem, zato pravi majstori kad bruse radilicu traže da im pošalješ i ležaje s njom, jedno je brusiti po standardu a drugo po ležajima.


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#7 16-11-2009 22:08:16

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

ja samo mogu rec da sam jednom stavio te lezajeve szakal na jednog fiat coupe-a turbo jer mi ih je vlasnik auta donesao i da su prolupali kad sam ga prvi puta stisnuo na preko 5000 o/min......ali bio sam srece da mi nije ostetilo ni radilicu ni klipnjacu i onda sam stavio nutra federal mogul i auto vozi jos danas.

Offline

#8 16-11-2009 22:25:17

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

da ni ja ne odobravam neke no name proizvoðaèe ali eto desilo se to da je klipnjaèa probila blok,lageri zaribani onak žešèe i blok sa radilicom možeš baciti. ja bi uvijek radije uzel original stvari za generalku poštenu nego imati hrpu šarenih kutijica raznih firmi pa stavljati takve dijelove gore,tada se dogode stvari poput ove moje situacije. hvala bogu da nije to zružilo u austriji nego blizu varaždina,dodatan trošak onda ništa drugo.


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#9 16-11-2009 22:42:11

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

Klipnjaèa je probila blok zato kaj se odšarafila a to znaèi da kad je poèeo ležaj lupati je trebalo odmah stati a vozaè je vjerojatno vozio još 1-2 km, da nije probilo blok dao bi se spasiti, navare se konzole, trnuje blok i stvar igra, treba videti gdje je razbio blok, ako nije na vitalnom djelu (uljnom kanalu) dalo bi se složiti mada ja isto bi tražio drugi blok, sigurno je sigurno ovako garancije nema. Veæ ima dosta tih motora po otpadima i oglasima, èak paše blok i od 200 cdi motora, koliko se sjeæam mislim da samo treba rupu za povrat ulja iz turbine premjestiti, tako sam na jednog vita prije godinu dana ugradio blok, od 200 cdi


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#10 16-11-2009 22:54:27

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

pa da vozili su se deèki jedno vrijeme a ne par kilometara,nisu ni sumnjali da je to to,veli išao dobro,pa izgubil snagu,ugasili ga pa je išel 140 poèelo lupati pa su se tak vozili kojih 60 na sat dok nije krepal ful..e jebiga sad tražiti krivca u njima znaš kak je to,prebacivanje odgovornosti bla bla..


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#11 16-11-2009 22:57:50

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

ako su to oni samo rekli neka ako smiju to kazu i gazdi ako voze za nekoga pa da vidimo kaj ce voziti dalje...nebudu ni nacrtane tacke vozili a ne kombi.....to je malo neozbiljno od njih da se kad motor pocne lupati i dalje voze koda ce to samo od sebe prestati....ustvari oce kad se raspadne motor.

Offline

#12 16-11-2009 23:03:35

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

pazi ovo,to je bil mehanièar jedan i poslovoða u radioni stariji èovjek. kojeg niko ne voli i pametuje ali ja sam u sukobu s njime jer je tukac samo takav i šoferi ga ne vole. e sad ja nisam kriv zasada ništa,niko mi ne predbacuje zato se želim malo ovdje posavjetovati sa vama imate iskustva. ja sam noviji u toj firmi pa mi zato i teže još se navlaèiti i dokazivati.


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#13 16-11-2009 23:08:20

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

Kolko puta sam ja tako izmeðu 2 vatre, vozaèi naprave neku glupost i onda kaže nemoj reæi gazdi dobil bum otkaz, a ja nek onda gazdi auta kažem nisu deèki krivi, auto nije pokazivao nikakve znakove kvara do zadnjeg.
Nema dugo jedan vozaè dovezao kombi na promjenu disk ploèica,a ne samo da nije bilo ploèice veæ željezo poderalo disk, klipiæ èeljusti opao van i zacvikao se izmeðu ostatka diska i èeljusti i onda kaže vozaè gazdi da nije ništa èuo i kaže neka ja potvrdim....moš mislit


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#14 16-11-2009 23:11:07

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

meni se slicno nekaj dogodilo dok sam vozio kamion.....na scani-i mi je puklo kuciste getribae i ja sam odmah stao cim sam cuo da se nekaj trga....vidio sam da curi ulje iz getribe i samo sam u leru malo pomaknuo kamion sa strane da me mogu auti obilaziti.....onda smo odslepali kamion u radionu i onda je tamo pametni mehanicar reko da sam ja saltao bez kuplunga i potrgao getribu,a on je bio jalan na mene valjda zato jer sam imao vecu placu od njega i nisam bio tamo i nije mi gazda stalno nekaj prigovarao jer kad sam na putu onda sam na putu...onda sam ih sve posjeo u drugi kamion i odpeljao na probnu voznju da im pokazem kak se to salta na kamionu sa 480 ks i zracnoj getribi bez kuplunga i nisam mogao ni u ler ubaciti a ne da bi saltao....kad sam se vratio natrag dao sam otkaz  jer mi je bio pun kufer nekih pametnjakovica koji nisu nikad ni sjeli u kamion a sve znaju o njemu...znam da to nije rjesenje u tvojem slucaju ali ako se nekaj pocne pricati i dogadjati moras zauzeti jedan svoj cvrati stav i nedati se j...t...

