elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 09-03-2010 20:18:35

Voltman
Član
Registrovan: 09-03-2010
Komentari: 2

Citroen C3- zvuèni signali prilikom paljenja?

Kao prvo pozdrav svima!

Situacija je sljedeca: imam c3 3 godine i non stop mi odlaze zaruljice na svijetlima.(citaj 10-12 pari pari zarulja)
Kad vrisne jedna od prednjih zarulja cuje se biiip kod gasenja svjetala,a kad odu zadnje cuje se prilikom paljenja automobila ("pouzdana" informacija iz ovl.servisa) dogodilo se sljedece: ode mi trece stop svjetlo i cujem ja biip kod paljenja odem zamjenim zarulju i sva svjetla rade ali i dalje cujem bip kod paljenja. Zanima me dali ima negdje/netko popis tih warning sounda za citroen jer me vec izluðuje?

Hvala!

Offline

#2 10-03-2010 00:32:47

Zalac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 24-01-2010
Komentari: 71

Re: Citroen C3- zvuèni signali prilikom paljenja?

Jel ti rade pozicije iznad tablice?
Da imas visenamjenski ekran pisalo bi ti tocno koja ti zarulja ne radi, a ovako...


Citroen. Creative technologie. Moš' mislit.

Offline

#3 10-03-2010 10:00:14

slokas4
elproger
Iz: šibenik
Registrovan: 17-02-2010
Komentari: 45

Re: Citroen C3- zvuèni signali prilikom paljenja?

Inaèe,opæe je poznato da kod PSA automobila,a i još dosta drugih izvikanih marki odlaze èesto žarulje!
To se dogaða zbog previsokog napona!
Da li ti je to oduvijek ili odnedavno!?
Napon punjenja ne bi smio prelaziti 13.5V,trebao bi prekontrolirati regulator,tj. punjenje!
Evo jedan primjer,na jednom C3 se non stop palilo to upozorenje da je izgorila žarulja,a sve radi!
Problem je bio u žarulji tablice, tj. u njenom spoju u grlu,nekad svijetli nekad ne!
To mi je sluèajno palo napamet zato šta se vrata gepeka stalno zalupljuju pa se rastrese grlo žarulje!

PREKONTROLIRAJ ALTERNATOR!

Offline

#4 10-03-2010 13:20:52

Voltman
Član
Registrovan: 09-03-2010
Komentari: 2

Re: Citroen C3- zvuèni signali prilikom paljenja?

Hvala vam na odgovorima.
Zaruljice mi rikavaju od kad imam auto. A frend ima isti takav i jos se dan danas vozi sa orginal zaruljama koje je dobio s autom. i mislio sam da je do napona ali sad mi pak nije jasno zasto akumlator ima veze s tim? Šta nije da ako auto radi više se svjetla ne napajaju s akumlatora?
Ali dobro provjerit cu i akumlator. I da hvala za ovo sa tablicama toga se NIKAD nebih sjetio.

Offline

#5 10-03-2010 14:04:13

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Citroen C3- zvuèni signali prilikom paljenja?

Juèe mi doðe èovjek da promjenim sijalice prednje u farovima kaže izgorile obe, meni odma bilo èudno, pogledam nazad izgorile i one, skopèam voltmetar na aku. odma ima 13,50v, upalim auto ode na 18v dam gas 22v, rikno regler prepunjava. Sreæa èovjek došao odma kad je vidio da nema svjetala inaèe bi sve pogorilo ostali bi samo dugmiæi haaa. Pa eto da znate da prekontrolišete punjenje hoæe regler zezat dosta puta.

Offline

#6 10-03-2010 14:17:39

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,996

Re: Citroen C3- zvuèni signali prilikom paljenja?

taj je dobar hehe uz malo prepravke mogao bi punit i kamione


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#7 10-03-2010 14:35:48

slokas4
elproger
Iz: šibenik
Registrovan: 17-02-2010
Komentari: 45

Re: Citroen C3- zvuèni signali prilikom paljenja?

