elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 15-10-2010 13:19:30

Dzo
elproger
Registrovan: 05-10-2010
Komentari: 61

Ispiranje automatskog mjenjaca?

Prvo da pozdravim uvazene majstore,
Mozda je tema ofucana , ali ja bih htio da cujem , majstore , sta kazu.
Mercedes ne preporucuje promjenu ulja u automatskom mjenjacu -Mercedes C klase kombi disel 2005 god.
Raja okolo prica kako su ih  pojedini majstori ubjedivali da se posle 200.000 promjene ulje 2-3 puta i navodno tamo gdje je nedostupno za prvu promjenu da se i tamo obnovi ulje.
Naime sto je tacno , da li postoji normalni servis automatskog mjenjaca i sta on podrazumjeva , zasto se mercedes ograduje  od mjenjanja ulja .
Mislim da sam bio jasan za onog ko poznaje ovu problematiku.
Pozdrav
Dzo

Offline

#2 15-10-2010 14:45:24

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Ispiranje automatskog mjenjaca?

uglavnom,pa i ovlasceni servisi, nemaju aparat/masinu za zamenu ulja u automatskim menjacima
nemam je ni ja ali se sve vise ukazuje potreba .inace njena cena se krece od 800 do 1500esa svim prikljuccima.
ja neznam da je iko koristi u mojoj okolini ali znam drugara koji je ima par godina i nikad je nije aktivirao.beogradjani ce mozda i znati ,opel sale iz m.m.luga tj kaludjerice
sa njom se vrsi kompletna zamena bez ikakvog ispiranja.u sebi ima dva razervoara,za staro i novo ulje i pumpu
inace svi se ogradjuju od zamena ulja ,pa i ja, jer se cesto desava da posle takozvane zamene.poluzamene nedugo otkaze menjac pa stranka to povezujesa nekvalitetnim uljem ili filterom ili samim radom pa eto problema

Offline

#3 15-10-2010 15:17:13

Dajan2008
Expert
Iz: Istra
Registrovan: 07-10-2008
Komentari: 1,329

Re: Ispiranje automatskog mjenjaca?

Tema je bila na tapetu na , prouèi tamo se objašnjavalo kako i zašto...
@MN026 tako je, idealno je tim ureðajem izmijeniti bez gubitaka, a dešava se da mjenjaè crkne jer strugotine poènu da kruže uokolo, zalijepe se za senzore i zbune mjenjaè pa sprži lamele. Ako auto ima dosta kilometara i vlasnik ga želi držati pa mu nije teško platiti sat-dva više, oèisti se ploèa za upravljanje hidraulikom i nema problema. Ima tamo par senzora di se nakupi špene i sita su na elektroventilima pa se zaštopaju, nakon takvog èišæenja i normalno izmjene svog ulja mjenjaè radi da je milina.
Pozdrav

Offline

#4 15-10-2010 17:49:43

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Ispiranje automatskog mjenjaca?

nisam tako nesto radio ali me interesuju detalji ako si upoznat ili radio tako nesto

Offline

#5 15-10-2010 22:50:29

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Ispiranje automatskog mjenjaca?

Tu masinu ima Boban iz Sopota. Mislim da se ona isplati uglavnom servisima koji se bave iskljucivo popravkama automatskih menjaca.
Naravno svakom servisu alata nikad dosta, ali mislim da ovakav uredjaj klasicnom servisu je bacena para. Te masine uglavnom imaju majstori specijalizovani za opravke automatskih menjaca, pa da je Dzo pravilono popunio profil znao bi gde da ga uputim.


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#6 15-10-2010 23:21:32

Dzo
elproger
Registrovan: 05-10-2010
Komentari: 61

Re: Ispiranje automatskog mjenjaca?

Ovaj zadnji odgovor, moram priznati , nisam razumio . Sta naime treba da popunim, nisam razumio drugara iz Beograda.
Ja zivim u Njemackoj i ovamo je takva situacija. Ja kako znam Servis mercedesa da nema takav uredaj, a kad servis oficijelni nema tako nesto ja sam skeptican , da idem u privatne radionice.
Auto mi je preslo 189. 000km i ne znam da li bi preventivno to radio ili bi cekao da se mjenjac nesto poremeti pa da ujedno tako nesto radim , zato se i obracam forumu.
Vidite , i na forumu ima razlicitih razmisljanja od ljudi, predpostavljam koji se veoma dobro razumiju u popravku.
U svakom slucaju dobro je cuti i druga misljenja .

Dzo

Offline

#7 16-10-2010 09:47:59

dobri
elproger
Iz: subotica
Registrovan: 25-02-2010
Komentari: 283

Re: Ispiranje automatskog mjenjaca?

svakih 60000 km se menja ulje u menjacima , ako nema cep na turbini onda ga ispiras sa 12 litara ulja 3*3 litre i sa zadnje 3 litre mu podesis potreban nivo ulja u menjacu, leva cev ti je izlaz iz menjaca prema hladnjaku a desna povrat e tu desnu raskacis na holenderu upalis auto isperes 3 litre pa opet dospes 3 pa isperes i tako 3 puta

poz

Offline

Board footer