elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 30-12-2009 15:45:45

kadra
Član
Registrovan: 30-12-2009
Komentari: 1

Peugeot 307 objasnjenje poruka na dispay-u

Imam 307-icu vec 3 godine. poceo mi je ponekad ispisivati poruku antipolution fault na displey-u i lampica na instrument tabli zuta od kompjutera.
Tada auto izgubi snagu i ne moze ici preko 2500 o/min max brzina 115 km/h. motor je 2.0 hdi 66 kw 2002. godina.
Isao sam na servis kod ovlastenog servisera i na dijagnostici nudi moguce greske "senzor pritika goriva " ili "regulator pritiska goriva".
Kada auto ugasim i ponovo upalim ugasi signalizaciju i auto nastavi raditi normalno.
Na servisu su mi rekli da nije nista da je moguce uzrok prljavo gorivo.
Ali od skora mi se desava da se auto ugasi u voznji i kada ga ponovo upalim izbaci tu poruku.
Nakon ponovog gasenja i paljenja uglavnom pponisti poruku io na stavi raditi normalno.
Interesuje me da li je moguce da je to do goriva ili je neki veci problem.
A ako mi  neko moze poslati sve poruke koje se ispisuju na displeyu sa objasnjenjem njihovog znacenja.
Hvala

Offline

#2 30-12-2009 17:42:35

dadovb
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 07-07-2009
Komentari: 188

Re: Peugeot 307 objasnjenje poruka na dispay-u

Pozdrav, objašnjenja u vezi upaljenih lampica možeš pronaæi u knjizi od vozila, a te poruke što ispisuje displej mogu znaèiti mnogo, tako da si ispravno postupijo što si otišao na diagnostiku! To što ti je pokazao da je problem sa senzorom ili regulacijom pritiska goriva, mislim da zbog goriva nebi trebalo to da ti pravi problem,moguæe je da je baš senzor rail tlaka (pritiska goriva) problem, oni hoæe (ne baš èesto) otiæi od lošeg goriva, tako da pokušaj naæi negdje polovan pa zamjeni pa æeš vidjeti da li je to to, inaèe nov senzor ti doðe oko 320-350 KM!

Offline

#3 02-01-2010 05:02:18

Profiler_HDi
Član
Registrovan: 28-09-2009
Komentari: 38

Re: Peugeot 307 objasnjenje poruka na dispay-u

evo za sve peugeote objanjenja.......

Offline

#4 03-01-2010 03:28:19

mate
elproger
Registrovan: 04-12-2009
Komentari: 42

Re: Peugeot 307 objasnjenje poruka na dispay-u

Izvadi akumulator ispod zavornog cilindra ima neka vakum pumpica gore doge 2 cevcice pricvr¹èeno ti je sa 2 maticom to ti 10 kljuè promeni pumpicu kodnas u slo doge 100€

Offline

#5 03-01-2010 15:19:37

pecirepi
elproger
Iz: Kiseljak BiH
Registrovan: 18-11-2008
Komentari: 308

Re: Peugeot 307 objasnjenje poruka na dispay-u

mate napisao:

Izvadi akumulator ispod zavornog cilindra ima neka vakum pumpica gore doge 2 cevcice pricvr¹èeno ti je sa 2 maticom to ti 10 kljuè promeni pumpicu kodnas u slo doge 100€

Druze kakva pumpica iza akumulatora?
O cemu ti ovdje pricas?
To iza akumulatora ti je senzor diferencijalnog pritiska koji dovodi crijeva sa FAP filtera, iz prednjeg dijela i zadnjeg dijela, da moze izmjeriti diferenciju u pritiscima ( postotak zacepljenja filtera)
ANTIPOLUTION FAULT
greska je sveobuhvatna tako da moze biti od banalnih stvari pa do stvari koji kostaju i po 1000 km.Auto se treba odvesti na dijagnozu i na kompletno testiranje ko je upucen u to jer ova greska moze izazvati kamaru problema ako se ignorise od crkavanja turbine pa nakraju i do velikih problema sa motorom.
Za laike da objasnim koji je najcesce problem kad se ovo upali.
I najcesce su problemi sa protokom ispusnih plinova i tada se najcesce pali ova greska. Od egr-a turbine pa do fap filtera.
E sad zamislite da se natovarite teretom i trcite uzbrdo i sebi zacepite usta i da nemozete izdisati e to cinite motoru ako ga vozete ovako. Pa sad skontajte koliko meze izdrzati.

To je bas za laike jer nemojte se zavaravati da auto moze sa tom greskom.

Offline

#6 04-01-2010 23:44:22

komljen
Član
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 1
Website

Re: Peugeot 307 objasnjenje poruka na dispay-u

Tako je, kada se pojavi greska i smanji se snaga to je samo da ne ostanes na putu, tj da ides u servis sto prije, a ne da se vozas sa tim.

Offline

Board footer