elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 30-12-2009 14:24:08

isko
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 14-01-2009
Komentari: 57

Kupovina Stilo 1.9jtd 2002

Razmisljam da kupim ovaj auto, al zadnji Fiat kojeg sam imao je bio Tipo, pa me sad interesuju mane ovog vozila jer o njemu ne znam bas nesto

Offline

#2 06-01-2010 00:19:22

marenet
Član
Registrovan: 02-01-2010
Komentari: 1

Re: Kupovina Stilo 1.9jtd 2002

Po raznim autoforumima, mogu se cuti i videti i pohvale i kritike za ovaj auto. Najkrace receno sto se tice konstrukcije motora JTD, taj motor je ako se ne varam 2004 proglasen za motor godine, ali to nije sad ni bitno. Mnoge fabrike su pozajmile ovaj motor od strane Fiat-a, naravno tu Alfa i Lancia, koje su deo grupacije, ali posebno treba istaci GM, koji je JTD motor primenio u vozilima SAAB i Opel, posebno treba naglasiti multi-jet verzije 16ventilskog JTD motora. Naime ovaj motor postoji u cetiri verzije, prva je verzija 1.9JTD od 80ks, koja se ugradjuje u modele punta i manje gradske modele punta, druga verzija je 1.9JTD od 115ks, koja je najcesce sretana u vozilima B segmenta, odnosno vozilu segmenta kao sto je model Stilo. Ove dve verzije karakterise 8 ventila u glavi motora. Treca verzija je multi-jet verzija koja se javlja u rasponu od 120-150ks, nju karakterise 16 ventila u glavi motora i naravno cetvrta verzija je verzija twin-turbo motora, tacnije verzija sa dva turbo punjaca koju je SAAB razvio za svoje potrebe iako neki tvrde da je alfa to ranije odradila, koju karakterise 180ks i naravno glava od 16 ventila. Problemi koji se javljaju kod JTD motora od 115 ks, koji je najcesci za ranije modele Stila su sledeci: zaprljanost EGR ventila, u kasnijim stadijumima i totalna zacepljenost, problemi sa zacepljenoscu separatora ulja usled cega dolazi do naglih ibertura, problemi sa curenjem ulja turbine, odnosno losim zaptivanjem, ali koji se javljaju pri teskim i dugim uslovima eksploatacije. Sto se tice motora, to bi bile neke od najvaznijih stavki, sto se tice samog vozila, modeli od 2001-2004 godine su narocito problematicni sa elektronikom i cviljenjem enterijera, sto je kasnije ispravljeno na modelima od 2004 godine, problemi elektronske prirode se javljaju najcesce sa losim kontaktima, tako da dolazi do mnogih prijavljivanja laznih gresaka. Modele sa selespeed menjacem treba izbegavati, zbog problema sa kalibracijom menjaca, takodje verzije od 2004 godine se javljaju sa prethodno navedenim multi-jet motorom. Nadam se da sam pomogao, ako jos nesto treba, tu smo. Pozz

Offline

#3 09-06-2010 23:39:33

Gojak AMER
elproger
Iz: BiH;Sarajevo
Registrovan: 22-01-2009
Komentari: 211
Website

Re: Kupovina Stilo 1.9jtd 2002

Kupio bi Fiata Stilo 1.9 jtd 85kw,pa me interesuje kakav se pokazao kao vozilo,dali ima i koje su mu mane kao da mi neko sa foruma pomogne oko ove tipe vozila jer kolko sam mogao vidijeti da za manje novca nema vozila recimo karavan stilo 2005.cijena oko 5000.eura a bilo koji drugi karavan vw,audi,ford,pežo,reno su skuplji i po 2000 pa i više eura,a vozilo bude starije i 2-3 godine.Molio bi da se i neko javi od kolega mehanièara i dami da neke upute na šta da obratim pažnju kod ovih tipa vozila kao i savijet na èemu da se najviše obrati pažnja pri kupovini.

Zadnja izmjena od Gojak AMER (10-06-2010 00:44:06)

Offline

#4 18-06-2010 01:32:29

zex
elproger
Iz: B.Luka
Registrovan: 20-02-2009
Komentari: 144

Re: Kupovina Stilo 1.9jtd 2002

Fiat je poznat po brzom gubljenju vrijednosti sto ne znaci da je los auto...Kao i svaki drugi i on ima musica.Do 2005.g.imao je problema sa elektronikom(ECU),ali koliko znam to je otklonjeno.Motor je odlican,jer prelazi mnogo km(u Italiji je najcesce vozilo koje se koristi za taxi),ali kao i svi moderniji auti i on ima plivajuci zamasnjak tako da je sama zamjena lamele skupa,ako doticni vrisne(a bogami i hoce).Inace ako motor ne dimi ,dobro vuce i ako je enterijer i exterijer dobro ocuvan,dobices jeftin auto koji ce nadam se dugo sluziti.Veliki servis kosta oko 500km i obavezan je nakon kupovine polovnjaka.Pozz.

Offline

Board footer