Offline

#15 16-11-2009 23:16:39

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

kužim te edo kao i tebe predingli šofera ima svakakvih i dok se zezne nekaj neko mora biti kriv jbg..poslao bi ja sve u rodno mjesto ali plaæa je plaæa,u mom gradu nema mehanièarskih mjesta skoro ništa u ponudi a ne nose mi se gajbe il tak nekaj..treba se boriti nema druge,uvijek bude takvih situacija,pokrivanja meðusobnih ali to je posao takav. ja se trudim uvijek i kaj neznam pitam bez beda,sad slažem scanije a dosad sam imal priliku man i mercedese slagati.


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#16 16-11-2009 23:21:08

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

Imam ja stav i govorim ja onome koji plaæa, a to je gazda kad nekaj naprave šoferi, a sad da se uvjek nekaj može dogoditi nièijom krivicom naravno da može, ali ovo sa klipnjaèom da odleti kroz blok ili da ploèica potokari disk do debljine cigaret papira i laiku mora biti jasno da se nije u sekundi se dogodilo, ovaj tvoj sluèaj veæ ne spada u ove nabrojane


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#17 16-11-2009 23:24:19

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

a budem videl kaj bude,sutra je novi dan pa æu vidjeti koji su lageri gore i kaj budem riješil. uglavnom ja bi nabavil blok i radilicu pa ponovo kompletiral mašinu novim kvalitetnim dijelovima i to je to.


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#18 16-11-2009 23:27:35

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

soferi uvijek pokusavaju krivicu svali ti na nekog drugog da nebudu oni krivi da ne dobe otkaz ili slicno jer ce se sofera uvijek nac a dobrog mehanicara teze......a gledajuci sa druge strane i jesu krivi jer te kombije i kamione ganjaju ko same vragove i nemaju uopce uho za zvukove jer bi se puno kvarova dalo sprijeciti sa samo nevrijeme ponekad skinu nogu sa gasa.

Offline

#19 16-11-2009 23:29:43

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

matekk napisao:

a budem videl kaj bude,sutra je novi dan pa æu vidjeti koji su lageri gore i kaj budem riješil. uglavnom ja bi nabavil blok i radilicu pa ponovo kompletiral mašinu novim kvalitetnim dijelovima i to je to.

Tako nekako, javi ako zapneš gde,veæ sam prešarafil tih motora dosta


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#20 16-11-2009 23:31:59

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

autoservis-edo napisao:

soferi uvijek pokusavaju krivicu svali ti na nekog drugog da nebudu oni krivi da ne dobe otkaz ili slicno jer ce se sofera uvijek nac a dobrog mehanicara teze......a gledajuci sa druge strane i jesu krivi jer te kombije i kamione ganjaju ko same vragove i nemaju uopce uho za zvukove jer bi se puno kvarova dalo sprijeciti sa samo nevrijeme ponekad skinu nogu sa gasa.

Baš si nekaj razmišljam da poènem ugraðivati èavle pod pedalu gasa, tam negdje ispod 3/4 gasa, možda urodi plodom ha ha


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#21 16-11-2009 23:34:09

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

ma znam to ej ovaj sprinter je 208cdi a tjera se koliko ide. prije nego sam došao u firmu kombi je bil koma,nikud nikam nije išao,turbina nije radila opèe,masna mašina ma groblje. uspio nagovoriti šef da ga složim ali uz minimalna ulaganja,sredil motor,složil vakuum za turbinu da radi,sve oprao,sredil i eto uzalud sada. kad su vidjeli da ide dobro samo su ga ganjali od prvog paljenja,hladan motor gašèina,tjeraj brale a sad je mašina vani bez kartera i pola klipnjaèe:)


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#22 17-11-2009 20:18:05

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

danas sam  provjeril lagere,sputter sam stavil na gornji dio klipnjaèe znaèi tu nema beda,došao èovjek poslikati mašinu i dat æe lagere na analizu pa da vidimo di je došlo do problema.


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#23 17-11-2009 21:49:31

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

Znaèi tvoj dio je ok, e sad za ležaje....jel Szakalov èovjek došao ili 3 strana ?


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#24 18-11-2009 00:15:55

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

nisam prijevidio poruku,da szakallov èovjek je došao da poslika motor i uzel je lager jedan zaribani.


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#25 18-11-2009 00:28:51

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Sprinter cdi zaribali leteæi ležajevi

Dobro, javiš kak si prešel da znamo za ubuduæe jel su priznali reklamaciju, ja nisam do sada imao problema ssa Szakalovim ležejima, doduše, nisam ih ugraðivao na Mercedeswe ali dosta sam ih ugradio na Peugeot/Citroen i VW


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

Board footer