elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 13-03-2010 20:17:03

SHone
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 05-05-2009
Komentari: 199

Audi B4 2.0

Postovani majstori, potreban mi je savet. Imam problem sa navedenim autom Audi B4 2.0 ABK motor. Ako auto odstoji 2-3 dana nece da upali, to jest nece da baci varnicu. nema gresaka, jedino sam u imobilajzeru iscitao gresku 01176 Ignition key - incorrect signal. Pa sam i zbog toga postavio ovu temu ovde smile Ja sam mehanicar i sa imobilajzerima nika nisam radio, ali sam radoznao pa bi mi trebao savet iskusnijih.
Neki elektricar je menjao elektricni ulozak brave, pa neznam dali to ima veze sa ovom greskom.

Hvala u napred smile

Offline

#2 13-03-2010 20:39:42

igor
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 19-08-2009
Komentari: 71

Re: Audi B4 2.0

a kako upalis auto kad odstoji 2-3 dana i da li mozes da izbrises gresku

Offline

#3 13-03-2010 21:29:59

avtotronic
elproger
Iz: Maribor
Registrovan: 21-03-2009
Komentari: 351

Re: Audi B4 2.0

Kad pali¹ dali auto pali i se gasi ili upo¹te ne pali?

Offline

#4 13-03-2010 21:43:06

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Audi B4 2.0

SHone napisao:

Postovani majstori, potreban mi je savet. Imam problem sa navedenim autom Audi B4 2.0 ABK motor. Ako auto odstoji 2-3 dana nece da upali, to jest nece da baci varnicu. nema gresaka, jedino sam u imobilajzeru iscitao gresku 01176 Ignition key - incorrect signal. Pa sam i zbog toga postavio ovu temu ovde smile Ja sam mehanicar i sa imobilajzerima nika nisam radio, ali sam radoznao pa bi mi trebao savet iskusnijih.
Neki elektricar je menjao elektricni ulozak brave, pa neznam dali to ima veze sa ovom greskom.

Hvala u napred smile

vidi kod audija on ce ti dozvolit da upalis auto sve i da uopce nemas cip za immokod,prema tome nije to tvoj problem..trebas auto uhvatit na diagnozu onaj dan kad nece upaliti..za samu iskru na svjecicama odi u test aktuatora i pokreni izlaz za bobine..

da je immo problem onda upali odradi 2-3 sekunde i krepa

same greske koje ti racunalo prijavi.mozda su stare i nemaju veze sa tvojim trenutnim stanjem..zapisi ih pa obrisi pokusaj ponovo startovati motor pa malo produzi alnasovanje da stigne upisati sta mu nije jasno...vise ces nauciti ako se posvetis ocitavanju trenutnih vrijednosti(ako si u vagcomu onda mjerni blokovi)


immobilajzer nema veze sa ovim problemom..kreni redom tlak goriva,iskra...kad se uvjeris sto nema onda ides unatrag..ako nemas iskru odradi test bobina..ako ne rade baci stavi druge..ako rade na tom testu kroz Vag onda imas gadan problem unutar ecu mo to je rijetkost

ucenje oko immo sustava ostavi za drugi put,no ako te zanima potrazi na netu uwe ross vag com manual imas opis sustava immo1 immo 2  a ima toga puno i po forumu

bilo je i losih ulozaka brave koje u trenutku alnasovanja ukinu kontakt...

Offline

#5 14-03-2010 00:45:08

DJ Rhinno
elproger
Iz: Vel.Kladuša
Registrovan: 12-03-2010
Komentari: 38

Re: Audi B4 2.0

To mi ovako slièi na elektronski kvariæ unutar nekog ecu-a pa bilo motornog,imma ili ako ima još nekakav sklop koji je zadužen za davanje signala na bobinu.Probaj otvoriti što od tih modula pa provjeri jesu li elkosi uredni,napajanja i slièno tome.Nisam odavno ništa radio na tom vozilu pa bih se morao podsjetiti ali šemu predase i udri jer su info za taj auto dostupne.Na kraju,kakav je akumulator i mjeri padove napona na ecuima kad startaš motor.Pozz.

Offline

#6 14-03-2010 13:39:04

SHone
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 05-05-2009
Komentari: 199

Re: Audi B4 2.0

igor napisao:

a kako upalis auto kad odstoji 2-3 dana i da li mozes da izbrises gresku

Ovako, vlasnik auta kaze da ja dovoljno da samo malo gurne auto i on upali, posle toga mozes da ga palis bezbroj puta. greske sam obrisao i sada trenutno nema ni jednu gresku i pali bez problema. ovde kod mene je od juce i za to vreme uvek upali. Vidim da su menjani kablovi, svecice promenjen je i razvodnik komplet sa senzorm i kapom, ja sam izmerio pritisak goriva i to je ok.

