elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 20-01-2010 05:04:51

chika-ika
elproger
Registrovan: 18-12-2009
Komentari: 82

Re: Punto 1.9D trza na 60 km/h u cetvrtoj

I ja vozim punta 1.9d 2001. imam istih problema sa trzanjem u 4. na 60 km/h mada da budem iskren nekada osetim i u 3. na 40, ali sta sad mogu pokusavam da vozim u 3. bar kad malo predje 60 i to je to,tada je sve ok  dokle ide tako-ide, kad stane - stao je....

Offline

#27 24-01-2010 18:04:09

Jastrebov
elproger
Iz: Bgd
Registrovan: 11-09-2009
Komentari: 513

Re: Punto 1.9D trza na 60 km/h u cetvrtoj

Mislim da je gardans i sabitvw u pravu . Proveri jos jednom sva ta creva od vakuuma itd moze se desiti da je neko trulo ili je ispucalo pa vuce fals vazduh . Onaj komentr za korpu ili lamelu mislim da nema veze sa ovim . Cak i da se lamela zapalila i da je korpa pukla ne bi izbacivao crni dim i gasio se . Samo ces dzabe baciti pare za skidanje menjaca.

Zadnja izmjena od Jastrebov (24-01-2010 18:04:49)


Tko Leti Vredi , Taj Vredi I Zimi !!!!

Offline

#28 25-01-2010 23:17:17

milan p
elproger
Registrovan: 23-12-2009
Komentari: 97

Re: Punto 1.9D trza na 60 km/h u cetvrtoj

zdravo drugari.verovali ili ne danas sam i ja imao u servisu problem sa puntom.isao je juce kod bosiste,imao je problem sa trzanjem u cetvrtoj na 60 km/h.bosista gledao i reko da nije do njega,kaze da mu je zaglavio egr ventil i da je to problem.ja ga danas prikacio na komp,i stvarno je izbacio egr.skinuo sam ga i ocistio,auto isao pola sata lepo,sa veoma malim trzanjem,ubrzo posle toga auto odjednom pocinje da dimi,seca,gasi se,jedva sam se dovuko do radnje.nije imao ni jednu gresku,u neko doba sam se setio da zatvorim limom egr i tad se vratilo samo ono trzanje u cetvrtoj pri 60km,ali je dobio normalan rad.sta bi to moglo biti,ziv nisam sta da mu radim!

Offline

#29 25-01-2010 23:44:41

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Punto 1.9D trza na 60 km/h u cetvrtoj

Ovo meni sve smrdi na neki mozda cak i softwerski kvar u ECU.  Cim se kod svih pojavljuje identican problem.  Moguce je da ECU prolupa iz nekog razloga ili ne dobija informaciju od nekog od senzora.

Sve mi se vise cini da ce se na kraju ispostaviti problem u ECU slican onome kod Punta 2 kada prestanu raditi dva cilindra.

Cuo sam da niko ziv ne zna rijesiti ovaj problem, cak ni ovlasteni servisi Fiata.   Ili je glupost ili je definitivna pizdarija...

Offline

#30 09-04-2010 14:04:55

sarajevo
Član
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1

Re: Punto 1.9D trza na 60 km/h u cetvrtoj

Imao sam isti problem ali bez gašenja autaPojavio se nakon zamjene lamele NA 55 KM U ÈETVRTOJ RASPAD OD TRZANJAMajstor koji je radio kategorièan je bio da je sve uraðeno kako trebaTada poèinju moje muke FIJAT SERVIS NA POFALIÆIMA danima eksperimentiše prvo gorivo ne valja pa senzor brzine pa leptir modif protoka pa kablovi pa boš pumpa ali nikakva garancija da je to  nemaju pojma drugi servis kod tunela kaže mjenjaè urade ,pa isto, centrala probaju isto ,raskopèaju brzinomjer pa opet isto ,to je trajalo tri mjeseca pa je poèeo trzati i u treæoj na 40 na kraju na moj zahtjev promjene lamelu meni auto ko novo više ne trzaSAMO ORGINALNI DJELOVI jedina razlika je bila u težini seta kvaèila prvo je bilo kupljeno u motoreksu po katalogu je odgovaralo fijatu punto 1,9 ali ko zna gdje je proizvedeno

Offline

Board footer