elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 18-09-2010 12:41:28

Trkač
elproger
Iz: Sredi¹èe
Registrovan: 20-03-2010
Komentari: 155

Opel Vivaro ponekad ne hvata gas

Imam problem kod Vivara 1.9 CDTI godi¹te 2004. Kad je avto vruè i stoji oko 10 min, kad ga zapali¹ ni prihvaèa gas, kao da uop¹te ne dira¹ papuèicu gasa. Ali kad radi radi normalno, mo¾e¹ ga voziti dva dana i sve radi odlièno. Diagnoza uradena sa KTS, gre¹ka koju izpi¹e napon rele ¾arenja prenizki, Prenizki napon je isto u ABS i Airbag. U stvarnim vrednostima vidim da kada pritisne¹ papuèicu za gas ne di¾e se tlak goriva, a ECU prihvata, da je gas pritisnut do poda. Ventil za regulacujo tlaka ne dobije komande, da je gas do poda. Primjetio sam da kada upali¹ avto i ne prihvaèa gas, prièeka¹ 15 s, motor promjeni glas, kao da si ga opteretjo, sve ¾arulje po¾mirnu i avto normalno radi. Ako trba i dva dana. Ako neko ima ideju molim za pomoè. Elektronik koji mi popravlja motorne ompjutere ka¾e da motorni sigurni nije. Jo¹ sam promjenijo regulator tlaka na railu.

Offline

#2 18-09-2010 15:39:42

tnt
elproger
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 22

Re: Opel Vivaro ponekad ne hvata gas

Pajdo dizne su ti u pitanju,nepitaj zašto nijedan bošista mi nije znao objasniti,na testeru rade dobro.na ispitnom stolu dobre,stavio sam druge (prije toga sam izmjenio sve senzore i pumpu) i auto radi odlièno,vratim sve njegove stare djelove i evo sve je super veè 1,5god.Prije toga se dogaðalo barem jednom dnevno.
  Mjenjaj dizne

Offline

#3 18-09-2010 16:31:41

16v
elproger
Registrovan: 06-08-2010
Komentari: 104

Re: Opel Vivaro ponekad ne hvata gas

Prijatelju to je poznata boljka kod VIVARA ako reprogram kompjutera nedonese rezultate moras dizne da menjas,reci mi kad ga upalis i kada se to desi koliko treba vremena da prodje pa da primi gas 10 ,15,sekundi ako se tako manifestuje menjaj dizne pozdrav i javi sta si uradio.

Offline

#4 18-09-2010 17:17:40

Trkač
elproger
Iz: Sredi¹èe
Registrovan: 20-03-2010
Komentari: 155

Re: Opel Vivaro ponekad ne hvata gas

prodje 10 do 15 sekundi onda radi normalno. Ja sam mjerio preljiv i zakljuèio da su ok. Treba menjati obavezno sve dizne? A sto je uzrok tomu? Vratijo sam mu¹teriji Vivarota, dobijem ga opet kad èe imati vreme.

Offline

#5 18-09-2010 21:41:21

16v
elproger
Registrovan: 06-08-2010
Komentari: 104

Re: Opel Vivaro ponekad ne hvata gas

Kad si merio preliv predpostavljam da si ga merio samo na leru,probaj da izmeris kad ti broj obrtaja motora dostigne 1.500 obrtaja drzi ga konstantno pa vidi koja ti dizna odstupa najvise,iz iskustva uvek je prva dizna problem tj.na prvom cilindru.pozdrav.

Offline

#6 18-09-2010 23:07:43

kiredelcevo
elproger
Iz: Delcevo
Registrovan: 19-01-2010
Komentari: 443
Website

Re: Opel Vivaro ponekad ne hvata gas

Dizne-konektori!

Trkaè napisao:

Imam problem kod Vivara 1.9 CDTI godi¹te 2004. Kad je avto vruè i stoji oko 10 min, kad ga zapali¹ ni prihvaèa gas, kao da uop¹te ne dira¹ papuèicu gasa. Ali kad radi radi normalno, mo¾e¹ ga voziti dva dana i sve radi odlièno. Diagnoza uradena sa KTS, gre¹ka koju izpi¹e napon rele ¾arenja prenizki, Prenizki napon je isto u ABS i Airbag. U stvarnim vrednostima vidim da kada pritisne¹ papuèicu za gas ne di¾e se tlak goriva, a ECU prihvata, da je gas pritisnut do poda. Ventil za regulacujo tlaka ne dobije komande, da je gas do poda. Primjetio sam da kada upali¹ avto i ne prihvaèa gas, prièeka¹ 15 s, motor promjeni glas, kao da si ga opteretjo, sve ¾arulje po¾mirnu i avto normalno radi. Ako trba i dva dana. Ako neko ima ideju molim za pomoè. Elektronik koji mi popravlja motorne ompjutere ka¾e da motorni sigurni nije. Jo¹ sam promjenijo regulator tlaka na railu.

Offline

#7 19-09-2010 22:55:44

Trkač
elproger
Iz: Sredi¹èe
Registrovan: 20-03-2010
Komentari: 155

Re: Opel Vivaro ponekad ne hvata gas

Preljiv je mjeren na 1500 obrtaja. A konektori su vidjeti kao da jih veè neko popravljao. Kad èu da rje¹im problem vam javim.

Puno hvala na pomoèi

Offline

Board footer