elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 17-10-2010 18:10:57

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Gdje mogu nabaviti obd2 kabel?

Uporan si pravo, dijagnostika se tako ne kupuje kao sto ti mislis.
To sto si vidio to je neka xy verzija dijagnostike "za nesto". Ako mislis da je to ok, probaj nabaviti, najbolje se uci na greskama, a dijagnostiku za fiata neces naci na mjestima na kojim trazis a i ako nadjes nece raditi 100%.

Zipper napisao:

Znam da to nije jednostavan posao, nijedan nije bez odreðene prakse. Al ne vidim štetu u tome da spojim auto na komp i pokrenem alfadiag . Napominjem ponovo da mi nije želja tunirati auto , niti zvati frendove da im to radim badava , jer mi je pun kujac i ovih koji mi dofuraju svoje kompove kad zajebu nešto.
Evo još jedno smiješno pitanje  ;
Bude mi ovo dovoljno da spojim alfu na komp?


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#27 20-10-2010 13:39:48

salex
elproger
Iz: Modrica-Doboj,RS,BiH
Registrovan: 19-03-2009
Komentari: 93

Re: Gdje mogu nabaviti obd2 kabel?

Zipper napisao:

Znam da to nije jednostavan posao, nijedan nije bez odreðene prakse. Al ne vidim štetu u tome da spojim auto na komp i pokrenem alfadiag . Napominjem ponovo da mi nije želja tunirati auto , niti zvati frendove da im to radim badava , jer mi je pun kujac i ovih koji mi dofuraju svoje kompove kad zajebu nešto.
Evo još jedno smiješno pitanje  ;
Bude mi ovo dovoljno da spojim alfu na komp?

Druze,samo pazi da ne nabavis najobicniji obd kabal bez interfejsa, pa kad to prikljucis na komp. i auto bice veselja!

_________________________________

Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!


Cuvajmo okolinu,sacuvajmo planetu!

Offline

#28 20-10-2010 21:38:34

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Gdje mogu nabaviti obd2 kabel?

Najnoviji proizvod americke industrile "srvice online".
Paket sadrzi mobilni sa GPS,OBD kabl, citac kreditnih kartica i mehanicka robotizirana ruka sa prikljuckom na mobilni.
Prvo spojis na mobilni OBD kabl i on iscita grsku koju salje u bazu.Tamo se ona obradi i sledeci korak je postavljanje mehnicke robotizirane ruke na automobil na odredjenu poziciju.GPS je zbog toga potreban da bi se odredila tacna pozicija automobila i mehanicke ruke, greska manja od mm.Kreditnom karticom izvrsis uplatu i za jedan do dva sata golubovi donesu deo.Namestis deo na mehanicku ruku, u meniju izaberes promenu tog i tog dela i robotizirana ruka radi po algoritmu koji si dobio preko mobilnog, naravno prethodno si uneo podatke o tipu vozila, tip motora itd.Dok ti sedis u autu, sam ili jos bolje sa nekom lepsom polovinom, mehanicka ruka odradi svoje, preko mobilnog obrisu se greske i sa kartice ti odbiju za uslugu.
Majstori izumrecete.
Nadam se da cemo proizvod uskoro videti u webtrgovini.


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#29 20-10-2010 22:00:54

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Gdje mogu nabaviti obd2 kabel?

Svaka èast big_smile , kad to doðe u naše krjeve, mi klasièni majstori budemo morali profesiju mjenjati big_smile


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#30 20-10-2010 22:18:25

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Gdje mogu nabaviti obd2 kabel?

Samo jedno pitanje,Marsare:jel ruka dobija binarne ili hexadecimalne podatke?Ako su binarni greška svakako može biti u toleranciji veæoj od mm.

Offline

#31 20-10-2010 22:43:32

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Gdje mogu nabaviti obd2 kabel?

Bacha napisao:

Samo jedno pitanje,Marsare:jel ruka dobija binarne ili hexadecimalne podatke?Ako su binarni greška svakako može biti u toleranciji veæoj od mm.

Proizvod je novi i za sad nisu dostupne takve informacije.Ali cuo sam da litvanci i kinezi rade na razbijanu, tako da cemo imati jeftinije varijante.
Isto sam cuo da ce biti izlozena na sajmu "TEhnoma" u Skoplju.Ne zaboravite prasice.

Zadnja izmjena od marsher (20-10-2010 23:09:39)


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#32 20-10-2010 23:07:31

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Gdje mogu nabaviti obd2 kabel?

znaèi biæe i clonova big_smile

Offline

#33 20-10-2010 23:09:27

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Gdje mogu nabaviti obd2 kabel?

pa ovo je bolje od kabla za auto datu. samo nisi napisao koja vozila pokriva


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#34 20-10-2010 23:10:46

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Gdje mogu nabaviti obd2 kabel?

Ima online bazu podataka za sva tipova vozila, radi se na vrijanti za kamione.


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#35 20-10-2010 23:44:14

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Gdje mogu nabaviti obd2 kabel?

A ne,to ne priznajem.Kabal za autodatu je ko Makkijev avatar.

gonza napisao:

pa ovo je bolje od kabla za auto datu. samo nisi napisao koja vozila pokriva

Offline

#36 20-10-2010 23:44:50

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Gdje mogu nabaviti obd2 kabel?

Uuuuhh sta dozivek ljudji moji...zaronim i ja malo da dodjem do tog kabla samo da ne trokira sofersajbna od tog cunga lunga obd kabla...


@)).....

Offline

Board footer