Poslusacu savet carclima, nek odstoji auto jeos koji dan, da uradim dijagnostiku bas tad kad nece da upali pa cu javiti ako  bude novosti.

Ako neko ima jos neki predlog..?

Offline

#7 14-03-2010 15:27:21

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Audi B4 2.0

SHone napisao:
igor napisao:

a kako upalis auto kad odstoji 2-3 dana i da li mozes da izbrises gresku

Ovako, vlasnik auta kaze da ja dovoljno da samo malo gurne auto i on upali, posle toga mozes da ga palis bezbroj puta. greske sam obrisao i sada trenutno nema ni jednu gresku i pali bez problema. ovde kod mene je od juce i za to vreme uvek upali. Vidim da su menjani kablovi, svecice promenjen je i razvodnik komplet sa senzorm i kapom, ja sam izmerio pritisak goriva i to je ok.

Poslusacu savet carclima, nek odstoji auto jeos koji dan, da uradim dijagnostiku bas tad kad nece da upali pa cu javiti ako  bude novosti.

Ako neko ima jos neki predlog..?

e vidis ovo sa guranjem je novi detalj..nisi to pomenio na prvom postu..ocito ti se desi neki veliki pad napona kad alnaser povuce kojih stotinjak ampera..pa ne ostane dovoljno za racunalo..iako da bi se uvjerio mora se to desititi kod tebe da imas sto mjeriti..ostavi ga u konataktu kad nece na kljuc pa alnaser pokreni direktno imas tamo gore na blatobranu utikac/spojnicu koji ide na alnaser pa ga tako kresni a ne preko kljuca ..ako tako hoce a sa kljucem nece..ja bi se u tom slucaju vratio na bravu,baci tog kineza van i najdi SWF ulozak,ujedno baci oko na relej koji napaja motorni komp.

nista cudno nekad se najvise zaglupiramo na jednostavnim stvarima,tu je sad bitno iskustvo ili clanstvo na forumu jel..

Offline

#8 14-03-2010 17:12:45

DJ Rhinno
elproger
Iz: Vel.Kladuša
Registrovan: 12-03-2010
Komentari: 38

Re: Audi B4 2.0

Zna se dogoditi u tih audia da brava(mehanika)zakaže i kad daš kontakt ima ga,sve ok,ali kad hoæeš zaverglati ona nema dovoljan hod za uložak brave da da kontakt za starter ali u tom vremenu se izgubi napon(Kl.15)na kontrolnom releju motornog ecu i nema napona za anlaser.Ista situacija i kod Audi 80.Ovo nisu èesti kvarovi ali eto,...Pozz.

Offline

#9 14-03-2010 19:06:09

elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 111

Re: Audi B4 2.0

uložak brave

Offline

#10 14-03-2010 20:46:13

igor
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 19-08-2009
Komentari: 71

Re: Audi B4 2.0

A mozda da bude i akumulator imao sam isti slucaj kod golfa 2 i bio je akumulator

Offline

#11 14-03-2010 20:56:12

SHone
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 05-05-2009
Komentari: 199

Re: Audi B4 2.0

igor napisao:

A mozda da bude i akumulator imao sam isti slucaj kod golfa 2 i bio je akumulator

To sam proverio, nije akumilator sigurno..
Sve vise sumnjam na ulozak brave, jeste da su oni menjali ulozak, ali ko zna kakog su kineza ugradili smile
sutra cu da proverim pa da javim.. Ali nikako da ga ulovim kad nece da pali, danas sam prodao 2 puta i pali iz prve..

Offline

#12 15-03-2010 17:17:01

SHone
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 05-05-2009
Komentari: 199

Re: Audi B4 2.0

Pozdrav majstori, Danas sam ulovio Audia da nece da upali.. Povezao sam ga sa vag-com, greske nema, verglao  malo duze da nesto zabelezi ali nije. Proverio sam ulozak, jeste bio kineski zameni sam njega za svaki slucaj smile
Nista se nije promenilo. E sad primetio sam da nema signala na pojacivacu paljenja, zeleno-bela zica br.2 na konektoru pojacivaca. Znaci da racunar ne sanje signal na pojacivac paljenja i zbog toga nece da baci varnicu.. Da napomene zamenjen je senzor radilice. Ja danas idem po drugi komp pa javljam sta bude.. u medju vremenu da cuje misljenje vas strucnjaka?

Offline

#13 15-03-2010 17:40:02

SHone
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 05-05-2009
Komentari: 199

Re: Audi B4 2.0

A i pitram se zasto vag-com ne bi zabelezio nikakvu gresku

Offline

Board footer