elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 12-03-2009 22:13:09

jasmin
Član
Registrovan: 08-11-2008
Komentari: 1

Audi a 4 19 tdi

imao sam iskustvo neki dan auto na leru radi malo i ugasi se, vag ne ocitava greske.
prije tog sam mu nasao isjecena crijeva koja vode na egr ventil te ih zamjenio.
kako mi vag nije citao greske pokusao sam skinuti crijeva s egr i radi, kad stavim crijeva ne radi.
zamjenio egr ventil i sve uredu.
pitanje zasto mi nije ocitao gresku ?

Offline

#2 12-03-2009 23:11:29

vasa
Član
Iz: Beca
Registrovan: 08-03-2009
Komentari: 16

Re: Audi a 4 19 tdi

cao druze!
Svakog kog pitas egr ventil sluzi za reciklazu izduvnih gasova,pre nekog vremena jedan tehnicar mi je detaljno opisao sistem rada.Egr ventil sluzi za dovodjenje izduvnih gasova u zilindar ali pod datim okolnostima.Na pr. vozis u petu 80 na sat,dizel motor vuce konstantno pun protok vazduha bez obzira na obrtaje a samim tim veliku kolicinu kiseonika dovodi u zilindar,posto je malo opterecenje motora on ubrizgava malu kolicinu goriva.Zbog ovih uslova malo goriva a velika kolicina kiseonika stvara se VRUCA SMESA koja je stetna za motor.Da bi se ovo izbeglo preko egr ventila motoru se ubaci jedna kolicina izduvnih gasova ALI SAMO ZBOG TOGA DA BI SE SMANJILA KOLICINA VAZDUHA (KISEONIKA) u cilindru jer izduvni gasovi nemaju u sebi kiseonika sagoreo je u predhodnom taktu. Kod velikog opterecenja ovo nije potrebno jer je kolicina goriva  velika i smesa nije vise vruca.
Verovatno da je ventil imao neki problem sa onom oprugom na njemu pa kad prikljucis vakum on propusti izduvne gasove u cilindar.
mislim da ga tester nije registrovao jer je on mehanicki deo koji nije u direktnoj vezi sa kompijuterom motora,nego njega regulise magnetni ventil koji otvara i zatvara vakum.posto je magnet u redu nema felera.
Imao sam dva slucaja do sada gde se egr ventil manifestovao tako da auto nije imao snagu na nizim brzinama au cetvrtoj ili petoj ide ko raketa cisto onako mozda nekom bude od pomoci.
auta su bila ALFA 147 1,9 JTD i PEZO 607 2,2 HDI
POZDRAV!!!!!!!

Offline

#3 13-03-2009 23:23:46

d90
elproger
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 73

Re: Audi a 4 19 tdi

Vasa je u pravu sto se tièe toga da je egr mehanièki dio kod tih modela kao što je vw tdi ili alfa i fiat jtd.Tu je naj bolje taj isti ventil mehanièki zaèepiti tako da ostaviš komandno crijevo od vakuma da ti nebi eventualno javljao grešku a protok ispušnih plinova zaèepiš sljepim zaptivaèem.tako produžuješ vjek motora garantovano.Imao sam sluèaj na alfi 156 jtd koja je upalila na prvi zub što bi rekli ali se nakon jedne minute rada gasila i nema šanse da više upali.Nakon blokiranja egr ventila sve je bilo ok

Offline

#4 14-03-2009 20:54:49

vasa
Član
Iz: Beca
Registrovan: 08-03-2009
Komentari: 16

Re: Audi a 4 19 tdi

d90 napisao:

Vasa je u pravu sto se tièe toga da je egr mehanièki dio kod tih modela kao što je vw tdi ili alfa i fiat jtd.Tu je naj bolje taj isti ventil mehanièki zaèepiti tako da ostaviš komandno crijevo od vakuma da ti nebi eventualno javljao grešku a protok ispušnih plinova zaèepiš sljepim zaptivaèem.tako produžuješ vjek motora garantovano.Imao sam sluèaj na alfi 156 jtd koja je upalila na prvi zub što bi rekli ali se nakon jedne minute rada gasila i nema šanse da više upali.Nakon blokiranja egr ventila sve je bilo ok

e moj brale sta bih ja dao da smem ovde da ih blokiram ova alfa me je vozala ceo dan u krug dok nisam provalio
o cemu se radi.Ali kod ovih ovde na teh.pregledu bi odma iskljucili  auto iz saobracaja i skinuli table.Napredni propisi he he he

Offline

#5 14-03-2009 21:53:41

jasmin
Član
Registrovan: 08-11-2008
Komentari: 1

Re: Audi a 4 19 tdi

najbolje zamjeniti

Offline

Board footer