elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 13-08-2010 00:57:48

kanjo
elproger
Iz: Kraljevo
Registrovan: 05-08-2010
Komentari: 123

Popravak table Jonson Controls na Renaul Scenicu

Citao sam sta ste sve radili na ovoj tabli ali ima jedna stvarcica koju vidim niko nije napisao.
S obzirom da sam imao muku oko nje i zainatio se evo nekog mog odgovora a istovremeno i pitanja.
Dosao sam do zakljucka da se vremenom (kada auto pregazi 150.000km) desava sledece:
Veoma losi lemovi,pregreva se tabla ruku ne mozes da drzissa zadnje strane,s obzirom da mi je tabla bila od prijatelja ja sam se zainatio i dosao do sledeceg zakljucka:
Ako se ne zameni zajedno IRFZ3710 i trafo obavezno mi se reklamira tabla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Menjao sam samo IRFZ i posle recimo mesec dva eto reklamacije,zamenim trafo(ukrstim sa sa table koja nije pocrnela) i ne vrati mi se tablaa tabla koja nije bila crna REKLAMACIJA!
I zato ja sam napravio 1.000 trafoa za table Senice,moze se reci luda investicija ali sta da se radi!
Nema vise reklamacija!!!!

Sada mi treba da li ima neko shemu Can emulatora za Reno da mom majstoru Vise ne rasafljujem Senica jer mi je sluzio za eksperimente?
Sutra saljem sliku trafoa


Jedini pravi auto je novi auto a to moze biti:Mercedes,BMW,........ i Yugo;)

Offline

#2 13-08-2010 10:15:31

ELTI
elproger
Iz: Rijeka, Hrvatska
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 395

Re: Popravak table Jonson Controls na Renaul Scenicu

Pa ako si napravio 1.000 trafoa tvoje su pare!!! Ponudi ih Kinezima za njih je to sitnica. Inace ja sam zamjenio samo 1 trafo a popravio sam ih jako mnogo. Sto se tice grijanja sve se table griju i nove i stare zbog toga sto je lose projektirana, mosfet se hladi preko stampane ploce i to je najveci problem. Bitno je da znamo da imas trafoe ako nekom zatreba, mogao bih jos napisati i cijenu pa da znamo i tu informaciju. Sto se tice CAN emulatora, sumnjam da ces naci shemu sa pravim HEX fajlom, ali za tu namjenu mozes iskoristiti nesto drugo.


Ne nastojim biti jeftiniji, nastojim biti bolji!

Offline

#3 13-08-2010 17:35:03

zoran69
elproger
Iz: eu
Registrovan: 25-06-2010
Komentari: 56

Re: Popravak table Jonson Controls na Renaul Scenicu

neznam zašto ih praviti ,kad ih ima za xxx usd,...za tu cenu ga nemožeš napravit,malo po netu pa æeš naæi...
pozdrav

Offline

#4 13-08-2010 20:13:24

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Popravak table Jonson Controls na Renaul Scenicu

Ma te ploce su uzas..napravilo nesto da sija ko novogodisnja jelka sad Copersko napajanje za dizanje napona da se upali VFD displej i eto problema..ploca prosto bruji kad radi i kad je nova novcita a disipacija je ogromna. Ne znam otkud se Johnson&Controlls i uhvatio toga, koliko znam oni su samo radili regulacionu tehniku..recimo kontrolere za HVACove!!!
Ako mi verujete..jos nijedan trafo nisam zamenio sad ploce mi se nisu vracale..imao sam slucajeve IRFa i smps kontrolera damoram oboje da menjam...valjace nam ti tvoji Deki sto si pravio smile Kolika je cena, stvarno?? Ako zatreba....a najbolje od svega sto su i dokazani da rade.
Ploce koje su duze radile imaju uglavnom hladne letove, polako prevrnuti displej i preletovati ostrom lemilicom...ili sam ja neki srecko veliki ili sta je po sredi..ali imao sam 3-4 takve u zadnje vreme..samo to i nista vise..karakteristicno da se same pale i gase..tezih gorevina na srecu nisam imao. Imalo je i pucanja dampova zbog vlage i kojecega...
Can emulator je bio na pocetku 500 eur ako se dobro secam, sad mislim da je znacajno pala cena...ja ga nemam ali se nekako snlazim..auto pred servis pa probaj i probaj i td...
Do sada nisam video da je neko davao shemu po netu sad
pozz,
cuby


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

Board footer