elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 07-07-2010 13:18:57

bgdvinko
elproger
Registrovan: 27-05-2009
Komentari: 66

Punto 1.1 Centralna brava vrata problem

Fiat Punto 55s,sa dvoja vrata
U servisu ugradjen alarm i centralna na dvoja vrata…Nakon nekog vremena se pocelo desavati,4-5 puta,da ujutro zateknem otkljucana oboja vrata….Nakon reklamacije,nije pronadjen nikakav konkretan uzrok,ali za svaki slucaj su predekodirali daljinske….Neko vrijeme je sve bilo OK,ali mi se sad pocelo dogadjati,da se oboja vrata zakljucaju,onako u toku voznje,a jutros sam opet zatekao otkljucana oboja vrata…
Napominjem,da je iskljucen zaborav zakljucavanja,jer svaki put provjerim dali su podizaci spusteni i dali su vrata zakljucana,fizicki….a narocito uvece kad auto ostaje na parkingu….
Ima li ko kakvih ideja,ili da se nije ko susretao sa ovim problemom….ili da ja uzmem u ruke onaj cekic od 5kg,neto,pa da tu elektroniku malo postelam….Malo sale…Pozdrav…

Offline

#2 07-07-2010 20:08:59

minitim
elproger
Iz: Futog/Srb
Registrovan: 25-04-2009
Komentari: 126
Website

Re: Punto 1.1 Centralna brava vrata problem

Prekontrolišite daljince možda neki od tastera zeza pa hoæe sam da "okine" centralu,mislim u tom sluèaju bi i alarm bio iskljuèen i cetralno otkljuèano.


za sad bez potpisa

Offline

#3 07-07-2010 21:03:43

MARIOFIAT
elproger
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 260

Re: Punto 1.1 Centralna brava vrata problem

da li je alarm ugradivan na postojece centralno ili su stavljani motorici i da li se samo otkljuca ili i ugasi alarm.pozdrav

Offline

#4 07-07-2010 22:40:46

sehovacnikola
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 23-04-2010
Komentari: 462

Re: Punto 1.1 Centralna brava vrata problem

Ako si imao fabricku centralnu provjeri malo instalaciju koja ide iz stoka do vrata, a koja vrsta alarma je u pitanju?

Offline

#5 07-07-2010 23:33:48

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Punto 1.1 Centralna brava vrata problem

bgdvinko napisao:

Fiat Punto 55s,sa dvoja vrata
U servisu ugradjen alarm i centralna na dvoja vrata…Nakon nekog vremena se pocelo desavati,4-5 puta,da ujutro zateknem otkljucana oboja vrata….Nakon reklamacije,nije pronadjen nikakav konkretan uzrok,ali za svaki slucaj su predekodirali daljinske….Neko vrijeme je sve bilo OK,ali mi se sad pocelo dogadjati,da se oboja vrata zakljucaju,onako u toku voznje,a jutros sam opet zatekao otkljucana oboja vrata…
Napominjem,da je iskljucen zaborav zakljucavanja,jer svaki put provjerim dali su podizaci spusteni i dali su vrata zakljucana,fizicki….a narocito uvece kad auto ostaje na parkingu….
Ima li ko kakvih ideja,ili da se nije ko susretao sa ovim problemom….ili da ja uzmem u ruke onaj cekic od 5kg,neto,pa da tu elektroniku malo postelam….Malo sale…Pozdrav…

ako si ugradjivao ono kinesko centralno za par sto kuna onda je u modulu problem ili u instalaciji do kojeg je doslo prilikom lose montaze

ja sam imao slucaj gdje mi je taj kineski modul radio probleme radi lose mase...


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#6 08-07-2010 01:39:58

salex
elproger
Iz: Modrica-Doboj,RS,BiH
Registrovan: 19-03-2009
Komentari: 93

Re: Punto 1.1 Centralna brava vrata problem

Imao sam slican slucaj,problem je bio u losem daljincu koji je reagovao na promjenu spoljne temperatue ako je ,kako kolega kaze, ljuti kinez u pitanju.


_____________________________

Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!


Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!

Offline

#7 08-07-2010 20:03:49

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Punto 1.1 Centralna brava vrata problem

Za resavanje uzroka najvise ce pomoci odgovor na pitanje kolege MARIOFIAT. Ja bih jos pitao da li, ako su ugradjivani i motorcici u vratima, centralno radi i zakljucavanjem preko kljuca?

Offline

#8 08-07-2010 23:52:09

bgdvinko
elproger
Registrovan: 27-05-2009
Komentari: 66

Re: Punto 1.1 Centralna brava vrata problem

Na ovom modelu puntica nije bilo centralno,pa je kompletno ugradjeno naknadno zajedno sa alarmom.Alarm je marke Pharaon,e sad ciji li je.......ne bi znao,a na samootkljucavanje i alarm se iskljuci,dok  preko kljuca radi zakljucavanje......Sad kao da funkcionise,ali to je samo prividno do sledeceg slucaja,dok mu nesto ne dune....kao da tu nema pravila......E sad, trebalo bi osmisliti odakle krenuti,onako temeljno,al se prije toga mora biti u elementu,i dobro raspolozen.........Zahvaljujem na datim komentarima....Pozdrav....

Offline

#9 09-07-2010 00:16:57

sehovacnikola
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 23-04-2010
Komentari: 462

Re: Punto 1.1 Centralna brava vrata problem

bgdvinko napisao:

Na ovom modelu puntica nije bilo centralno,pa je kompletno ugradjeno naknadno zajedno sa alarmom.Alarm je marke Pharaon,e sad ciji li je.......ne bi znao,a na samootkljucavanje i alarm se iskljuci,dok  preko kljuca radi zakljucavanje......Sad kao da funkcionise,ali to je samo prividno do sledeceg slucaja,dok mu nesto ne dune....kao da tu nema pravila......E sad, trebalo bi osmisliti odakle krenuti,onako temeljno,al se prije toga mora biti u elementu,i dobro raspolozen.........Zahvaljujem na datim komentarima....Pozdrav....

Ako je situacija takva reklamiraj opet!

Offline

#10 09-07-2010 00:42:42

MARIOFIAT
elproger
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 260

Re: Punto 1.1 Centralna brava vrata problem

nisam skuzio kad otkljucas sa kljucom da li otkljuca sva vrata

Offline

Board footer