Voltmane,niko nije spominjao da je u pitanju akumulator!
Kako i drugi forumaši kažu provjeri regulator/regler,jel vidiš šta ti kolega sa foruma govori 18 pa skoèi na 22V.
Akumulator je u pitanju kad prilikom pokretanja motora èuješ "bip"!
Ti možeš imati odgovarajuæi napon,ali akumulator je izgubio svoj kapacitet još ako su vani niže temperature onda pogotovo!
Akumulator æe odraditi svoj vijek,ali to ovisi o dosta stvari,ako si ga jedanput ispraznio ili ako ga kolješ sa nekim radio pojaèalima bitno mu se vijek skraæiva.

Ajde ti  provjeri regler,onda spoji na dijagnostiku,pobriši greške i uživaj...

Offline

#8 10-03-2010 16:33:12

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Citroen C3- zvuèni signali prilikom paljenja?

koyot napisao:

taj je dobar hehe uz malo prepravke mogao bi punit i kamione

E kad si spomenuo kamion moram i ovo isprièat. Došao èovjek sa golf IV gore lampice od abs, airbag,motorna ele. ma gori sve,svijetli ko jelka, pitam ja kako su se sve popalile kaže preklemavali kamion sa auta a na kamion skopèali na oba aku. 24v i tako držali neko vrijeme, nisu odma skontali šta su uradili (budale). Kažem ja njemu brobaæu poništiti greške mada nevjeruje ko zna šta je tu sve pogorilo. Poništim, upalim ugasim sve dobro, provozam nepali se ništa sve ok. I eto još jedan dokaz da budale uvijek imaju sreæe, da sam ja to uradio u radnji ma planuo bi i golf i radnja.

Offline

#9 10-03-2010 23:24:30

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Citroen C3- zvuèni signali prilikom paljenja?

xaxa a mozda i kamion..... e ovo jos nisam cuo


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#10 11-03-2010 00:42:14

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Citroen C3- zvuèni signali prilikom paljenja?

oliver napisao:
koyot napisao:

taj je dobar hehe uz malo prepravke mogao bi punit i kamione

E kad si spomenuo kamion moram i ovo isprièat. Došao èovjek sa golf IV gore lampice od abs, airbag,motorna ele. ma gori sve,svijetli ko jelka, pitam ja kako su se sve popalile kaže preklemavali kamion sa auta a na kamion skopèali na oba aku. 24v i tako držali neko vrijeme, nisu odma skontali šta su uradili (budale). Kažem ja njemu brobaæu poništiti greške mada nevjeruje ko zna šta je tu sve pogorilo. Poništim, upalim ugasim sve dobro, provozam nepali se ništa sve ok. I eto još jedan dokaz da budale uvijek imaju sreæe, da sam ja to uradio u radnji ma planuo bi i golf i radnja.

ma da samo radnja...

nego znas li zasto francuski auti uvjek imaju malo visi napon od recimo svaba..jako cesto vidam 14,8- 14,99  kod francuza..dok kod svabe odrezano nozem 14,3 i dalje ne ide

mislim nije ni cudo sto zarulje rikavaju,,one fine tungsram..jelda


i da provjerio uvjek..nije mi slaba baterija u fluke voltmetru..

Zadnja izmjena od carclima (11-03-2010 00:42:57)

Offline

#11 11-03-2010 02:41:09

Zalac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 24-01-2010
Komentari: 71

Re: Citroen C3- zvuèni signali prilikom paljenja?

@ Voltman

Ako si promijenio one zaruljice na tablici i jos uvijek imas zvucni signal za zarulje, pogledaj mase na zadnjim lampama, C3 i C2 su imali tih problema, zbog lose mase gubi kontakt pa javlja gresku.
Naravno, ovo sa previsokim naponom sve stoji, ali to sad nema veze s ovim.


Citroen. Creative technologie. Moš' mislit.

Offline

Board footer